Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спортен филтър за Фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Спортен филтър за Фронтера

    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
    аз па да кажа що слагам спортни филтри и то само К&N за заместител, демек на мястото на оригиналния. За да пестя пари. Установил съм, че с каране на газ трябва да сменям филтри на 10к километра които са между 10 и 25 лв. и никак не ми излиза сметката. Слагам от споменатия филтър и приключвам. Така съм вече над 250 000 км. на няколко автомобила. Има ефект


    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    ...м/у за 3.2 мотора хариения филтър се намира трудно и цените в БГ стартират от 50ина лева, а панелен с кит за почистване си купих за ~ 100 кинта - смятайте при 2 смени на година за какво става въпрос и кои продавачи е по-добре да храниш - на хартиени, или на перящи се филтри. Подобно е положението и маторя ми - Aprilia Tuono. Придържането към истината ме кара все пак да кажа, че с предния мотор имах проблем (който реших със смяна на някой чакроляци по карба) - на високи обороти обедняваше сместта, но 1во, че беше карбуратор и 2ро беше и с отворени гърнета, та на стандартния карб му идваше малък дебита......
    Причините поради които сте сложили спортни филтри при вас е вече друга бира, аз говорех за тези които мислят че ще им се увеличат конете само от поставянето на такъв спортен филтър, между другото попитах по-горе Бушидо къде си сложил спортния филтър като място, мисълта ми е знаеш че при фабричния въздушен филтър и неговата кутия, взима въздух долу под фаровете и бронята най-отпред, това е за цел да взима максимално по-студен въздух, а ако сте сложили спортния филтър горе на мястото на фабричния въздушния филтър-кутията, то така засмуква горещ въздух от самия двигателен отсек, а знаете че горещия въздух има по-малко кислород, та няма да е лошо да ги монтирате така че да има достъп максимално извън двигателния отсек по-хладен и съответно по-обогатен с кислород въздух

    Коментар


    • #32
      От: Спортен филтър за Фронтера

      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
      Причините поради които сте сложили спортни филтри при вас е вече друга бира, аз говорех за тези които мислят че ще им се увеличат конете само от поставянето на такъв спортен филтър, между другото попитах по-горе Бушидо къде си сложил спортния филтър като място, мисълта ми е знаеш че при фабричния въздушен филтър и неговата кутия, взима въздух долу под фаровете и бронята най-отпред, това е за цел да взима максимално по-студен въздух, а ако сте сложили спортния филтър горе на мястото на фабричния въздушния филтър-кутията, то така засмуква горещ въздух от самия двигателен отсек, а знаете че горещия въздух има по-малко кислород, та няма да е лошо да ги монтирате така че да има достъп максимално извън двигателния отсек по-хладен и съответно по-обогатен с кислород въздух
      Пак да се изокам силно - няма нито една причина да НЕ си слошиш такъв филтър! Това че падат коньете е т@ашаци на рояци (естествено, ако е направен читав монтаж на конусен, както правилно си отбелязал, или ако се използва заместител на оригиналния), защото иначе а си си сменил задръстения хартиен филтър с нов и а ти избегли 2-3 магарета
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #33
        От: Спортен филтър за Фронтера

        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
        Пак да се изокам силно - няма нито една причина да НЕ си слошиш такъв филтър! Това че падат коньете е т@ашаци на рояци (естествено, ако е направен читав монтаж на конусен, както правилно си отбелязал, или ако се използва заместител на оригиналния), защото иначе а си си сменил задръстения хартиен филтър с нов и а ти избегли 2-3 магарета

        Лично аз си купувам качествен макар и оригинален хартиен филтър, причината е че карам само на бензин и най-вече че не навъртам повече от 5000 км годишно и то от които 95% само извънградско

        Коментар


        • #34
          От: Спортен филтър за Фронтера

          На фронтера А няма смисъл на Б-то дизела съм с K&N плосък за вграждане на мястото на оргиналния разлика няма единственото нещо е че на Б-то филтъра не е евтин спортния се изплати на 4 смяна иначе разлика в горене или вървене няма
          OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
          Polaris Sportsman 800 EFI

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X