Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с горивото на grand cherokee 2.7 CRD 2002г. .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с горивото на grand cherokee 2.7 CRD 2002г. .

    Проблема е следния . При намаляне на горивото в резервоара помпата явно не може да засмуче нафта. Като откача маркуча преди филтъра липсва гориво . След като се долее дори малко към 6-8 лт подкачва гориво и си пали без проблем. Въпроса е в това че остават около 25 лт гориво в резервоара и тогава се случва проблема със липсата на гориво.

    Въпроса ми е има ли помпа във резервоара или някаква цедка която може да е подпушена ? Като цяло всяка насока ми е полезна .

    Някой може ли да ми даде линк към сервизно ръководство обаче на руски .

  • #2
    От: Проблем с горивото на grand cherokee 2.7 CRD 2002г. .

    Подкачващата помпа е отпред на ДВГ, зацепена за РВ. Тоест, където и да откачаш маркуча между нея и резервоара няма да качва нафта.
    Цедка със сигурност има в резервоара.

    Коментар


    • nikolainik86
      nikolainik86 коментира
      Редактиране на коментар
      Здравейте, за jeep grand cherokee 2.5tdi 1997g. По същия начин ли е

  • #3
    От: Проблем с горивото на grand cherokee 2.7 CRD 2002г. .

    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
    Подкачващата помпа е отпред на ДВГ, зацепена за РВ. Тоест, където и да откачаш маркуча между нея и резервоара няма да качва нафта.
    Цедка със сигурност има в резервоара.
    Имам предвид като загасне във филтъра няма гориво, празен е се едно горивото в резервоара е свършило а не е.

    Коментар


    • #4
      От: Проблем с горивото на grand cherokee 2.7 CRD 2002г. .

      в секцията със систематизираа информация има на руски натисни тук
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #5
        От: Проблем с горивото на grand cherokee 2.7 CRD 2002г. .

        Първоначално публикуван от niggaz_nature Преглед на мнение
        Имам предвид като загасне във филтъра няма гориво, празен е се едно горивото в резервоара е свършило а не е.
        Или смуче въздух, или подкачващата помпа е тръгнала да дава фира.
        Ще погледна в серв. книга какво налягане трябва да прави подкачващата помпа.

        Коментар


        • #6
          От: Проблем с горивото на grand cherokee 2.7 CRD 2002г. .

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          Ще погледна в серв. книга какво налягане трябва да прави подкачващата помпа.
          Много разтеглива информация:
          На стартер - 0.4 - 1.5 бар-а.
          В обороти х.х. - 2 - 2.5 бар-а.
          Най добре вземи една туба и маркуч, монтирай едно филтърче и пробвай директно от тубата.

          Коментар


          • #7
            От: Проблем с горивото на grand cherokee 2.7 CRD 2002г. .

            Добре ще пробвам, но пак се чудя поради каква причина няма гориво от резервоара по мъркуча до филтъра в момента когато спре колата (а трябва да има около 25 лт още)

            Коментар


            • #8
              От: Проблем с горивото на grand cherokee 2.7 CRD 2002г. .

              Сигурно ли е ,че наистина има около 25л? Първи вариант , някой е вадил сондата и не е монтирана правилно! Втори вариант, уреда лъже , че има гориво а реално няма!

              Коментар


              • #9
                От: Проблем с горивото на grand cherokee 2.7 CRD 2002г. .

                Проблема се появи наскоро. Преди без проблем използваше всичкото гориво. Уреда го изключваме защото веднага след като спря заредихме догоре резервоара и сметката показа че трябва да има около 20 на лт. Сондата със сваляне на резервоара ли може да се провери само?

                Коментар


                • #10
                  От: Проблем с горивото на grand cherokee 2.7 CRD 2002г. .

                  Някой може ли да ми даде схема/ устройството на тази сонда и как се сваля резервоара. От коя страна се намира сондата?

                  Коментар


                  • #11
                    От: Проблем с горивото на grand cherokee 2.7 CRD 2002г. .

                    На приятел , на мерцедеса му беше станало по същия начин. Оказа се че отворите в успокоителните прегради в резервоара се бяха запушили с батак и нафтата не се преливаше към смукателя на резервоара. Паднеше ли нивото под половината на резервоара и оставаше на сухо. След сваляне и измиване на резервоара всичко се оправи. Може и при теб да е така.

                    Коментар


                    • #12
                      От: Проблем с горивото на grand cherokee 2.7 CRD 2002г. .

                      Първоначално публикуван от niggaz_nature Преглед на мнение
                      Някой може ли да ми даде схема/ устройството на тази сонда и как се сваля резервоара. От коя страна се намира сондата?

                      До сондата се стига с демонтаж на резервоара . Резервоара се сваля заедно с металния щит около 8 бр. болтове 12мм и 3бр. 6мм 4бр. щипки за бронята !
                      Успех!
                      Еди Рангелов : 0885 088 444
                      Няма незаменими има незабравими хора !!!

                      Коментар


                      • #13
                        От: Проблем с горивото на grand cherokee 2.7 CRD 2002г. .

                        Първоначално публикуван от niggaz_nature Преглед на мнение
                        Някой може ли да ми даде схема/ устройството на тази сонда и как се сваля резервоара. От коя страна се намира сондата?
                        И аз имам същия проблем, като е пълен резервоара пали без проблем като падне под половината дърпа нафтата от системата и докато под качи няма палене, стигнах до заключението че сондата нещо не е наред и съм решил да я сменям

                        Коментар


                        • #14
                          От: Проблем с горивото на grand cherokee 2.7 CRD 2002г. .

                          Първоначално публикуван от Vladee Преглед на мнение
                          И аз имам същия проблем, като е пълен резервоара пали без проблем като падне под половината дърпа нафтата от системата и докато под качи няма палене, стигнах до заключението че сондата нещо не е наред и съм решил да я сменям
                          Точно , смени сондата комплект .
                          Еди Рангелов : 0885 088 444
                          Няма незаменими има незабравими хора !!!

                          Коментар


                          • #15
                            От: Проблем с горивото на grand cherokee 2.7 CRD 2002г. .

                            Та да попитам и аз? Има ли прегради в резервоара? При мен гасне, като завивам продължително на дясно и в резервоара има около 20-25 литра. При почистването му в резервоара имаше изрязано дъно на кофа, но прегради нямаше.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X