Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Размери на семеринг за заден мост на Самурай?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Размери на семеринг за заден мост на Самурай?

    Колеги, помагайте с размери на семеринг за заден мост на САМУРАЙ SJ 413 - 1988г. с тесните мостове и от къде може да се намери, защото се видях в голямо приключение, вече втори сменям и пак тече. Единия го купих от магазин за семеринги по стария /деформиран при демонтажа/ мерен с шублер и влезе много лесно - тече!!!!, а другия отвън е метален от магазин за японски авточасти влезе много трудно и пак тече!!!, може и аз да не го поставям правилно, ако има някаква специфичност при монтажа, пишете ще съм благодарен!

  • #2
    От: Размери на семеринг за заден мост на Самурай?

    Размера е 62/48/8
    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

    Коментар


    • #3
      От: Размери на семеринг за заден мост на Самурай?

      При поредната смяна /трета/ на въпросния семеринг, след като извадихме полуоската втулката на лагера беше излязла от нея, направих нова на стругар нагряхме я и я набихме и решихме, че сме решили проблема, тоест маслото е минавало между втулката и полуоската, но НЕ след като я събрахме пак прави малка капка. Гледах един клип , в който след подмяна на семеринга намазват с маслоустойчив силикон петата на кожуха на диференциала може би точно с тази цел да спрат лекото прокапване, не знам да ли е правилно, но и аз ще направя така следващия път /четвърти/.

      Коментар


      • #4
        От: Размери на семеринг за заден мост на Самурай?

        Колега съветвам те да стесниш пружинката на семеринга и добре да зачистиш втулката с водна шкурка
        А и тази втулка не е добре да се нагрява
        Suzuki samurai sj 413 jx gsm.0897876505 Ямбол

        www.youtube.com /ASK Yambol 4x4 extreme

        Коментар


        • #5
          От: Размери на семеринг за заден мост на Самурай?

          Втулката е нова и е полирана от стругаря, няма нужда от допълнителна доработка, а относно нагряването, как по друг начин ще се постави и в последствие да стегне.

          Коментар


          • #6
            От: Размери на семеринг за заден мост на Самурай?

            Отново съм в същото приключение продължава да тече и пак ще се разглобяваме, затова моля ако някой е имал подобен проблем и го е решил да пише!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X