Обява

Свий
Няма добавени обяви.

превключване при АТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • превключване при АТ

    сега ме тромози следният въпрос:

    Гран Чероки ZJ 93g.


    кога превключва на следваща предавка..... по обороти или по скорост???

    _________________________________________________________________
    аз ли се побърквам, ама преди да сменя тампона на скоростите правеше следното:

    включвам D подавам малко газ.... на около 2000 оборота включва 2-ра (чуваше се удар)и връща на 1800.... после 3-та, 4-та и така.

    ако подадях повече газ - се превключваха на около 3000 оборота явно това е бил кикдауна

    ________________________________________________________________

    сега смених тампона и удар вече не се чува, но:

    включва на следваща предавка чак на 3000 об. а като се включи овърдрайва или по инерция си пада на 1800....

    кое е правилното - кога трябва да превключва????

    сутринта изръчках CD-то за ДЖИП, но освен указания че OD се включва при достигната нормална работна температура на АTF и 48км/час не намерих за другите скорости нищо

    казвайте кое е нормално, че изперквам с тоя джип вече
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

  • #2
    До: превключване при АТ

    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
    сега ме тромози следният въпрос:

    Гран Чероки ZJ 93g.



    включвам D подавам малко газ.... на около 2000 оборота включва 2-ра (чуваше се удар)и връща на 1800.... после 3-та, 4-та и така.

    казвайте кое е нормално, че изперквам с тоя джип вече
    Tова са нормалните обороти за превключване,при загрят двигател,при студен може да са малко по високи.А кикдауна се включва при рязко подаване на газ,той ти сваля една скорост,респективно оборотите до 3500 се качват,в зависимост колко си нервен и качва на по висока скорост ако си махнеш крака от педала на газта или задминеш 3500 оборота.
    При всички положения не трябва да се чува удар.

    п.с. В същност колкото по плавно ускоряваш,ще ти превключва на по ниски обороти,респективно при нервно каране,ще ти превключва на по висока скорост при по високи обороти.Поне на моят,съм забелязал,че до трета ги включва като часовник,независимо от скоростта а само по оборотите.При четвърта обаче иска да подмине съвсем малко 60 км час/иначе си стои прекалено дълго на трета и тогава включва,забелязал съм и още нещо интересно макар че е с четиристепенна АСК при постигане на оптимални обороти около 90 км в час например,като че ли превключва на пета скорости от 2000 падат на 1800.Е тва кво е убии ме незнам.
    TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
    Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
    Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
    Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

    Коментар


    • #3
      До: превключване при АТ

      Сменя по въртящ момент ей! При кикдаун трябва да изцежда оборотомера до червената зона. Като караш леко сменя на 2000, понякога и на 1800, като понатиснеш на по-високи, на кикдаун върти до началото на червения сектор. Това е. Ако прави нещо различно регулирай жилото на кикдауна. И още, понеже сменя по въртящ момент, като си с газовата може да се колебае момента на превключване по обороти. Като му отвъртиш повечко кранчетата и има хубава тяга сменя по-рано, като си ги затворил усеща че нямаш мощност и върти до по-високи обороти.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        До: превключване при АТ

        Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
        Сменя по въртящ момент ей! При кикдаун трябва да изцежда оборотомера до червената зона. Като караш леко сменя на 2000, понякога и на 1800, като понатиснеш на по-високи, на кикдаун върти до началото на червения сектор. Това е. Ако прави нещо различно регулирай жилото на кикдауна. И още, понеже сменя по въртящ момент, като си с газовата може да се колебае момента на превключване по обороти. Като му отвъртиш повечко кранчетата и има хубава тяга сменя по-рано, като си ги затворил усеща че нямаш мощност и върти до по-високи обороти.
        такаааааа

        значи но 2000 е нормалното - както си и мислех

        ти ме сещаш, че освен смяната на тампона, намалих и газта малко...... ще трябва да го пробвам на бензин как се държи, абе най - добре да кажеш кога си свободен, да взема 2-3 бири и да го пробваш в махалата и да кажеш дали се държи нормално

        нали си ни Джиповода на портала
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          До: превключване при АТ

          Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
          Tова са нормалните обороти за превключване,при загрят двигател,при студен може да са малко по високи.А кикдауна се включва при рязко подаване на газ,той ти сваля една скорост,респективно оборотите до 3500 се качват,в зависимост колко си нервен и качва на по висока скорост ако си махнеш крака от педала на газта или задминеш 3500 оборота.
          При всички положения не трябва да се чува удар.

          п.с. В същност колкото по плавно ускоряваш,ще ти превключва на по ниски обороти,респективно при нервно каране,ще ти превключва на по висока скорост при по високи обороти.Поне на моят,съм забелязал,че до трета ги включва като часовник,независимо от скоростта а само по оборотите.При четвърта обаче иска да подмине съвсем малко 60 км час/иначе си стои прекалено дълго на трета и тогава включва,забелязал съм и още нещо интересно макар че е с четиристепенна АСК при постигане на оптимални обороти около 90 км в час например,като че ли превключва на пета скорости от 2000 падат на 1800.Е тва кво е убии ме незнам.
          ударът го няма вече - явно от тампона е било, а и го правеше само между 1-ва и 2-ра.

          да - за плавното го разбрах.... ако малко съм натиснал педала, превключва по-рано, ако натисна повече..... държи до 3500, ако натисна рязко - включва кикдауна..


          в книжката пише че над 30 мили/час 48 км/ч. се включва ОD, не знам защо при теб е на 60 км/ч.

          но иначе и при мен така - като се включи и оборотите падат на 1800
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #6
            До: превключване при АТ

            забелязал съм и още нещо интересно макар че е с четиристепенна АСК при постигане на оптимални обороти около 90 км в час например,като че ли превключва на пета скорости от 2000 падат на 1800.Е тва кво е убии ме незнам.
            Подробно е обяснено тук.
            http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=9548

            Поздрави.
            [SIZE=4][COLOR=#ff0000]ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА![/COLOR][/SIZE]

            Коментар


            • #7
              До: превключване при АТ

              снощи я пробвах, но този път по внимателно.

              значи и на бензин и на газ превключва (с плавно натискане) на около 2200 - 2300 оборота.

              това миналата седмица го отдавам на студеното време сутрин - явно като не е позагряла, превключва по-късно.

              те хората са го написали и тук, и в книжката, ама мое ли всичко да се помни?
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #8
                До: превключване при АТ

                да не пускам нова тема.......


                някой има ли начин/познат в Джемини - 4 да проверим моя гранд дали е ходил там последната година и какво му е правено.

                имам силни съмнения, че не е и май трябва да му сменя течността в скоростите, но все пак.....

                БалканСтар, ако се абстрахираме от цената - ще свърщат ли тази работа качествено.


                позичетох из форума, ама противоречиви мнения намирам
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #9
                  До: превключване при АТ

                  Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                  снощи я пробвах, но този път по внимателно.

                  значи и на бензин и на газ превключва (с плавно натискане) на около 2200 - 2300 оборота.

                  това миналата седмица го отдавам на студеното време сутрин - явно като не е позагряла, превключва по-късно.

                  те хората са го написали и тук, и в книжката, ама мое ли всичко да се помни?
                  По принцип е вредно да натискаш педала при студен двигател. Горещо се препоръчва при температура под нулата да поработи колата на място поне докато отлепи стрелката на уреда за температурата (понеже двата радиатора са обединени то антифриза загрява в този режим кутията), после се превключва лоста в няколкото основни положения с натисната спирачка и чак тогава тръгваш, като първите няколко километра само галиш педала. Това е залог за по-дълъг живот на кутията.
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #10
                    До: превключване при АТ

                    Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                    По принцип е вредно да натискаш педала при студен двигател. Горещо се препоръчва при температура под нулата да поработи колата на място поне докато отлепи стрелката на уреда за температурата (понеже двата радиатора са обединени то антифриза загрява в този режим кутията), после се превключва лоста в няколкото основни положения с натисната спирачка и чак тогава тръгваш, като първите няколко километра само галиш педала. Това е залог за по-дълъг живот на кутията.
                    точно това ти мнение четох преди малко в една друга тема. аз по принцип винаги чакам да отлепи стрелката, за да мина на газ и тогава тръгвам..... но явно завчера не е било достатъчно, а и не сменям режимите преди да тръга - вече ще почна да го правя.


                    кажи как да проверя в Джемини дали и кво е правено по гранда
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #11
                      До: превключване при АТ

                      Ако се познаваш с някой от приемчиците може да се пробваш да го убедиш да ти даде справка. Но след усиранията им последните няколко пъти по-добре забрави за тях като за сервиз.
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        До: превключване при АТ

                        За АТ на джипа не съм забелязал, но АТ на леката ми кола, при външна темп. под 0 гр.ц. при студен автомобил трябва докато не мина 7-8 км невключва на пета ск. Не знам дали е нормално?
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #13
                          До: превключване при АТ

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          За АТ на джипа не съм забелязал, но АТ на леката ми кола, при външна темп. под 0 гр.ц. при студен автомобил трябва докато не мина 7-8 км невключва на пета ск. Не знам дали е нормално?
                          за джипа е нормално - пише го в книжката, по-горе съм го писал.

                          за колата ти незнам не пише ли нещо в книжката й?
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #14
                            До: превключване при АТ

                            Нямам книжка, а и във фирмения сервиз нищо не знаят. Купих я втора употреба и се обадих във фирмения сервиз, за да питам на какъв пробег се сменя масло на АТ? След двудневна консултация, включително след като дадох № на рама уж с факс им отговорили.../не падайте от смях под столовете/..., че масло на тази АТ не се сменя...била японска траела около 250 000 км. и се сменяла цялата кутия... УЖАС!
                            Аз и от по-рано на фирмени сервизи не вярвам, ама това направо е "връхттът"!!!
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #15
                              До: превключване при АТ

                              сподели, кой е този сервиз и каква ти е колата... много ми е интересно ?
                              LZ1RED

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X