Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новак с Фронтера А 2.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Новак с Фронтера А 2.0

    Здравейте,скоро се сдобих с Фронтерата и имам няколко въпроса.Първият може да прозвучи тъпо,но не мога да си пусна дългите светлини.Бутам лостчето към таблото но не иска да прищракне,все едно няма ход назад.
    Втория въпрос е от къде мога да се сдобия с степенки(повечето които намерих са адски изгнили) и халогени.
    Третото нещо което ме притеснява е че като правя завой с по ниска скорост,отзад се усеща нещо като притрисане.
    Ще има и други работи за които ще питам но за сега това е по-важното.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P50610-135913.jpg
Прегледи:1
Размер:192.6 КБ
ID:6094103Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P50610-135626.jpg
Прегледи:1
Размер:157.3 КБ
ID:6094104Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P50610-140333.jpg
Прегледи:1
Размер:175.6 КБ
ID:6094105

  • #2
    От: Новак с Фронтера А 2.0

    Колега дългите се сменят като дръпнеш лостчето към теб а не към таблото.

    Коментар


    • #3
      От: Новак с Фронтера А 2.0

      Пробвах и напред но има само светлинен клаксон,не и да превключа на дълги.

      Коментар


      • #4
        От: Новак с Фронтера А 2.0

        Притрисането ти е най вероятно от ЛСД то което е хубаво
        Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
        LZ1NES

        Коментар


        • #5
          От: Новак с Фронтера А 2.0

          Хубаво в добрия или лошия смисъл.
          Сетих се и за още нещо,като включа 4х4 и от левия хъб се чува прищракване,но не когато зацепва а и след това и след няколко оборота на гумата изчезва.

          Коментар


          • #6
            От: Новак с Фронтера А 2.0

            Като придърпваш лостчето назад чува ли се от релето прещракване, ако не значи релето може да е за смяна или е правена някаква интервенция по самото лостче, за халогенни фарове и стъпенки провери в под-форума продава на части, Опел ....

            P.S. Фронтерата ти има оригинални кабели за допълнителните халогенни фарове под решетката които си търсиш да купуваш, като ги свържеш фабрично чрез куплунгите им, да знаеш че светят само при включени дълги светлини.
            Последно редактирано от Еделвайс; 03-07-15, 21:28. Причина: П.С.

            Коментар


            • #7
              От: Новак с Фронтера А 2.0

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              Като придърпваш лостчето назад чува ли се от релето прещракване, ако не значи релето може да е за смяна или е правена някаква интервенция по самото лостче, халогенни и стъпенки провери в под-форума продава на части, Опел ....

              P.S. Фронтерата си има оригинални кабели за допълнителните халогенни фарове под решетката, които си търсиш да купуваш, като ги свържеш фабрично чрез куплунгите им, да знаеш че светят само при включени дълги светлини.
              Назад имаш предвид към таблото или обратно че се омотах вече,не се чува реле и напред и назад.Като гледам май няма някакви интервенции по лостчето,поне така изглежда.

              Коментар


              • #8
                От: Новак с Фронтера А 2.0

                Назад към теб дърпаш лостчето, провери бушоните, ако всичко е здраво, виж релето, другия вариант е да разглобиш лостчето и с мултицета да замериш дали прави контакт при дърпане на лоста.

                п.с. Фронтерата ако си я купил от автокъща, най-вероятно са свалили допълнителните халогенни за да се продадат отделно, мисълта ми е че ако са имали халогени на Фронтерата ти, има голяма вероятност дългите да са работили и светели само с тях, да провериш да не би да са изгорели дългите при крушките на основните ти фарове?
                Последно редактирано от Еделвайс; 03-07-15, 22:42. Причина: Пояснение

                Коментар


                • #9
                  От: Новак с Фронтера А 2.0

                  Първоначално публикуван от westbam Преглед на мнение
                  Хубаво в добрия или лошия смисъл.
                  Сетих се и за още нещо,като включа 4х4 и от левия хъб се чува прищракване,но не когато зацепва а и след това и след няколко оборота на гумата изчезва.
                  В хубавия......прочети темата за LCD и ще разбереш защо!
                  Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                  LZ1NES

                  Коментар


                  • #10
                    От: Новак с Фронтера А 2.0

                    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                    Назад към теб дърпаш лостчето, провери бушоните, ако всичко е здраво, виж релето, другия вариант е да разглобиш лостчето и с мултицета да замериш дали прави контакт при дърпане на лоста.

                    п.с. Фронтерата ако си я купил от автокъща, най-вероятно са свалили допълнителните халогенни за да се продадат отделно, мисълта ми е че ако са имали халогени на Фронтерата ти, има голяма вероятност дългите да са работили и светели само с тях, да провериш да не би да са изгорели дългите при крушките на основните ти фарове?
                    Не съм гледал бушони и релета тези дни ще го направя.Не съм я купувал от автокъща и така като гледам едва ли е имало халогени.Крушките на дългите работят,пак казвам като дръпнеш лостчето дългите присветват но не могат да се включат за постоянно.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Новак с Фронтера А 2.0

                      Първоначално публикуван от westbam Преглед на мнение
                      ...Хубаво в добрия или лошия смисъл.
                      .....
                      И в двата . Това че притриса е признак , че все още имаш неумрял LSD.
                      А лошото е че .... притриса . Което е признак , че ако продължаваш експлоатацията с неправилно или дълго време несменяно масло (хеле пък ако фронтерката случайно е пристигнала от Италианско ) , диференциала е на път да умре .

                      Затова , чети тука : Ама цялата тема . Не е много, но крайно полезно .

                      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=34227

                      .... Фронтерата ти има оригинални кабели за допълнителните халогенни фарове под решетката които си търсиш да купуваш, като ги свържеш фабрично чрез куплунгите им, да знаеш че светят само при включени дълги светлини....
                      По принцип би трябвало да светнат при наличието на включени каквито и да е светлини . Не могат да се включат само самостоятелно . Не знам защо твоята е така

                      Първоначално публикуван от westbam Преглед на мнение
                      ....Сетих се и за още нещо,като включа 4х4 и от левия хъб се чува прищракване,но не когато зацепва а и след това и след няколко оборота на гумата изчезва....
                      Ако с течение на времето (зависи колко дълго ще използваш зацепено 4х4) щракането стане притеснително , да знаеш следното : единственият недостатък на ръчните хъбове е че за да се включат и изключат се слиза от джипката . Освен ако тази работа не я върши "навигатор" .

                      ... чети и тук .

                      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=34595
                      Последно редактирано от Vlado_Ts; 04-07-15, 09:01.
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Новак с Фронтера А 2.0

                        Първоначално публикуван от westbam Преглед на мнение
                        Здравейте,скоро се сдобих с Фронтерата и имам няколко въпроса.
                        Ако си от Сф-то ела да и се чудим.....
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #13
                          От: Новак с Фронтера А 2.0

                          Да предвидил съм смяна на всички масла.До сега сменено е само на двигателя.Иначе мисля че е Австриика.
                          Да кажа че таблото ми е от първите,за да не стане грешка за лостчето.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Новак с Фронтера А 2.0

                            Деди... Ти нали с "мъртъвци" не искаше да се занимаваш?
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Новак с Фронтера А 2.0

                              Днес оправихме лосчето,беше се постопило вътре заради лош контакт.Ше видим колко ще изкара,поне знам от къде е проблема и че като го дръпнеш към волана се пускат дългите

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X