Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е с предимство?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Кой е с предимство?

    Четем чл.80.....и го прилагаме на снимката от пост 11.Примерно:Камиона завива надясно,но...има пешеходци,има и велосипедисти(има и велоалея)...на практика ги изчаква,но тези в локалното трябва да чакат камиона да премине(чл.80).А пък имат знак с предимство,пред всички останали.Червената кола,е направила ляв завой от локалното(вечер в час пик са по няколко)и запушват локалното за направо.Камиона е вече до червената кола,но не може да се включи в локалното....те така се прибирам всяка вечер от работа...кое е вярното,не знам....минава по нахалния...

    Коментар


    • #32
      От: Кой е с предимство?

      Първоначално публикуван от LAZZ Преглед на мнение
      Четем чл.80.....и го прилагаме на снимката от пост 11.Примерно:Камиона завива надясно,но...има пешеходци,има и велосипедисти(има и велоалея)...на практика ги изчаква,но тези в локалното трябва да чакат камиона да премине(чл.80).А пък имат знак с предимство,пред всички останали.Червената кола,е направила ляв завой от локалното(вечер в час пик са по няколко)и запушват локалното за направо.Камиона е вече до червената кола,но не може да се включи в локалното....те така се прибирам всяка вечер от работа...кое е вярното,не знам....минава по нахалния...


      Ами то го пише, чети внимателно и изцяло "Раздел I
      РЕГУЛИРАНО КРЪСТОВИЩЕ"... (разбирай такова с маркировка, със знаци и със светофар, както е в случая)

      Камионът тръгва надясно, чака пешеходците, през това време колите в локалното чакат. Камионът минава и чак тогава колите от локалното платно могат да минат.
      А червената кола е нарушила задължителната посока (направо / надясно) и тя не трябва да е там (тоест тя нарушава правилата, ама това нарушение не дава правото на останалите участници да нарушават правилата и те - ти продължаваш да си спазваш правилата, или поне така се очаква).

      Светът на Владо

      Коментар


      • #33
        От: Кой е с предимство?

        Колите в локалното не чакат...,защото им свети зелено,имат знак с предимство....и са благодарни че има пешеходци и колоездачи, които задържат тези отдясно,за да преминат...иначе ,тапите стават още по големи.

        Коментар


        • #34
          От: Кой е с предимство?

          Първоначално публикуван от LAZZ Преглед на мнение
          Колите в локалното не чакат...,защото им свети зелено,имат знак с предимство....и са благодарни че има пешеходци и колоездачи, които задържат тези отдясно,за да преминат...иначе ,тапите стават още по големи.
          Да, неграмотните не чакат, но според закона ситуацията е ясна и еднозначна - трябва да чакат, независимо от зеления сигнал на светофара, който по принцип отменя знака за предимство. Елементарно, прочети и ще разбереш. А иначе - като шофьор си длъжен да знаеш.
          Светът на Владо

          Коментар


          • #35
            От: Кой е с предимство?

            Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
            ....независимо от зеления сигнал на светофара, който по принцип отменя знака за предимство....
            Би ли пояснил?Че нещо се объркАх - винаги съм смятал, че зеления сигнал означава, че се движиш с предимство...
            А това, че са сложили малоумни неясни светофари (или малоумни са сложили светофари) е друг въпрос...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #36
              От: Кой е с предимство?

              Нема-нема и някой подигне прашасала тема.

              Не знам кой измисли това че зеленият светофар отменя правилата за предимство ама като цяло бърка.
              Зеленият сигнал просто ти дава право да навлезеш в кръстовището (и то при още някакви условия), оттам нататък се съобразяваш с всички останали съществуващи правила за предимство спрямо околните ППС и пешеходци.

              Предимство различно от това което ти дават пътните знаци и положението спрямо другите участници може да ти даде само регулировчикът. При това може да ти го даде не със стандартните си знаци с положение на тялото и ръцете, а само в хипотезата "допълнителни разбираеми жестове за даване на други указания и разпореждания на участниците в движението" (чл 10, ал 3 от ЗДвП).

              п.п. в ЗДвП има лекинко несъответствие между употребата на понятието "предимство" в чл. 7 примерно (употребено в смисъла на право да преминеш изобщо) и дефиницията му в параграф 6, т.31 от допълнителните разпоредби (правото на един участник в движението да премине преди друг през дадено място от пътното платно).

              Коментар


              • #37
                От: Кой е с предимство?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                ...Не знам кой измисли това че зеленият светофар отменя правилата за предимство ама като цяло бърка.
                Зеленият сигнал просто ти дава право да навлезеш в кръстовището (и то при още някакви условия), оттам нататък се съобразяваш с всички останали съществуващи правила за предимство спрямо околните ППС и пешеходци....
                Ъъъъ, май уби вола с лопатата.

                Светва ти зелено, минаваш стоп линията, отдясно се е засилил джигит(сефте си там,не знаеш зелено ли му е или червено) - твоето действие е - спирачки и даване на предимство?
                После си представяме същото, просто тоя отдясно се търкаля бавно поради незнаем какво, пак ли същото?
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • #38
                  От: Кой е с предимство?

                  Отдясно е с предимство. Продължавам когато той даде признаци че не е опасен.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Кой е с предимство?

                    Ми не, свети ли зелено си ти, ако няма друго едновременно зелено(което трябва да виждаш) Ако го виждаш(другото зелено), то тогава сте равноправни(влиза твоята хипотеза)
                    Ако не го виждаш - сделалия сфетофора му се представя сметката за ламарините. (позволил е забранен маршрут)
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • #40
                      От: Кой е с предимство?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Отдясно е с предимство. Продължавам когато той даде признаци че не е опасен.
                      Демек локалното е с предимство пред централното когато движещия се по него иска да се преустрои в него или да завие на дясно?
                      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Кой е с предимство?

                        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                        Ми не, свети ли зелено си ти, ако няма друго едновременно зелено(което трябва да виждаш) Ако го виждаш(другото зелено), то тогава сте равноправни(влиза твоята хипотеза)
                        Ако не го виждаш - сделалия сфетофора му се представя сметката за ламарините. (позволил е забранен маршрут)
                        Въобще не е моя работа да преценявам той дали кара по някакви правила. Нито по закон, нито на практика.

                        Щом е там където е, сигурно има право да бъде.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Кой е с предимство?

                          Това е безопасния начин на мислене,
                          но в случая проблема е малоумния режим на светофара, дефакто, трафика на по-натоварения булевард няма право да завие нито надясно нито да влезе в локалното.

                          пп
                          дори един да беше отишъл със сметката при светофартвореца(първите коли нямат видимост), това там щеше да се регулира.Ама дет вика търтю - хантропология.
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • #43
                            От: Кой е с предимство?

                            Търсиш под вола теле.

                            Няма лошо да наковеш някого за малоумен светофар, еле пък при вече станала беля, ама в закона пише каквото там пише.

                            п.п.
                            Чак се чудя как Гагич и Селския Аптекар се качиха да ги возиш.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Кой е с предимство?

                              Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
                              Да, неграмотните не чакат, но според закона ситуацията е ясна и еднозначна - трябва да чакат, независимо от зеления сигнал на светофара, който по принцип отменя знака за предимство. Елементарно, прочети и ще разбереш. А иначе - като шофьор си длъжен да знаеш.
                              И ти , като шофьор си длъжен да знаеш степента на регулиращите движението инструменти : регулировчик , светофар , табели , маркировка и последно е правото на дясностоящияТ!
                              Ясене , добре е да се рови в стари теми , ...
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Кой е с предимство?

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                ...
                                п.п.
                                Чак се чудя как Гагич и Селския Аптекар се качиха да ги возиш.
                                Илиминтарну Ватсон - над 600х.км. без инцидент,
                                гагича кат един ПериМейсън лесно е направил сводката
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X