Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ШИМИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ШИМИ

    Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
    Криви са бе ...вижда се с просто око
    Ми за какво се набута да ги купиш?
    Ако са криви няма баланс дето да ги оправи. Връщай ги.

    Коментар


    • #32
      От: ШИМИ

      Те ако не са криви,уаза няма да може да върви по права линия

      Коментар


      • #33
        От: ШИМИ

        Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
        Криви са бе ...вижда се с просто око
        Е , явно аз съм в грешка .
        Не баланс машина , пушка ти трябва.

        Коментар


        • #34
          От: ШИМИ

          Голям кеф е във вашата база .
          Има едни стограмови баланси - нови са .
          За по стара версия руски машини .
          Вносителя им ми е аверче .
          Обадете се . Имало и 300грамки...

          Коментар


          • #35
            От: ШИМИ

            И без баланс гумите вървят ...събота и неделя им навъртях 500 км в Родопите
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • #36
              От: ШИМИ

              Стига бе, някой казват, че руските гуми били квадратни и неможели да се търкалят.
              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

              Коментар


              • #37
                От: ШИМИ

                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                Стига бе, някой казват, че руските гуми били квадратни и неможели да се търкалят.
                Ние па нема да им се връзваме
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • #38
                  От: ШИМИ

                  Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                  И без баланс гумите вървят ...събота и неделя им навъртях 500 км в Родопите
                  Ако те успокоява на колата ми нямам и една балансьорка.Лети джанти предни 8.5 задни 10 J .Не и пречи да върви спокойно с над 150.Като са прави джанти и гуми ..........
                  РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                  0895шест29410 .

                  Коментар


                  • #39
                    От: ШИМИ

                    Ами не ме успокоява, щом не мога да дигна 80 без да тресе ,,,но това не ми пречи да обикалям родината :-P
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • #40
                      От: ШИМИ

                      Кви баланси, кви 5 евроцента бе...
                      Това е УАЗ бе еееей, да не е някое гъзарско беемве... УАЗката си върви и с железни колела за сеялка дори. А тази е с гуми, какво повече...

                      Саше, я кажи този грайфер как се представя на по-сериозен терен? Ако се отнеме малко с машинката за да се увеличи разстоянието между блокчетата дали ще се подобри работата в кал и гаден път?

                      Или не си ги тествал още?
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #41
                        От: ШИМИ

                        Коле , от скоро са ...качвах ги на 2000 м , но сега е сухо и твърдо . По сериозни тестове можеш да видиш в разходките на ямболии.
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • #42
                          От: ШИМИ

                          Гумите се представят отлично и на сняг ,и в калта - чистят се отлично ,не са пластмаса ! Като недостатък ще повторя посоченото от Сашо - кривеят...
                          Тел. 0889531237

                          Коментар


                          • #43
                            От: ШИМИ

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Кви баланси, кви 5 евроцента бе...
                            Това е УАЗ бе еееей, да не е някое гъзарско беемве... УАЗката си върви и с железни колела за сеялка дори. А тази е с гуми, какво повече...

                            Саше, я кажи този грайфер как се представя на по-сериозен терен? Ако се отнеме малко с машинката за да се увеличи разстоянието между блокчетата дали ще се подобри работата в кал и гаден път?

                            Или не си ги тествал още?
                            Гемкса ми предложи този вариант мисля да го направя но и така са си добре тествал съм ги в кал и сняг!

                            Коментар


                            • #44
                              От: ШИМИ

                              Здравейте колеги,
                              за да не пускам нова тема - използвам тази. Дано колегата не се сърди....
                              Та проблема и автомобила са същите - шими при УАЗ 469Б. Даже и гумите са същите - Forward safary 510....
                              До преди седмица бях "пипал" само три неща "в близост" до колелата:
                              - предни дискови спирачки от витара, като заради дисковите спирачки се наложи да поставя и фланци (мисля 38мм.);
                              - удължени с 6 см обеци на ресорите, като тогава поставих и полиуретанови тампони с изключение на предните тампони на предните ресори.
                              - хидравлика - от уаз някакъв не знам точно но заспа на място без никакви доработки.
                              Та...... почти година и половина след тези интервенции и ползване като чужда булка дет' се вика - проблеми никакви, до преди месец - два, когато започна да притриса на около 60 км/ч, но за малко и с леко обиране на волана наляво и надясно се укротяваше. Постепенно започнаха да се усилват вибрациите, и реших, че е време да взема да се поцапам пак със смазочни неща. И се започна:
                              - Смяна на шенкелните болтове с такива с лагери, като при монтажа ги оставих една идея по-стегнати;
                              - Смяна лагери на предните главини;
                              - Смяна на предните тампони на предните ресори с полиуретанови;
                              - Накрайника на късата кормилна щанга от към секторната кутия мърдаше доста и мислех, че е разбит - оказа се, че се е разхлабил с конуса, нямам идея как след като щифт си беше там... Накрайниците на дългата щанга са в перфектно състояние и си ги оставих.
                              След всичкото това въргаляне под джипката предницата е просто бетон - никакви луфтове. И пак тресе ..... само, че започна на 50 км/ч и държи до около 30 км/ч, като от натискане на предна спирачка шимито не се впечатлява изобщо. С включени хъбове, с изключени хъбове - все тая... Смених предни и задни гуми - резултат няма....
                              Последната надежда ми бе реглажа на преден мост. Днес го регулираха + баланс на гумите (сега и джантите изглеждат Mud terrain от толко тежести). Предницата е била "затворена" - сега е направена в нормите според компа на стенда. Резултатът - пак шими но вече на 70 км/ч. и на около 60 изчезва.

                              Та колеги дайте идеи какво да предприема. Не, че карам постоянно с 70 км/ч и нагоре, но ме дразни като знам, че нещо не е наред.
                              Единствено на ум ми идва да слагам демпфер някакъв.... не знам просто, дайте някакви идеи .....
                              Don't hunt IF you can't kill
                              първо 0883 после 333 накрая 448

                              LZ1BGD

                              Коментар


                              • #45
                                От: ШИМИ

                                Трябвало е с демпфера да започнеш ...моя е втори / първия си беше прост амортисьор / сега е от Патрол. Пак има разтрисане / при 80 / при преминаване през неравности , но демпфера успява да ги потуши. Колкото е по здрав толко по добре. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0125.jpg
Прегледи:1
Размер:476.7 КБ
ID:5767534
                                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X