Страница 3 от 3 ПървиПърви 123
Резултати 41 до 53 от 53

Тема: ШИМИ

Място
    Благоевград
    Публикации
    3,110
    Точки (при гласуване)
    19

По подразбиране От: ШИМИ

Коле , от скоро са ...качвах ги на 2000 м , но сега е сухо и твърдо . По сериозни тестове можеш да видиш в разходките на ямболии.
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

kristiano83 е офлайн
    Кристиян Илиев
    Утвърден участник | +ПЛ |
    Място
    с. Искрец
    Публикации
    94
    Точки (при гласуване)
    5

Гумите се представят отлично и на сняг ,и в калта - чистят се отлично ,не са пластмаса ! Като недостатък ще повторя посоченото от Сашо - кривеят...
    Тел. 0889531237

Публикации
    348
    Точки (при гласуване)
    5

Цитат Мнение на Кольо Преглед на публикациите
    Кви баланси, кви 5 евроцента бе...
    Това е УАЗ бе еееей, да не е някое гъзарско беемве... УАЗката си върви и с железни колела за сеялка дори. А тази е с гуми, какво повече...

Саше, я кажи този грайфер как се представя на по-сериозен терен? Ако се отнеме малко с машинката за да се увеличи разстоянието между блокчетата дали ще се подобри работата в кал и гаден път?

Или не си ги тествал още?
    Гемкса ми предложи този вариант мисля да го направя но и така са си добре тествал съм ги в кал и сняг!

Място
    Разлог
    Публикации
    674
    Точки (при гласуване)
    11

Здравейте колеги,
    за да не пускам нова тема - използвам тази. Дано колегата не се сърди....
    Та проблема и автомобила са същите - шими при УАЗ 469Б. Даже и гумите са същите - Forward safary 510....
    До преди седмица бях "пипал" само три неща "в близост" до колелата:
    - предни дискови спирачки от витара, като заради дисковите спирачки се наложи да поставя и фланци (мисля 38мм.);
    - удължени с 6 см обеци на ресорите, като тогава поставих и полиуретанови тампони с изключение на предните тампони на предните ресори.
    - хидравлика - от уаз някакъв не знам точно но заспа на място без никакви доработки.
    Та...... почти година и половина след тези интервенции и ползване като чужда булка дет' се вика - проблеми никакви, до преди месец - два, когато започна да притриса на около 60 км/ч, но за малко и с леко обиране на волана наляво и надясно се укротяваше. Постепенно започнаха да се усилват вибрациите, и реших, че е време да взема да се поцапам пак със смазочни неща. И се започна:
    - Смяна на шенкелните болтове с такива с лагери, като при монтажа ги оставих една идея по-стегнати;
    - Смяна лагери на предните главини;
    - Смяна на предните тампони на предните ресори с полиуретанови;
    - Накрайника на късата кормилна щанга от към секторната кутия мърдаше доста и мислех, че е разбит - оказа се, че се е разхлабил с конуса, нямам идея как след като щифт си беше там... Накрайниците на дългата щанга са в перфектно състояние и си ги оставих.
    След всичкото това въргаляне под джипката предницата е просто бетон - никакви луфтове. И пак тресе ..... само, че започна на 50 км/ч и държи до около 30 км/ч, като от натискане на предна спирачка шимито не се впечатлява изобщо. С включени хъбове, с изключени хъбове - все тая... Смених предни и задни гуми - резултат няма....
    Последната надежда ми бе реглажа на преден мост. Днес го регулираха + баланс на гумите (сега и джантите изглеждат Mud terrain от толко тежести). Предницата е била "затворена" - сега е направена в нормите според компа на стенда. Резултатът - пак шими но вече на 70 км/ч. и на около 60 изчезва.

Та колеги дайте идеи какво да предприема. Не, че карам постоянно с 70 км/ч и нагоре, но ме дразни като знам, че нещо не е наред.
    Единствено на ум ми идва да слагам демпфер някакъв.... не знам просто, дайте някакви идеи .....
    Don't hunt IF you can't kill
    първо 0883 после 333 накрая 448

LZ1BGD

Място
    Благоевград
    Публикации
    3,110
    Точки (при гласуване)
    19

Трябвало е с демпфера да започнеш ...моя е втори / първия си беше прост амортисьор / сега е от Патрол. Пак има разтрисане / при 80 / при преминаване през неравности , но демпфера успява да ги потуши. Колкото е по здрав толко по добре. Име:  DSC_0125.jpg
Прегледи: 194
Размер:  476.7 Кб

targa е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Варна
    Публикации
    6,736
    Точки (при гласуване)
    27

Удължени обици +полиуретановите тампони правят проблеми ако са по-меки от оригиналните гумени. Ресьорите са много хлабав панхард. Слагай демпфер.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

Място
    Пловдив
    Публикации
    344
    Точки (при гласуване)
    10

най вероятно кутията ти е проблема,руски боклук...
    Където не мога пеш продължавам с Уаза.
    Съдействие за закупуване на гуми с отстъпка срещу
    Съдействие на закъсали автомобили

Място
    Разлог
    Публикации
    674
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на targa Преглед на публикациите
    Удължени обици +полиуретановите тампони правят проблеми ако са по-меки от оригиналните гумени. Ресьорите са много хлабав панхард. Слагай демпфер.
    Явно натам отиват нещата.... Но демпфера не е ли един вид лечение само на симптом, щото доста време бях с удължени обеци без да има шими... А и други джипки, вкл. от други марки карат без демпфер и няма шими...
    Полиуретановите тампони ми се струват също толкова твърди но и по-еластични от черните - при натиск с нокът на черните остава резка а на тия - не. Като ги стегнеш си стягат много добре.... Да не говорим, че за еднакъв период от време на задния мост два пъти слагах от черните, а сега полиуретановите не са мръднали.
    За демпфера, гледам и тоя на Сашо - как е по-добре да се монтира - къса щанга - рама, или дълга щанга - мост?
    Бойчо, кутията нема грам луфт... не ми се верва да е от нея... накрайника мислех, че е разбит, но се оказа, че се охлабил. Стегнах го - същата работа....

Тарга, гледам, че полиуретана е на различни твърдости, дай съвет какъв да търся? Щото купешки готови само един вид намерих и него сложих, та мога да опитам на струг да ми направят от по-твърд, но нямам идея какъв (като трърдост) полиуретан да търся...

Чудя се да взема да пробвам с различна сходимост на предните колела какъв ще е ефекта. В смисъл по книга му дават от 1,5 до 3 мм затворени.... Дали има смисъл да си играя да търся топлата вода или е пробвано вече?
    Don't hunt IF you can't kill
    първо 0883 после 333 накрая 448

LZ1BGD

Място
    Благоевград
    Публикации
    3,110
    Точки (при гласуване)
    19

На рамата и на късата щанга ...много вали сега и не мога да ти я снимам да видиш как съм я направил.

Място
    Варна
    Публикации
    6,736
    Точки (при гласуване)
    27

Цитат Мнение на Borizanov Преглед на публикациите
    Явно натам отиват нещата.... Но демпфера не е ли един вид лечение само на симптом, щото доста време бях с удължени обеци без да има шими... А и други джипки, вкл. от други марки карат без демпфер и няма шими...
    Полиуретановите тампони ми се струват също толкова твърди но и по-еластични от черните - при натиск с нокът на черните остава резка а на тия - не. Като ги стегнеш си стягат много добре.... Да не говорим, че за еднакъв период от време на задния мост два пъти слагах от черните, а сега полиуретановите не са мръднали.
    За демпфера, гледам и тоя на Сашо - как е по-добре да се монтира - къса щанга - рама, или дълга щанга - мост?
    Бойчо, кутията нема грам луфт... не ми се верва да е от нея... накрайника мислех, че е разбит, но се оказа, че се охлабил. Стегнах го - същата работа....

Тарга, гледам, че полиуретана е на различни твърдости, дай съвет какъв да търся? Щото купешки готови само един вид намерих и него сложих, та мога да опитам на струг да ми направят от по-твърд, но нямам идея какъв (като трърдост) полиуретан да търся...

Чудя се да взема да пробвам с различна сходимост на предните колела какъв ще е ефекта. В смисъл по книга му дават от 1,5 до 3 мм затворени.... Дали има смисъл да си играя да търся топлата вода или е пробвано вече?
    Полиуретан над 70 каквито са им там единиците. Друг въпрос е къде ще го намериш. Демпфера е по добре да е на дълга щанга-мост, но там е по уязвим от удари в разни неща. На късата щанга е по защитен, но на дългата не трябва да има никакви луфтове.

Цитат Мнение на aldr Преглед на публикациите
    На рамата и на късата щанга ...много вали сега и не мога да ти я снимам да видиш как съм я направил.

Място
    Благоевград
    Публикации
    3,110
    Точки (при гласуване)
    19

Цитат Мнение на targa Преглед на публикациите
    Полиуретан над 70 каквито са им там единиците. Друг въпрос е къде ще го намериш. Демпфера е по добре да е на дълга щанга-мост, но там е по уязвим от удари в разни неща. На късата щанга е по защитен, но на дългата не трябва да има никакви луфтове.
    Господин Таргов , на дългата щанга и моста къде ще ги закачиш а ...а на любимия Дефендър е - Име:  DSC00322.JPG
Прегледи: 98
Размер:  57.6 Кб

Място
    Варна
    Публикации
    6,736
    Точки (при гласуване)
    27

За закачането все ще измисля нещо. На кашона е на късата, но на Диското е на дългата.

Място
    стара загора
    Публикации
    554
    Точки (при гласуване)
    9

При мен е на дългата и на моста ,но немога да намеря снимки .
    ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

Страница 3 от 3 ПървиПърви 123

Сходни теми

1. Помощ !!! Нападна ме Шими!
    От Taurus76 във форум JEEP
    Отговори: 16
    Последно мнение: 24-10-13, 20:42
  2. Шини с наколенки ЕVS 2броя.
    От borkozin във форум Архив
    Отговори: 4
    Последно мнение: 12-11-10, 14:06
  3. Шини за багажник на Витара