Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся сервиз или майстор в Бургас за WJ 3.1, че надува

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся сервиз или майстор в Бургас за WJ 3.1, че надува

    Здравейте,

    от април месец съм собственик на WJ 3.1 2000 година. Преди да го купя се запознах с евентуалните проблеми със спукани глави и т.н., но въпреки всичко го купих, че много ми хареса, като салон и стегната возия. Пробвах и осмака, ама си прецених с оглед на собствената си безопасност да не си взема такова животно, че ще се пребия с него. Още като го взех ми правеше проблем - хвърляше вода от капачката и първата работа беше да проверя дали има изгорели газови в охладителната система. Е, нямаше и си реших че проблема е от капачката и обезвъздушаване. Закарах го на Стоян от Пловдив да му направи пълно обслужване. И той ми даде съвет да си сменя капачката, като дори ми даде една негова стара, с която като, че ли проблемите със загуба на охладителна течност понамаляха. Аз все пак си купих нова, която е пластмасова, а не метална, като оригиналната. След това реших да се пробвам, вече с новата капачка да я обезвъшдуша. Направих всичко, както трябва и на следващия ден за малко да я прегрея. Добре, че спрях навреме преди да подмине 100 градуса. При отваряне на капака установих, че от тялото, където е термостата си излиза охладителна течност с налягане от една гарнитура и радиатора е студен. Смених термостата защото реших, че е заседнал в затворено положение и затова е избила гарнитурата, макар че майстора, който го сменя даде предположение, че най вероятно термостата си е добре просто е нямало достатъчно вода да стига до него и затова радиатора е студен.
    Миналата седмица след пробег от 30 км съвсем нормално каране с 90 км/ч спирам, слизам и виждам, че правя локвичка от антифриз. Дигам капака и виждам, че направо си пръскаше от едно водно съединение. Беше се цъфнало. Смених го в полеви условия долях вода и се прибрах до Бургас, като на всеки десетина км спирах да развия капачката да отпусна налягането, че да не избие от някъде другаде.
    Накратко това е положението. Сега си търся сервиз или майстор в Бургас или околностите, който му разбира на въпросния двигател и би го отремонтирал.

  • #2
    От: Търся сервиз или майстор в Бургас за WJ 3.1, че надува

    Това пълно обслужване включва ли и водната му помпа?

    Коментар


    • #3
      От: Търся сервиз или майстор в Бургас за WJ 3.1, че надува

      Не, всички масла(двигател,ск,раздатка и диф) и филтри включва. Трябваше ли да сменя и нея?

      Коментар


      • #4
        От: Търся сервиз или майстор в Бургас за WJ 3.1, че надува

        Смени си водната помпа!! Имах същия проблем на Крайслер Вояджер преди няколко години , когато стоеше на място не загравяше...с известно натоварване и каране в задръстванията почваше да ври , същото се случваше и при каране с постоянна скорост!

        Коментар


        • #5
          От: Търся сервиз или майстор в Бургас за WJ 3.1, че надува

          Принципно не е проблем да я сменя, но имам горчив опит от предишните ми автомобили. Сменям части в несвяст и подобрение няма. Отделно, че с охладителната система шега не бива и евентуално преграване може да ми коства много скъпо. Аз затова си търся сервиз или човек, който да го познава този двигател да я погледне джипката и да отстрани проблема.

          Коментар


          • #6
            От: Търся сервиз или майстор в Бургас за WJ 3.1, че надува

            Първоначално публикуван от Байчев79 Преглед на мнение
            Принципно не е проблем да я сменя, но имам горчив опит от предишните ми автомобили. Сменям части в несвяст и подобрение няма. Отделно, че с охладителната система шега не бива и евентуално преграване може да ми коства много скъпо. Аз затова си търся сервиз или човек, който да го познава този двигател да я погледне джипката и да отстрани проблема.
            Колега , водната ти помпа е част от ЗАДЪЛЖИТЕЛНОТО ОБСЛУЖВАНЕ на автомобила.

            Коментар


            • #7
              От: Търся сервиз или майстор в Бургас за WJ 3.1, че надува

              Аз имах подобни проблеми и накрая се оказа че една от главите е много малко крива и надува.Оправи се с шлайф на петте глави нова гарнитура и подмяна на всички тапи по двигателя.
              Jeep Гранд Чероки 3.1

              Коментар


              • #8
                От: Търся сервиз или майстор в Бургас за WJ 3.1, че надува

                Радвам се, че си успял да намериш правилния човек за целта. Гледам, че дотук двама колеги от Варна дават съвети, за което им благодаря. Само не ме кефи мисълта да тръгна на 130 км път с гаден проход и с потенциално прегряваща джипка. Айде дано някой от бургаска област ми види темата.

                Коментар


                • #9
                  От: Търся сервиз или майстор в Бургас за WJ 3.1, че надува

                  В гр.Бургас няма такъв майстор! Ще започне едно сменяне на части, докато случайно не улучат верния детайл.
                  Има само един сервиз, в който чорбаджията има сериозни познания, но за съжаление е скъп....
                  Ако се решиш пищи едно ЛС, ще дам контакт.
                  в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                  Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся сервиз или майстор в Бургас за WJ 3.1, че надува

                    Първоначално публикуван от marinco Преглед на мнение
                    В гр.Бургас няма такъв майстор! Ще започне едно сменяне на части, докато случайно не улучат верния детайл.
                    Има само един сервиз, в който чорбаджията има сериозни познания, но за съжаление е скъп....
                    Ако се решиш пищи едно ЛС, ще дам контакт.
                    И как разбра че в Бургас няма такъв маистор?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся сервиз или майстор в Бургас за WJ 3.1, че надува

                      Първоначално публикуван от Оника Преглед на мнение
                      И как разбра че в Бургас няма такъв маистор?
                      А има ли? Ако има що си траеш? Дай го насам, че втора седмица джипката прашасва пък е лято.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся сервиз или майстор в Бургас за WJ 3.1, че надува

                        Пратих ти лично.
                        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся сервиз или майстор в Бургас за WJ 3.1, че надува

                          Първоначално публикуван от Оника Преглед на мнение
                          И как разбра че в Бургас няма такъв маистор?
                          Естествено от личен опит...
                          в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                          Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X