Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спирачен апарат повредена резба.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спирачен апарат повредена резба.

    Здравейте колеги, превъртя ми единия болт на десния преден апарат. Този болт освен, че държи апарата на място, служи и като водач върху, който да "флоутва" апарата. Става дума за най крайния болт както и да се гледа: https://www.google.bg/search?q=fz6+f...sRveOPT0PgM%3A Резбата си излезе на пружинка около болта-класика за тъпия алуминий. Въпросът ми е къде в София могат да ми отремонтират резбата с Хели-коил или друга подобна вложка. Почти съм сигурен, че резбата е М10х1.25. Търся в нета и все не попадам на това което ми е нужно, а именно сервиз или каквото и да е, където да закарам мотора, да имат всичко нужно, а не да си поръчвам комплект еди какво си защото "такова немаме тука" и да си тръгна доволен и спокоен. Другият момент е ако някой има идея за здрав апарат на нормална цена. Моторът е FZ6 Fazer 05, ако има някакво значение.
    Благодаря предварително и поздрави!
    УАЗ - Where I go there are no roads!!!

  • #2
    От: Спирачен апарат повредена резба.

    Разбрал , недоразбрал - ако става въпрос за мотоциклет - сменявай НЕ ремонтирай.!!!!
    Може да се набудаш с пари ама цена за кожата няма .
    Дано си ме разбрал.

    Коментар


    • #3
      От: Спирачен апарат повредена резба.

      Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
      Разбрал , недоразбрал - ако става въпрос за мотоциклет - сменявай НЕ ремонтирай.!!!!
      Може да се набудаш с пари ама цена за кожата няма .
      Дано си ме разбрал.
      Пък то не е и мотор, ами моторище...
      Поддържам Иво на 200%

      Коментар


      • #4
        От: Спирачен апарат повредена резба.

        Какво ѝ да беше - слушай Вени и Иво! Пък то Фейзър!!! Та слушай ме и мен!
        Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

        0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

        Коментар


        • #5
          От: Спирачен апарат повредена резба.

          Сагласен съм колеги на 99% с това което казвате. Някак просто не мога да преглътна факта, че заради едно тъпо ухо в което ботла превъртя на макс 25Nm от зададените му 40 трябва да сменям целия апарат. Съмнявам се кадърно направен Helicoil да е по-кекав от заводското изпълнение. То излиза, че или изобщо не трябва да се пипа нищо по мотора и да се моля нещо да не гръмне, или изобщо да не го доближавам.
          УАЗ - Where I go there are no roads!!!

          Коментар


          • #6
            От: Спирачен апарат повредена резба.

            Най-добре втора употреба, но ако няма, можеш да пробваш да му навиеш втулка с вътрешна резба 10х1.25 и външна 14мм - това ако стените са достатъчно дебели! А за "не пипането по мотора" си е голата истина!
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0415.jpg
Прегледи:1
Размер:74.8 КБ
ID:5669769
            Последно редактирано от Edo; 01-07-15, 10:05.
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X