Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шогун 3.0 V6 дълга база търся мнение за няколко ??????

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шогун 3.0 V6 дълга база търся мнение за няколко ??????

    Здравейте колеги!
    Поради неоходимоста да сложа детско столче скоро във колата реших да вляза малко във един филм .
    Имам Фронтера 2.0 спорт но.
    1. Ще си имаме наследник-ца .
    2. Имаме си и една огромна и страхотна питбулка със която не се разделяме никога.
    3.Обичаме да си правиме разходки които понякога са на няколко хиляди километра.
    Та и проблемът е че във Фросата не ми идва на ум как се слага столче,количка ,оборудване дори и малко да е ,и място за кучето.
    Имам 2 коли ,един Фиат купе 2.0 154 коня, и опел омега б 2.5 .
    Фиатът е малък и 2врат въобще не става .
    Омегата я имам от мома на 23000км от първа собственичка и на 3 години беше ,но поне да беше комби че за кучето да има място.
    Фронтерата ми е слабост от както я имам омегата не е палена от юли 2014 ,фиата също не е излизал от гаража вече 5 месеца.
    Преди да има въпроси от рода на защо не ги караш давам доводи.
    Омегата я имам от Испания където прекарах 13 години и за 12 години във мене съм и навъртял 70000 км на реални 90000 е но!!!!
    Всички тея 12 години съм имал грешка във документът за притежание .във WIN номера или по човешки номерът на рамата са 5 нули а при мен на документът са 6 . Не съм се заглеждал никога КУПИХ Я ДАДОХА МИ ДОКУМЕНТИТЕ И ЧАО .Но във КАТ добрич (всеизвестно място където можете да срещнете всякъкви банални проблеми) го забелязоха това . Единственно това че съм със автомобил на мое име и не е драстична грешка се отървах от конфискация след 3 дни разправии. За сега колата е във двора и чака да ида до Испания и да се опитам да оправя тази грешка.
    Фиатът е по малкият проблем но не искам да губя много пари.
    Историята . Имах пунто 1.7тд доидоха и ми предложиха купето като бартер . Реших че не губя нищо за чист бартер офертата е добра.
    Циганетата го бяха бартеросали за един фокус преди 4 дни но след като им е хапнало 250лв за 2 дни са го анатемосали. Навих се намерих собственикът и го прехвърлихме като човекът ми даде нещата които на тях е икономисал, резервна патерица , сервизна книжка още 2ключа и номер на инмото.Когато го взех бях малко окъсан и не го обслужих . 2000км след това и много страх че може да се случи нещо го направих. 1300 газов инжекцион,280 дебитомер, 800 ангренаж ,водна помпа всички ремъци и ролки де ги има , почистване на цялата всмукателна система ,от мерак дискове накладки лагери на заден мост още 350 ,и други разходи . Сега го продавам на смешна цена но това си е кола за любители на марката и на атмосферките и не е лесно да се продаде .Вече съм изтръпнал към това че я подарявам само да ми се възвърне вложеното за обслужването и я давам но офертите са повече от смешни.Но мои колега ме взе няколко пъти на любителски офроуд де софт де хард и ме запали много. Купих и фронтерата , тогава и разбрах че джипът си е джип . Започна се филмът , боди лифт, окачване , кални гуми , и други . Много обходих за да намеря читав екземпляр всеки които продава казват че му е префектна,уникална, изключителна машината но реалноста не е такава . След 600 лева във бензин и почти цяла България обиколена я намерих , без грам ръжда ,без капка масло никъде, пълен ел пакет и клима, на бая пари но както я исках . Купена и моя капризите си не ги смятам за разход. След 9 месеца и 13000 км във мен ми се налага да се разделя със нея.
    Та идваме си на въпросите и на заглавието.
    Мои познат ми предлага shogun 3.0 v6 aut .
    Въпросите са .
    1. Този модел за къде е произведен за европа или за япония ?
    2. Със десен волан е има ли проблем да се обърне (питам защото имам приятел които си купи mazda 6 но се оказа за японския пазар и опцията за обръщане беше много неблагоприятна рязане на торпеда заваряне на почти всички планки ).
    3. 3.0 моторът кои са му слабите страни?
    4 .Супер селектът във комбинация със автоматът как се държи на различни терени?
    5.По принцип исках да взема Grand Cherokee 4.0 , 5.2 .
    но това ми изпадна от сигурен човек и както на мен ми харесва без ръжди ,гнилочи или маслени бани .
    прекарвам ли се ако взема тази машина.
    Благодаря предварително на хората които отговорят . Имам няколко дни до понеделник когато моят човек заменя Shoguna за друга кола тои си е такъв всяка година различна кола.
    Зная че тази база за офроуд не и е силна страна но да си ходим тук таме без притеснения от теренът със всичкият багаж , кучката , и новият член на семеиството предполагам не е зле.
    о897ч87о3о

  • #2
    От: Шогун 3.0 V6 дълга база търся мнение за няколко ??????

    Япония. Не е лош, не се обръща, автомата е добре+супер селекта още по- , джипа е 80%гуми за предназначението и 15%водач - така че представянето си зависи.......Гранд 4л не е най-доброто, Гранда не е Паджеро (несравними са) и т.н................
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Шогун 3.0 V6 дълга база търся мнение за няколко ??????

      Мастото в Мицубиша е достатъчно за целите, за които се тъси. Десния волан ... абе мести се, но ... да кажем, че не е като за кварталния чичка работата. 3.0 има 2 варианта. Или поне аз за толкова се сещам. И двата не са особено пъргави (това в графата слаби страни), но по-новия като че ли е поне малко по-икономичен. Наблюденията ми са твърде скромни обаче, та може и само така да ми се е сторило. 3.5 е съвсем друга бира.
      Суперселект + автомат е отлична комбинация за семеен джип. Ако автомата не е убит от предишни некадърници, но това последното важи за всяка марка.
      Както отбеляза Деди, с що-годе читави (и съобразени с терена) гуми и ако не се изсилвате прекалено от типа "Кой, аз ли нЕма да мина от тука?!?", проблеми с проходимостта няма. Все пак, не забравяйте, че Мицубиша е доста по-габаритен от късото Фронти и има места, на които не се събира по чисто геометрични причини.
      На мен лично возията на Мицубиша ми харесва повече от на Черока, но това си е въпрос на лични предпочитания.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #4
        От: Шогун 3.0 V6 дълга база търся мнение за няколко ??????

        Днес след като огледах шогуна обстоино не се навих на бартера за фронтерата и хоп оферта на банката, фиата и малко кеш за джипа. Направо SUPER . Зная си аз човекът тои от 20 години никога не е имал кола за цяла година винаги ги сменя така че щом е навит и не ми мине котка път утре я оговаряме.
        о897ч87о3о

        Коментар


        • #5
          От: Шогун 3.0 V6 дълга база търся мнение за няколко ??????

          Накрая стана малко непредвидена работата. Продаде се Фронтерката , и Фиата . Въпреки лошото мнение за новата ми придобивка тука във форумът купих RR p38 2.5 dsi . Просто ми изпадна на 2500 лв със сменено окачване на пружини и не се здържах така останаха пари за нови гуми , лебедка и други истории . Както казах повече ми е нужна като експидиционна и ежедневна машина отколкото за офроуд. Пространство дал бог не е шогуна ама повече ми се струва от черокито. Има си кусури теч на семеринги на полусите преден диф , теч на семеринг заден диф , турбо за смяна че духа масло като лудо. Но предпочетох за тая цена със ясната идея че ще се прави отколкото за 4000 и пак да се прави . Двигателя мърка , всички агрегати без турбото работят , перфектен външен вид . Разхода според мен е нормален за 2800 кг кола 10/100 до 14/100 а и е фултаим така че свиквам че не са 12-15 лева газ за фросито. Явно пласмаси и табло са слабост понеже колата е седяла много време във италия на слънце без да се мърда 3 години по точно и таблото е дунавски вълни а пластмасите изложени на слънце просто се чупят много лесно но вече почти всичко е на място. Имах съмнения дали 2,5 тдса има мощност за това купе но не се затормози никъде при едно доста хард излизане дори ми остави приятно впечатление. Така че край със дилемата и надявам се че няма да съжалявам за изборът си за сега 18 дни във мене и 1600км и радва камиончето комфортно вози има тяга , надявам се и зимата към коледа когато тръгваме към украина ако има сняг да се представи порядъчно. Лека вечер на всички и благодаря на колегита Дядо Владо и Tef4o за отговорите .
          о897ч87о3о

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X