Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къса база Galloper 2, Terrano 2 или Pajero 2?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Къса база Galloper 2, Terrano 2 или Pajero 2?

    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
    И по темата - отговор!
    С десен волан и баба знае. За тия кинти ще намери терано с десен волан - слънце.

    А относно стойността - всичко е относително. Читаво паджеро 2 по автокъщи на прилична цена за състоянието си не съм виждал сигурно от години. Виж Sport се намират тук там - разбираемо, при положение че са правени до преди 5 години. Ама не попадат в категорията за къса база.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #47
      От: Къса база Galloper 2, Terrano 2 или Pajero 2?

      Първоначално публикуван от Петър Минчев - MaxBass Преглед на мнение
      Градски...Ако още се чудиш да наклоня и аз везната...на митсубишито диамантите не случайно са три на по 120 градуса...Японския мерцедес е добро попадение
      На разположение съм за всякакви зарибявки и практически обяснения на 4х4 техника след 18:00 часа.Ще се радвам да ме светнеш тук-там.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #48
        От: Къса база Galloper 2, Terrano 2 или Pajero 2?

        Чавдар и Спарки са точно вникнали в техническото задание - има бюджет и десния волан не е ама хич на почит(да не казвам няма начин). Затова е и Галопера още в играта. Никой не каза за офертата ми за Фронтера Б 2,2 С ГИ, за 6к е моя, може и пазарлък да ударя, кусура е вежди на калници(сефте, имах Вектра А)
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #49
          От: Къса база Galloper 2, Terrano 2 или Pajero 2?

          Такааааа. Вчера бях на няколко огледа. Вече и в трите ми е еднакво като пространство, явно първоначално ми се е сторило нещо. По ред на номерата - два Галопера на Горубляне(ей много каручки има там, то няма толкова хора в БГ), втория не беше зле, но го нямаше търгаша и само гледах. Няколко П2 бяха вече продали и едно капарирано. Намерих Терано с доста добра рама, климатика работи, но доста изпушваше, на празен ход кафенееше леко, с газ синьо. Не го карах, че беше навряно зад 30 коли. Цената без пазарене от моя страна стана 4600, но е товарно. Голям филм ще е да го направя пътническо. Много харесах едно П2, карах го, вкарано преди 3 години, няма вид да е ходило много в гората, от човек. Номера на рамата с една шкурка ще е перфектен, пръсната е рамата с боя, но се вижда ясно. Здрава рама, не виждам да е пипана. Климатика е перфектен. 2,5 не е суперселект. Много се замислям, но ако го взимам ми се иска някой да го погледне. От гледна точка на МПС мисля е добре, ама за 4х4 не знам...
          После карах и едно Терано, върви повече от 2,5 на П2.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #50
            От: Къса база Galloper 2, Terrano 2 или Pajero 2?

            1. За нищо на света не търкай номер на рама с шкурка! Така най-много да го заличиш. Доста от номерата са набити с нещо като игла и им трябва съвсем малко. Ако е боядисван отгоре, по-добре да се изстърже с пистолет за горещ въздух. Но не се ли чете номерът съвсем ясно - не взимай колата!!!

            2. Ако видиш, че рамата е боядисвана, то не се знае какво и е реалното състояние. Един спрей за 5 лв и силно изгнилата рама става като нова. До първата зима разбира се. Това е редовен номер на джамбазите. Оригиналната боя на шаситата обикновено е тънка сиво-черна. Не е нито шагре, нито боята в цвета на купето. Ако шасито не е много гнило и е обработено както трябва няма проблем, но джамбазите няма да си играят и да дават пари, а направо пръскат със спрея върху ръждата.

            3. Шаситатта първо започват да гният около и над задния мост, от вътрешна страна. Отпред може да е като ново, но отзад да е силно изгнило. Така, че без да се навреш отдолу или да я вдигнеш на подемник, няма как да разбереш.

            По-добре да смениш двигател или скорости, от колкото за се занимаваш с кърпене на ръжди. Те нямат спиране.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #51
              От: Къса база Galloper 2, Terrano 2 или Pajero 2?

              Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
              После карах и едно Терано, върви повече от 2,5 на П2.
              Нормално - 2.7TDI е по-мощен, и много по-безпроблемен, а и тераното вероятно е и по-леко (не ми се търси сега). 2.5 е възможно най-лошия вариант за П2.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #52
                От: Къса база Galloper 2, Terrano 2 или Pajero 2?

                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                1. За нищо на света не търкай номер на рама с шкурка! Така най-много да го заличиш. Доста от номерата са набити с нещо като игла и им трябва съвсем малко. Ако е боядисван отгоре, по-добре да се изстърже с пистолет за горещ въздух. Но не се ли чете номерът съвсем ясно - не взимай колата!!!

                2. Ако видиш, че рамата е боядисвана, то не се знае какво и е реалното състояние. Един спрей за 5 лв и силно изгнилата рама става като нова. До първата зима разбира се. Това е редовен номер на джамбазите. Оригиналната боя на шаситата обикновено е тънка сиво-черна. Не е нито шагре, нито боята в цвета на купето. Ако шасито не е много гнило и е обработено както трябва няма проблем, но джамбазите няма да си играят и да дават пари, а направо пръскат със спрея върху ръждата.

                3. Шаситатта първо започват да гният около и над задния мост, от вътрешна страна. Отпред може да е като ново, но отзад да е силно изгнило. Така, че без да се навреш отдолу или да я вдигнеш на подемник, няма как да разбереш.

                По-добре да смениш двигател или скорости, от колкото за се занимаваш с кърпене на ръжди. Те нямат спиране.
                Паджерото е на човек, кара си го той, не е от търгаш. Пръснал е рамата , но не цялата, и тук -там под калниците. Правил си го е явно за него за защита. Не се пазари да "разчоплим" номера. Забърсахме с мокър парцал, видяха се цифри и букви, ако се светне с фенерче под ъгъл, ще се види най-вероятно без други интервенции. Като знам в КАТ как ги търсят тия номера, шкурката е хирургически способ. Но в сравнение с други рами, които гледах - е те бяха дебело намазани, тук е просто пръсната, не с шагрета и бодита, а с боя/лак.
                Още сънувам рамата на една Фронтера на Горубляне - гаранция половината нови джипове са по-ръждиви. Ако не беше 2,2 дизел щях да я помъкна само заради рамата.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #53
                  От: Къса база Galloper 2, Terrano 2 или Pajero 2?

                  Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                  Още сънувам рамата на една Фронтера на Горубляне - гаранция половината нови джипове са по-ръждиви.
                  Има от всички. Ама ако искаш слънчевка (демек без точица ръжда) трябва много късмет за да се вместиш в бюджета. Иначе поне теранота от Италия се намират все още без никаква ръжда. Моето беше така - на 9 години, без точица. През годините съм мяркал поне 5-6 такива случайно по автокъщите, без изобщо да търся. Но им искат кинти, и има защо.

                  Дебело намазано шаси не ти трябва. Не знаеш какво е отдолу, или по-точно в 90% от случаите е леж. По-добре ръждиво, отколкото дебело намазано.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Къса база Galloper 2, Terrano 2 или Pajero 2?

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Има от всички. Ама ако искаш слънчевка (демек без точица ръжда) трябва много късмет за да се вместиш в бюджета. Иначе поне теранота от Италия се намират все още без никаква ръжда. Моето беше така - на 9 години, без точица. През годините съм мяркал поне 5-6 такива случайно по автокъщите, без изобщо да търся. Но им искат кинти, и има защо.

                    Дебело намазано шаси не ти трябва. Не знаеш какво е отдолу, или по-точно в 90% от случаите е леж. По-добре ръждиво, отколкото дебело намазано.
                    Тая Фронтера беше на 5200, смятай под 5 заминава. Иначе на Драгичево Тераното беше ОК, само дето много нещо пуши, другото е, че е товарно. Ако беше пътническо и да ми беше по-близо можеше да се замисля да го отнеса. Търгаша го свали на 4600 без да съм си отварял устата(от 5200). Все за 5-600 лв. ще го позасмеем тоя двигател
                    Иначе и аз предпочитам с малко ръждица пред дебело намазано с нещо си.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • #55
                      От: Къса база Galloper 2, Terrano 2 или Pajero 2?

                      Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                      Все за 5-600 лв. ще го позасмеем тоя двигател
                      Нцхъ. Тоя двигател ако е докаран до скапване, значи го е карал абсолютен талибан с много постоянство, и по-добрия вариант е да купуваш друг от морга. Не че не е ремонтопригоден, дори напротив, но не си струва, освен ако не е дребен дефект (скапан датчик, дебитомер, запушен маслоотделител, дюзи за смяна и от сорта). Друг мотор със все компютъра ще може да се намери за 1200-1500 предполагам, че и по-малко.

                      А тоя с теранотата на Драгичево разбира достатъчно от терано (срещу Стомана Перник има цял двор с разколачени), и със сигурност няма да тръгне да ти продава читаво за 4600, вЕрвай ми. Читаво терано с редовни документи за 4600 в автокъща не съществува - бъди сигурен.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Къса база Galloper 2, Terrano 2 или Pajero 2?

                        Някой може ли да погледне едно П2 във Варна, че тия от автокъщата са голями баровци и работят само през седмицата. Да знам има ли за какво да си взимам отпуска, то и да си взема е хубаво някой дето знае какво гледа да е с мен.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #57
                          От: Къса база Galloper 2, Terrano 2 или Pajero 2?

                          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                          Някой може ли да погледне едно П2 във Варна, че тия от автокъщата са голями баровци и работят само през седмицата. Да знам има ли за какво да си взимам отпуска, то и да си взема е хубаво някой дето знае какво гледа да е с мен.
                          Как се именува автокъщата

                          Коментар


                          • #58
                            От: Къса база Galloper 2, Terrano 2 или Pajero 2?

                            Миг ауто, бул. Цар Освободител, 200 м. след Автотрейд посока Аксаково, вляво. Пускам обявата на лично.
                            Последно редактирано от Asen Kushlev; 23-07-15, 15:10.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #59
                              От: Къса база Galloper 2, Terrano 2 или Pajero 2?

                              Утре ще карам Тераното на ГТП и ще мина да го огледам

                              Коментар


                              • #60
                                От: Къса база Galloper 2, Terrano 2 или Pajero 2?

                                Въпросът вече не е актуален - днес скочих на П2 2.8 суперселект. Мина 300 км. , нищо не падна, не прегря, разход 10/100 с 90-100 км/ч. Естествено като за нов внос има хиляди кусури. Като за начало ако ми дадете жокер за маслата навсякъде, какви и що, що е то съединител на компресора на климатика и къде да го търся - малко го хванала липсата(ставал от Фиат, Ленд крузер и други каручки). Оборотомера се е предобрил след миенето - идеи? На дисплея мига жълта лампа за междуосев диф - що е то? Абе май ще пускам нова тема, ама лягам, че умрях от жега днес, ако имате насоки - чакам с нетърпение.
                                п.п. И градските с познания по модела да не се скътават!
                                Ford Maverick II 2.3 XLT
                                Ford Mondeo MK5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X