Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова Витара във форума-много въпроси?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нова Витара във форума-много въпроси?

    Това са гуми за кал.Щом ще се кара основно по асфалт не са за теб.Ще се пързаляш зимата в града.На мокро също.Ако търсиш зимни гуми продавам Йокохама в размер 205/70/15 в отлично състояние.Има ги в обявите.Ако имаш интерес 0988989775,може да измислим нещо.
    kia sportage 2.0 128 h.p.

    Коментар


    • #17
      От: Нова Витара във форума-много въпроси?

      Ще се кара всеки ден по 20-30 км.Ще влиза и в черното,понеже си взех вила в гората,така че искам да и сложа ''джипова'' гума.Първо като си взех ендуро,след пистовия мотор,си виках:''само за разходки по поляните го взимам'',ама сега все търся нови и нови екстрийми за катерене Та,и тука да не стане така......
      Yamaha Yz450F
      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
      Всичко с ''рошави''гуми!

      Коментар


      • #18
        От: Нова Витара във форума-много въпроси?

        Goodyear Wrangler Duratrac е гумата, ако искаш универсалност. С калните върху мокър или заснежен асфалт ще се видиш в приключение. Цената няма да е драстично нагоре.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Нова Витара във форума-много въпроси?

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Goodyear Wrangler Duratrac е гумата, ако искаш универсалност. С калните върху мокър или заснежен асфалт ще се видиш в приключение. Цената няма да е драстично нагоре.
          И с калните става. Просто трябва да имаш едно на ум като караш в цитираните от Спарки условия. Аз на Дискавърито издържах точно две разходки с АТ-та и вече е с новички МТ Силвърстон. Честито на теб и много да и се кефиш, а и да не ти създава ядове.
          Георги Танев (0+)
          Land Rover Discovery 1 300 TDi
          Land Rover Club Bulgaria
          0887 930 238, 0878 797 768

          Коментар


          • #20
            От: Нова Витара във форума-много въпроси?

            Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
            ...че обикновенно след нея си купували добавка за спиране на течове ...
            Добавката за течове я забрави. Няма по-добър начин да си докараш сериозни ядове. Аок радиатора текне сериозно, просто го смени, по-евтино ще ти излезе в дългосрочен план.

            И да, моторчето в заводски вид е слабоватко за 31ци. Тя и трансмисията не се кефо много, но ако си впрягаш главата как караш, издържа. Турбо?
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #21
              От: Нова Витара във форума-много въпроси?

              Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
              И с калните става. Просто трябва да имаш едно на ум като караш в цитираните от Спарки условия. Аз на Дискавърито издържах точно две разходки с АТ-та и вече е с новички МТ Силвърстон. Честито на теб и много да и се кефиш, а и да не ти създава ядове.
              Ако са били BFG или нещо от сорта, дуратраците в подобен размер са на порядък по-агресивни. Трябва да се видим да ги погледнеш на живо - сравними са с интеркото М/Т, което карах преди това, с тая разлика че на връщане от морето си карах през дъжда със 120-130 без да мръднат, което с интеркото не можех и да си помисля - малко повече газ в някой завой, и тръгвах с вратите напред. То си е фън де, ама когато не ти е до това е досадно. Отделно дето шума е на 1/3 и разхода ми е надолу, нищо че половината път карах с включени хъбове.

              Ей ти ги една до друга:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bfgdurasilver.jpg
Прегледи:1
Размер:141.2 КБ
ID:5670029


              ...това ако M/T-тата са ти такива де...
              Последно редактирано от sparkybg; 02-07-15, 22:13.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Нова Витара във форума-много въпроси?

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Ако са били BFG или нещо от сорта, дуратраците в подобен размер са на порядък по-агресивни. Трябва да се видим да ги погледнеш на живо - сравними са с интеркото М/Т, което карах преди това, с тая разлика че на връщане от морето си карах през дъжда със 120-130 без да мръднат, което с интеркото не можех и да си помисля - малко повече газ в някой завой, и тръгвах с вратите напред. То си е фън де, ама когато не ти е до това е досадно. Отделно дето шума е на 1/3 и разхода ми е надолу, нищо че половината път карах с включени хъбове.
                Извинявам се на колегата, че му спамя в темата, но пък може и да е полезно за него. Спарки АТ-тата бяха Тойо и си бяха много добри. Просто извън пътя не е моя тип гума. Колкото до МТ при Диското още не съм ги пробвал на дъжд да не говорим за сняг но си мисля, че ще бъде доста по-различно с фултайма му сравнено с парттайма на Ферозата респективно на Витарата. Да не говорим за разликата в поднасянето между дълга и къса база. За агресивност на грайфера на Тойото .. ми не .. по-скоро ми приличаше на зимна гума отколкото да има някаква агресия в грайфера.
                Георги Танев (0+)
                Land Rover Discovery 1 300 TDi
                Land Rover Club Bulgaria
                0887 930 238, 0878 797 768

                Коментар


                • #23
                  От: Нова Витара във форума-много въпроси?

                  Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
                  За агресивност на грайфера на Тойото .. ми не .. по-скоро ми приличаше на зимна гума отколкото да има някаква агресия в грайфера.
                  Ако е било това:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:toyo_Open_Country_AT.jpg
Прегледи:1
Размер:45.6 КБ
ID:5670030

                  ...малко ми е трудно да го определя като AT въобще. С подобни купих тераното. На сняг и асфалт бяха трепач, ама нищо повече. На кал заприличваха на сликове за нула време.

                  А че с фул тай по пътя ще е по-добре - няма спор. Парт тайм (демек заден мост) + LSD си е предпоставка за хлъзгане само по себе си. Даже и не иска да излезе от хлъзгане на 4x4 с цЕлата газ зимата на кишата, ами продължава да се ориентира с вратите по посока на движението, та ме сърбя гъзът след едно изпълнение зимата.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нова Витара във форума-много въпроси?

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Ако е било това:
                    [ATTACH=CONFIG]811959[/ATTACH]

                    ...малко ми е трудно да го определя като AT въобще. С подобни купих тераното. На сняг и асфалт бяха трепач, ама нищо повече. На кал заприличваха на сликове за нула време.
                    Мисля, че не точно същата, но е без значение. Приличат си. Масо беше много доволен от гумите на сняг и асфалт, но на кал е точно по твоето описание. На тресавищата под Ком забуксувах яко и не успяха да се самопочистят въпреки оборотите. Да .. излезнах сам, но както казах не са моите гуми. Новите ми МТ показаха добри резултати над Своге в събота Доволен съм.
                    Георги Танев (0+)
                    Land Rover Discovery 1 300 TDi
                    Land Rover Club Bulgaria
                    0887 930 238, 0878 797 768

                    Коментар


                    • #25
                      От: Нова Витара във форума-много въпроси?

                      Въобще не ми спамите в темата Тъкмо и аз научавам нещо.Да разбирам ли че този Нексен на който съм се спрял няма да го има хич на сняг и мокър асфалт?Просто цената му ми харесва,а и искам да си карам джипката,лято,зима с едни гуми,а не като при колата да сменям зимни-летни.
                      Yamaha Yz450F
                      Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                      Всичко с ''рошави''гуми!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нова Витара във форума-много въпроси?

                        Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                        Въобще не ми спамите в темата Тъкмо и аз научавам нещо.Да разбирам ли че този Нексен на който съм се спрял няма да го има хич на сняг и мокър асфалт?Просто цената му ми харесва,а и искам да си карам джипката,лято,зима с едни гуми,а не като при колата да сменям зимни-летни.
                        Хайде да го кажем така: миналата зима, когато имаше повечко снежец и малко лед под него, една Витара с подобни гуменетки си остана на последния завой до нас, а аз минах с леката кола със зимните бриджстони на голо предно. Ако няма да се навираш в сериозната кал и ако ще я караш предимно градско, послушай Спарки.
                        За инцидентни забежки 'в дълбокото', се оборудвай с хайджек (малкия размер перфектно лепва отвътре на задната врата и практически не пречи). Ако не ти се мъкне подобно желязо или ако няма къде да го закачиш, в повечето случаи и задължителната екипировка (яко въже/колан, здрава лопата, малка брадва и едно парче дебела, здрава дъска) са в състояние да те извадят от повечето места, на които можеш да закъсаш, когато не си търсеш умишлено белята.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Нова Витара във форума-много въпроси?

                          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                          ...Ако няма да се навираш в сериозната кал и ако ще я караш предимно градско, послушай Спарки.
                          Дуратрака е достатъчно агресивен за умерена кал. Може би е с една идея под средностатистическа кална гума, като иаключим бутонки, каймани и от сорта. Има и ламели, които при дадени обстоятелства помагат и току виж си минал някъде, където някой с кални ще се 'лъзга. Важи и обратното, разбира се.

                          А лопата, брадвичка и колан са си задължителната комплектация даже и за полянкаджийска джипка, каквато предимно е моята. и двата пъти, в които си оставих лопатата в гаража, силно ми липсваше в гората при съвсем невинни уж инциденти. А с колана редовно вадя по някой и друг закъсал зимата по Витоша, хем не ходя никак често.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Нова Витара във форума-много въпроси?

                            Аз препоръчвам грабер ат2, не знам защо се оплакват от поведението й на мокро, ако искаш да влизаш в завоите със 120-130 не мисля че каквато и да е гума АТ или МТ е подходяща, отделно има място за шипове, но не ми се е налагало да слагам, имай предвид че този размер, който си харесал е 11мм грайфер, за разлика от 225/70/15-13мм, с които карах аз целогодишно, а калта във варненско е доста глинеста. Успех.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Нова Витара във форума-много въпроси?

                              Днес свалих радиатора на витарата.Видимо беше много чист,гледайки през отвора на капачката.Затапих двата маркуча и го напълних с вода,като предварително в нея разтворих шест пакетчета лимонтозу(правено в Китай )Оставих го да се кисне няколко часа,като периодично го разклащах.После заварих един преходник,който редуцира маркуча на помпата от сондажа в къщи(два цола),до диаметъра на долния маркуч.Пуснах водата и го оставих така да върви 5 минути като първо искара малко мътна вода и после само бистра.Ето малко снимки:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0948.jpg
Прегледи:1
Размер:84.1 КБ
ID:5670122Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0949.jpg
Прегледи:1
Размер:94.7 КБ
ID:5670123Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0952.jpg
Прегледи:1
Размер:91.6 КБ
ID:5670124Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0953.jpg
Прегледи:1
Размер:65.8 КБ
ID:5670125
                              Налях антифриза,започна да загрява малко и парното беше супер,отиде стрелката до средата,термостата не беше отворил,маркучите студени.Подмина средата и тръгна към червения сектор,на половиния път между средата и червения сектор,термостата отвори и стрелката падна точно на средата.После пак тръгна надясно и пак падна на средата,и така.Сега съм сигурен че радиатора ми е промит.Замерих уреда на таблото както каза tef4o,с 270 и 300 ома съпротивление,при едното стрелката въобще не мръдна,а при другото мръдна с 1-2мм.Засега оставям нещата така,и ще си взема един термометър за да следя температурата.Поръчах гуми,утре ще са при мен и ще кача снимки като ги сложа.
                              Yamaha Yz450F
                              Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                              Всичко с ''рошави''гуми!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Нова Витара във форума-много въпроси?

                                С такова плакнене не може да си сигурен в чистотата на радиатора.
                                Единственото сигурно е отварянето и шомполиране на тръбичките една по една. 96 броя са, става за два часа.
                                Е, може и да е чист радиатора де, но никой не може да ти го гарантира.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X