Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при покупка на KIA SPORTAGE 2.0 I, 1999 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет при покупка на KIA SPORTAGE 2.0 I, 1999 г.

    Здравейте!
    Знам, че сигурно ви е омръзнало от този въпрос, но наистина се нуждая от професионален съвет пък и от патили с марката!
    От доста време съм се настроил за купуване на KIA Sportage и най-после се престраших!
    Аз съм риболовец и се нуждая от автомобил, който ще ме закарва до малко по-трудно достъпните места за риболов. Не разполагам с много голям бюджет (4000 ЛВ.) и затова съм се насочил към този автомобил - ********
    Моля за вашите съвети за това на какво трябва да обърна внимание при евентуална покупка на този автомобил!
    Благодаря ви предварително!

  • #2
    От: Съвет при покупка на KIA SPORTAGE 2.0 I, 1999 г.

    Кажи от къде си. Може да се видиш с някой колега, а иначе има доста писано.
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • #3
      От: Съвет при покупка на KIA SPORTAGE 2.0 I, 1999 г.

      В момента живея в София.

      Коментар


      • #4
        От: Съвет при покупка на KIA SPORTAGE 2.0 I, 1999 г.

        Да няма много ръжда. Другото се прави и не е скъпо.

        Коментар


        • #5
          От: Съвет при покупка на KIA SPORTAGE 2.0 I, 1999 г.

          Благодаря!

          Коментар


          • #6
            От: Съвет при покупка на KIA SPORTAGE 2.0 I, 1999 г.

            Защо, му говорите глупости на човека. Кое се "прави и не е скъпо"? Имам точно този модел и година Спортидж от 7 януари 2014 година купен за 4500лв, в момента съм дал още толкова буквално и колата не прилича на нищо, абсолютен боклук. Ще изредя грубо ремонтите без да навлизам в детайли пък вие си приказвайте, колко е велико това корейско недоразумение. Първото по сериозно нещо беше блокирал имобилайзер, за който загубих 3 месеца и 600 лв., като не броим нервите които ми струваше. После друг ремонт за 800 и отгоре лева по предницата. После хъбове за 400 и отгоре с ремонта 500 лева. Сега в момента мина основен ремонт за 1200 лв., защото започна да харчи по 1л. масло на 100 км./ буквално, сега свали на 1л, на 300 км., пак е за смяна на лагери и предница, тия хъбове ръждясаха вътре и не приличат на нищо. Като прибавя и смяната на всички консумативи (масла, ремъци ролки, накладки) и става страшна работа. Изминал съм не повече от 10 хил. км, не за друго ами защото през останалото време е по сервизите. Само погледни къде са му забили масления филтър на тоя боклук или пък как се сменя дясната крушка на фара и ще ти стане ясно за какво става въпрос. Да не говорим за "дребните" неща като ел. стъкла, врати и пр. И преди да ми кажете да си сменя сервиза, ще кажа само, че там поддържам още 3 коли и нямам никакви забележки и проблеми с тях. Просто тази кола не е направена да си гледаш кефа с нея, за каквото уж я взех, ами да си късаш нервите и да пишеш по форумите. И за финал ще кажа само, че именно заради писаниците в този форум се спрях на този "джип" и сега ми излиза, не през носа, ами да не казвам откъде. Може би ако го караш само по асфалта от вас до сервиза и обратно и после го хвалиш във форума ще ти върши идеална работа. Ако се опиташ да го ползваш по предназначение си загубен.

            Коментар


            • #7
              От: Съвет при покупка на KIA SPORTAGE 2.0 I, 1999 г.

              Всяка една една марка и модел автомобил,купен втора ръка може да те прекара през това през което си минал ти!
              Въпрос на късмет....-що се отнася до смяна на крушка на десен фар и маслен филтър,не че нещо,но просто звучи смешно колко е трудно-/едното се развива с парче едра шкурка за 30сек.,другото за 3-4 мин./
              Според моите наблюдения при експлоатация колата е направена доста солидно-имам я от малко повече от година,до тук съм и навил 28 000км.,не малко от които по горите и язовирите,предницата не е мръднала,трансмисията също,въпреки че се кара с гуми 12см. височина над щатния размер!

              Коментар


              • #8
                От: Съвет при покупка на KIA SPORTAGE 2.0 I, 1999 г.

                Отърва ли са от това недоразомение наречено жип,няма да погледна нищо корейско
                Последно редактирано от pyntoto; 02-07-15, 18:28.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет при покупка на KIA SPORTAGE 2.0 I, 1999 г.

                  Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                  Всяка една една марка и модел автомобил,купен втора ръка може да те прекара през това през което си минал ти!
                  Въпрос на късмет....-що се отнася до смяна на крушка на десен фар и маслен филтър,не че нещо,но просто звучи смешно колко е трудно-/едното се развива с парче едра шкурка за 30сек.,другото за 3-4 мин./
                  Според моите наблюдения при експлоатация колата е направена доста солидно-имам я от малко повече от година,до тук съм и навил 28 000км.,не малко от които по горите и язовирите,предницата не е мръднала,трансмисията също,въпреки че се кара с гуми 12см. височина над щатния размер!
                  А 100 лв за смяна на хъбове как ти звучат? Последвани от виещи предни лагери..? Или основен ремонт за 1200 лв, след който харчи по литър масло на 300 км ..? Или ремонт на предница за 800 лв (за тия пари трябва да е сменено всичко от-до) и след 10-тина хил. км тя пак да тропа ..? На мен ми прилича на полу-познати майтори които са си хванали за дойна крава редовния си клиент, щото кара джип.

                  А ако тръгнеш да слагаш в сметката масла, филтри, ремъци и накладки, гуми - абе ти май не си за джип. При Кията маслата са наполовина по-малко от на останалите джипки, а филтрите и другите консумативи са на половина по-евтини.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет при покупка на KIA SPORTAGE 2.0 I, 1999 г.

                    Първоначално публикуван от pyntoto Преглед на мнение
                    Отъва ли са от това недоразомение наречено жип,няма да погледна нищо корейско
                    Нищо лично, ама явно си голям карък.
                    И на автомобил не си попаднал и на сервиз.
                    С тия двете от подписа имам над 100 000км. И не съм забелязал някакви сериозни проблеми с изключение на дизеловата помпа, ама се оправи чрез смяна с механична.
                    А частите /поне в София/ са на съвсем прилични цени. Скоро сменях съединител комплект 150лв Валео.
                    Четирите ремъка за алтер, клима и хидравлика - 27лв
                    Шарнири долни по 23лв.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет при покупка на KIA SPORTAGE 2.0 I, 1999 г.

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Нищо лично, ама явно си голям карък.
                      И на автомобил не си попаднал и на сервиз.
                      С тия двете от подписа имам над 100 000км. И не съм забелязал някакви сериозни проблеми с изключение на дизеловата помпа, ама се оправи чрез смяна с механична.
                      А частите /поне в София/ са на съвсем прилични цени. Скоро сменях съединител комплект 150лв Валео.
                      Четирите ремъка за алтер, клима и хидравлика - 27лв
                      Шарнири долни по 23лв.
                      Здрасти Пенчо,какъв проблем ти направи дизеловата помпа преди смяната му с механична ?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет при покупка на KIA SPORTAGE 2.0 I, 1999 г.

                        Първоначално публикуван от tonitoy Преглед на мнение
                        Здрасти Пенчо,какъв проблем ти направи дизеловата помпа преди смяната му с механична ?
                        Някакъв или някакви датчици не подаваха вярна информация на контролера и почна да притриса, да не ускорява добре, да мени обороти на празен ход, да пропушва и да харчи повече.
                        А както е известно тоя контролер не изка да говори. Та така. Вече е пушка! Софийско градско е 8 - 8,2 на 100

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет при покупка на KIA SPORTAGE 2.0 I, 1999 г.

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          ...Софийско градско е 8 - 8,2 на 100
                          А целия форум разправя, че нямало евтин и икономичен джип(и изобщо икономичен). Лъжци!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет при покупка на KIA SPORTAGE 2.0 I, 1999 г.

                            Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                            А целия форум разправя, че нямало евтин и икономичен джип(и изобщо икономичен). Лъжци!
                            Нека си разправя! Аз пък си карам безгрижно.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет при покупка на KIA SPORTAGE 2.0 I, 1999 г.

                              Изобщо не правя сметки за масла, филтри и каквото и да било друго, просто искам да кажа, да не подвеждате хората с тия приказки за чудесния "джип" КИА Спортидж, особено, ако си го карате като лека кола. Иначе съм съгласен, че колата втора ръка си е чисто тото, но от друга страна и фактите са си факти. И такива специалисти дето сменят маслени филтри (до които няма никакъв достъп) с едра шкурка за секунди, съм готов (само да успея да го изкарам тоя "джип" от сервиза) да ги поканя да сменят крушката на фара (десния), не за 3 ами за 30 мин. като предоставям всякакъв вид инструменти, да ги видя. Не ми се изпада в спорове, всеки си знае къде и как си кара колите и какво му струва това. Аз лично моите не ги карам по форумите, а това е моят горчив опит с въпросния "джип".

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X