Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Аспровалта,Гърция - няколко въпросчета

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Аспровалта,Гърция - няколко въпросчета

    Здравейте,
    тази година ще почиваме в Аспровалта / с туроператор, транспорт с автобус/ понеже за първи път ще сме там и изобщо в Гърция ще се радвам някой ако е бил там или е чул мнения да сподели какво да очакваме.

    Също така разбрах,че има Лидл, но на около 7-8км / което е малък проблем понеже както написах вече ще сме с автобус,а не с личнен транспорт./ Има ли в Аспровалта магазин подобен на Лидл ? Така да се кажа с народни цени Също така какви са цените по заведенията /нормални ресторантчета,кафета и т.н./ Плажът как е ? Много ли е каменист или е поносимо ? За чадърите и шезлонгите си е ясно - 3-5 евро за фрапенце или кафе с вода и за цял ден са твои. /поне се надявам да е така/. Ако има и свободни зони още по-добре, ще си боднем нашият чадър.

    И не на последно място някой ако е отсядал тук Hotel Karatsis- и си сподели впечатлението ще е екстра.

    Предварително Ви Благодаря.

  • #2
    От: Аспровалта,Гърция - няколко въпросчета

    Има няколко големи супермаркета. Лидл, Маринакис или нещо такова което си е всъщност Карфур, и цените в тях са като тука. Плажа е доста дълъг, няколко километра, като има участъци с пясък, с финни камъчета и т.н. Има избор. Аспровалта, Ставрос и Врасна напрактика са сляти, но наистина без собствен транспорт е малко по-трудно. Цените в заведенията са като навсякъде в сезона в Гърция, но в по-ниския диапазон.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

    Коментар


    • #3
      От: Аспровалта,Гърция - няколко въпросчета

      Лидла не е ли извън Аспровалта ? Към Ставрос ?

      Коментар


      • #4
        От: Аспровалта,Гърция - няколко въпросчета

        Между Аспровалта и Неа Врасна. Ходи се пеш за 10 мин. без зор...Ставрос и Олимпиада са по-нататък по контура на морето. Цените са по-високи, за улеснение приеми цените на всичко тук, плюс малко, само че в евра. Вечеря за двама в ресторант е 45-70 евра. Нощувка в хотел- от 75 евро на първа линия до 30-35 евро. Условията в хотелите често са спартанскив смисъл-апартамент-една стая с две легла, кухненски бокс с хладилник и котлон 50 вата, който пържи порция картофи за 45 мин., климатик има, обаче като седнеш да вечеряш ти духа жега на терасата...ама си струва, морето е невероятно- топло, чисто, бистро, ласкаво. Има и делфини...
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #5
          От: Аспровалта,Гърция - няколко въпросчета

          Стига бре, 45-70 евра за вечеря. Казаха ми цени от сорта на 20-30....;ти ме уби направо. А и за лидла споменаха цени като нашите....

          Коментар


          • #6
            От: Аспровалта,Гърция - няколко въпросчета

            Горе-долу, но в евро... горивото-също, ако караш на пропан-зареди на границата, има само няколко газостанции в северна Гъция в Солун... там са баровци и на газ карат само бедните и таксиджиите.
            Животът е харизан кон според мен...

            Теди

            Коментар


            • #7
              От: Аспровалта,Гърция - няколко въпросчета

              Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
              Стига бре, 45-70 евра за вечеря. Казаха ми цени от сорта на 20-30....;ти ме уби направо. А и за лидла споменаха цени като нашите....
              Е, не са те излъгали. Ако пердашиш ципури и октоподи и ги поливаш обилно с ципало и бутилирано вино, е по скъпо. Със скари и готвении + наливен митос си влизаш в това, дето са ти казали.

              Коментар


              • #8
                От: Аспровалта,Гърция - няколко въпросчета

                Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                Горе-долу, но в евро... горивото-също, ако караш на пропан-зареди на границата, има само няколко газостанции в северна Гъция в Солун... там са баровци и на газ карат само бедните и таксиджиите.
                Нещо си се объркал само с няколкото газ станции в северна Гърция:
                https://www.google.com/maps/d/viewer...GOfe8&hl=en_US

                Коментар


                • #9
                  От: Аспровалта,Гърция - няколко въпросчета

                  Екстра, точно по скари и готвени манджи си падаме - тъкмо да опитаме тяхната. Нещо да препоръчате ?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Аспровалта,Гърция - няколко въпросчета

                    Има хубава морска храна, човек като ходи на море си струва да я опита. Гърците имат прясна риба тяхното море гъмжи от живот.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Аспровалта,Гърция - няколко въпросчета

                      Ще се пробва задължително.

                      П.П. Бихте ли ми казали коя офлайн навигация за северна Гърция да си сваля на телефона. Задължително условие е да е офлайн,че да не изрева на умряло от трафик на данни.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Аспровалта,Гърция - няколко въпросчета

                        IGO има голям избор от карти,
                        но не разчитай сляпо на навигацията - гледай си табелите, че мен ИГО все се опитва да ме прекара през центъра на град - дори като има околовръстен път.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Аспровалта,Гърция - няколко въпросчета

                          Защо ти е навигация , нали ще си с автобус?
                          „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                          Коментар


                          • #14
                            От: Аспровалта,Гърция - няколко въпросчета

                            Без да налагам мнение,но в Гърция си е за автомобил а, не автобус! Има безброй красиви места,които без кола не можеш да посетиш и плажове включително.
                            Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Аспровалта,Гърция - няколко въпросчета

                              За придвижване можеш да си вземете скутер.Някъде около 10-15 евро за 24ч,няма да можеш да изразходиш за повече от 5 евро гориво.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X