Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предложения за нов правилник на Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge от 2016

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Предложения за нов правилник на Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge от 2

    След състезанието в Русе и разгорелите се страсти, за пореден път че съм прав и че нещата до сега не вървят на добре.
    В цялата бъркотия има трима/четирима трезво мислещи а другите просто не мислят.
    Споделих ви какво би следвало да се направи за да бъдат състезанията приятни за участници,публика и организатори. Състезанията в които няма увъртания, мамене, участниците да са поставени при равни условия и др..
    Тази тема бе пусната в средата на годината за да има достатъчно време да се обсъдят нови работещи правила. Бях пуснал предложения които трябва да се отсеят с дружни усилия.
    До новия сезон не остана много време и ако последните недоволства не са ви убедили че промяна е нужна то нищо повече не мога да направя.

    Да обсъдим още веднъж Предложение за Правилник което трябва да се отсее. Ако има желание и добра воля може да почне да се обсъжда точка по точка. Ако няма желание за промяна ДА ВИ Е ЧЕСТИТ НОВИЯ СЕЗОН СЪС СТАРИЯ ПРАВИЛНИК. Народа е казал " Нов бардак със стари к..ви не се прави".
    Последно редактирано от banjo; 19-11-15, 04:04.
    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
    Дий Снайдер

    Коментар


    • #62
      От: Предложения за нов правилник на Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge от 2

      Надявам се да се включите активно
      Последно редактирано от banjo; 19-11-15, 04:01.
      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
      Дий Снайдер

      Коментар


      • #63
        От: Предложения за нов правилник на Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge от 2

        Не го приемай лично,но ти на колко състезания тази година дойде да помагаш като толкова вещ в нещата?Да някои от идеите ти са добри,но мисля,че само щракаш по клавиатурата и нищо повече.Ако търсиш медийна изява да ти пратя на Рени телефона ,та да направи едно предаване с твоите размисли и желания за трофи.....през монитора
        Когато се обсъждаше правилника за сезон 2015 в Троян защо не дойде?Имаше персонална покана,ама ти си велик и твоето мнение и съвети не ги споделяш с организаторите преди сезона,а за по-лесно след всяко състезание,независимо дали си присъствал или не само мрънкаш:"Виждате ли бях прав","Нов бърдак със стари курви не се прави" ,"Ако аз бях това щеше да направя,онова нямаше да е така......"
        Стига си мрънкал,ами организирай една среща като Тодор Христов,събери организатори на състезания и приемете "безупречния "правилник ,измислен от теб.
        Последно редактирано от чаро 4х4; 19-11-15, 04:34.
        Чавдар Владимиров
        0887/912075
        Ленд Ровър Диско 1
        Самуад в проект

        Коментар


        • #64
          От: Предложения за нов правилник на Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge от 2

          Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
          Не го приемай лично,но ти на колко състезания тази година дойде да помагаш като толкова вещ в нещата?Да някои от идеите ти са добри,но мисля,че само щракаш по клавиатурата и нищо повече.Ако търсиш медийна изява да ти пратя на Рени телефона ,та да направи едно предаване с твоите размисли и желания за трофи.....през монитора
          Когато се обсъждаше правилника за сезон 2015 в Троян защо не дойде?Имаше персонална покана,ама ти си велик и твоето мнение и съвети не ги споделяш с организаторите преди сезона,а за по-лесно след всяко състезание,независимо дали си присъствал или не само мрънкаш:"Виждате ли бях прав","Нов бърдак със стари курви не се прави" ,"Ако аз бях това щеше да направя,онова нямаше да е така......"
          Стига си мрънкал,ами организирай една среща като Тодор Христов,събери организатори на състезания и приемете "безупречния "правилник ,измислен от теб.
          Чавдаре, не ми пращай телефона на Рени, виждали сме че ти си по медийните изяви а на нея мога да си набавя координати. Не се дръж като сводник на бЪрдак с к..ви.
          Обсъждането на Правилника за сезон 2015 бе за организаторите и го направихте след началото на сезона заради нередностите в първото състезание а и дори тогава дадох предложения. След издънките в Кърджали знаеш че направих бойкот на Трофи сезона.
          Видяхме те теб като организатор - наруши правилника който приехте още преди старта а и както споделиха участници и след това. Отричаш ли го?
          Хората които искат да се състезават декларират че няма да дойдат да се състезават.
          Когато съм помагал в състезанията ти още си се разхождал с онова зелено недоразумение покрай Дунав. То вярно че не съм на всяка манджа мерудия както помагач и не искам.
          За среща ,не няма да правя такава. На тези срещи нищо смислено не се обсъжда. Бил съм на такава среща в Ст.Загора и само си загубихме времето. В голяма грешка си дето мислиш че проекта за правилника представен от мен е безупречен. Ужасен е. Има много безмислени неща но е една база за разискване. До тук само Марин разисква някой моменти но понеже няма интерес от другите и той спря.
          Едно такова начинание се прави от състезатели и организатори а не от майстори на мезета и питиета.
          И защо "ПРИЕМЕТЕ" да не би да се отказваш от организирането на състезанието или следващата година ще си самостоятелен със собствени правила /не че тази година си спазвал действащите/
          Последно редактирано от banjo; 19-11-15, 06:23.
          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
          Дий Снайдер

          Коментар


          • #65
            От: Предложения за нов правилник на Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge от 2

            Малко остана да познаеш.Много състезатели изказаха мнение състезанието в Нова Черна да не е във веригата.Може би точно,защото на това състезание се чувстват добре ,а може би защото си мислят,че правилника ,допълващ или променящ основния правилник за веригата ги устройва.
            Що се отнася до това какъв организатор съм и дали искат да карат хората на Нова Черна,погледни стартовия списък или крайно класиране и ще разбереш.
            Знам,че се бориш за класове по кубатура,тегло и т.н.,но засега поне на Нова Черна ще бъдат само два класа-А1/експерт/ и А2/хоби/
            Ако решим с Атанас Арабаджиев да правим трасе за 2016г,за Нова Черна и решим да не участваме във веригата ще те уведомя.
            Чавдар Владимиров
            0887/912075
            Ленд Ровър Диско 1
            Самуад в проект

            Коментар


            • #66
              От: Предложения за нов правилник на Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge от 2

              Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
              .....................но понеже няма интерес от другите и той спря.
              /
              Защото както напишеш нещо смислено, след това няколко човека започват да спорят за всичко останало (най вече за мезета и ракии) но не и за това което се разисква в темата!
              Все си мисля, че на доста хора им харесва да остане този формат на "шампионата" (подчертавам кавичките), (това го виждам през моите очи, дано да греша!)
              за да могат да си правят каквото им изгодно на тях! (примери няма да давам има много).
              Казвал съм го на доста хора, и не го крия: Траялният шампионат е много, много по-напред във всичко от трофи "шампионата"! И то не от приказките, че по лесно се прави - според мен по лесно от трофито за направа няма (моля, само да не изпадаме в подробности защо-това е моето виждане)!

              1. Имат специализиран софтуер за смятане на класиране който е много добре направен и свежда до минимум фактора човешка грешка (мисля, че за пръв път го тествахме в Сливен, дано не се лъжа но Стоян може да ме поправи), в трофито - "ексел" и някакви тракове от неработещи GPS-си.
              2. Съдиите, са запознати с правилника и инструктирани (това се дължи и на добрата организация на самият шампионат, поемат се спанета храна и тн.)
              3. Правилник, в който е ясен всеки детайл в самото състезание! В трофито, като го прочетох, и се сблъсках с него за поредна година............оставям без коментар!
              4. Липса на водещо ядро в "Шампионата" -(бай Генчо от съседното село и той искал да става организатор на трофи )

              Пиша това мнение не с цел да обидя някой! Не визирам и никой конкретно в по горе написаното: но при положение, че идват и чужденци не е редно да се излагаме и състезанията да се превръщат в.....................!
              Благо е написал, че трябва нов правилник и то работещ! А правилника е ред, има ли ред в една организация то нещата отиват на друго ниво!

              П.С.
              Чаро, писали сме едновременно
              Последно редактирано от Marin Stoyanov; 19-11-15, 12:41.
              OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

              Коментар


              • #67
                От: Предложения за нов правилник на Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge от 2

                Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                Защото както напишеш нещо смислено, след това няколко човека започват да спорят за всичко останало (най вече за мезета и ракии) но не и за това което се разисква в темата!
                Все си мисля, че на доста хора им харесва да остане този формат на "шампионата" (подчертавам кавичките), (това го виждам през моите очи, дано да греша!)
                за да могат да си правят каквото им изгодно на тях! (примери няма да давам има много).
                Казвал съм го на доста хора, и не го крия: Траялният шампионат е много, много по-напред във всичко от трофи "шампионата"! И то не от приказките, че по лесно се прави - според мен по лесно от трофито за направа няма (моля, само да не изпадаме в подробности защо-това е моето виждане)!

                1. Имат специализиран софтуер за смятане на класиране който е много добре направен и свежда до минимум фактора човешка грешка (мисля, че за пръв път го тествахме в Сливен, дано не се лъжа но Стоян може да ме поправи), в трофито - "ексел" и някакви тракове от неработещи GPS-си.
                2. Съдиите, са запознати с правилника и инструктирани (това се дължи и на добрата организация на самият шампионат, поемат се спанета храна и тн.)
                3. Правилник, в който е ясен всеки детайл в самото състезание! В трофито, като го прочетох, и се сблъсках с него за поредна година............оставям без коментар!
                4. Липса на водещо ядро в "Шампионата" -(бай Генчо от съседното село и той искал да става организатор на трофи )

                Пиша това мнение не с цел да обидя някой! Не визирам и никой конкретно в по горе написаното: но при положение, че идват и чужденци не е редно да се излагаме и състезанията да се превръщат в.....................!
                Благо е написал, че трябва нов правилник и то работещ! А правилника е ред, има ли ред в една организация то нещата отиват на друго ниво!

                П.С.
                Чаро, писали сме едновременно
                Донякъде мога да се съглася,че в траяла е постигнато повече откъм съдийство.Ще ти кажа и защо:
                -Първо: Съдиите са почти едни и същи на всички състезания.А и трябват по-малко на брой.
                -Второ: Грешките,които се наказват са точно конкретизирани-лента,колче,преминаване на вратите по определен ред,излизане от трасето и др.
                -Състезателите имат предварителен поглед на трасето ,виждат и грешките или добрите стратегии на стартиралите преди тях.Могат да го обходят и преценят как да атакуват вратите.
                -Трето:Знаят,че всяко едно нарушение води до точно определен брой точки,от които се лишават.Знаят и къде са във временното класиране по всяко едно време,спрямо пряката конкуренция.
                -Четвърто:фактора "време" не определящ в толкова голям смисъл,както при трофи.
                -Пето:скоростите са малки,преобръщането е често ,но клетките пазят!

                За трофи:
                -Времето на преминаване на етапа е основно.Оттам започват и грешките при преминаване на екстремите,и небезопастното боравене с лебедки,въжета и друго оборудване.
                -Съдиите трябва да са много на брой,поради това,че има например две отделни трасета за "експерт" и "хоби",трябват съдии за всеки екстрем,трябва да има съдии на котнролите,да има съдии при пресичането на РПМрежа и т.н.Точно поради тези причини не може да се направи,грубо казано една или две"съдийски бригади",които да са обиграни,да ходят на всички състезания и да знаят как точно да прилагат правилника и при какви ситуации как да реагират.
                На всеки организатор на трофи не му достигат хора за съдийство,а ресурса на средства винаги е ограничен и не може да си позволи например да покани 20-30 съдии от другия край на България.Пример Нова Черна-Самоков?!
                -Състезателите често опитват да съкратят трасето,да преминат даден екстрем по-леко или по друга траектория,а понякога изчакват да видят как преминават другите и тогава се правят и грешки и тапи .
                Никой няма да направи умишлено грешка,която ще му донесе негативи и когато види,че друг екипаж не е по правилата се започва:ние така,а те така.
                Не може и да не се ползват GPS-и,защото физически е невъзможно навсякъде по трасето да има съдии.Да ,ама на един му отказало зарядното,на друг изобщо няма трак или не е пълен,трети спрял на стопа/но не изчакал достатъчно/ и почват ......
                Най-страшно за мен при трофито е когато се обърка даден екипаж и се връща на точка от книгата,за която е сигурен.В такъв момент /на всеки се е случвало/ може да стане беля/дано никога не става/,за каквато не сме и сънували.Два или повече джипа един срещу друг в гората,на пълна гас.....
                А когато става дума за скорост,дори и от точка до точка да е 300м може да се развият достатъчно високи скорости.И в тази връзка си мисля,че и за клас "хоби"трябва да има клетки или поне дъга над екипажа с "Х"
                Чавдар Владимиров
                0887/912075
                Ленд Ровър Диско 1
                Самуад в проект

                Коментар


                • #68
                  От: Предложения за нов правилник на Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge от 2

                  Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                  Най-страшно за мен при трофито е когато се обърка даден екипаж и се връща на точка от книгата,за която е сигурен.В такъв момент /на всеки се е случвало/ може да стане беля/дано никога не става/,за каквато не сме и сънували.Два или повече джипа един срещу друг в гората,на пълна гас
                  Благо ще ти разкаже какво е усещането.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Предложения за нов правилник на Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge от 2

                    Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                    Малко остана да познаеш.Много състезатели изказаха мнение състезанието в Нова Черна да не е във веригата.Може би точно,защото на това състезание се чувстват добре ,а може би защото си мислят,че правилника ,допълващ или променящ основния правилник за веригата ги устройва.
                    Що се отнася до това какъв организатор съм и дали искат да карат хората на Нова Черна,погледни стартовия списък или крайно класиране и ще разбереш.
                    Чаро ,казах ти и преди. Не бъркай домакинството със състезанието.
                    Знам,че се бориш за класове по кубатура,тегло и т.н.,но засега поне на Нова Черна ще бъдат само два класа-А1/експерт/ и А2/хоби/
                    Ако решим с Атанас Арабаджиев да правим трасе за 2016г,за Нова Черна и решим да не участваме във веригата ще те уведомя.
                    Не знаеш за какво се боря. Боря се за равноправие в класовете. Разделяне на класове по подготвеност на автомобилите а не по подготвеност на пилотите. В цял свят автомобилите с повишена проходимост са Група (Т1,Т2,Т3,Т4) , при руснаците са (ТР1,ТР2,ТР3). Това А1 и А2 бе измислица на Свилен за да се направи оригинален преди четери години (Експерт и Хоби са измислици).
                    Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                    Донякъде мога да се съглася,че в траяла е постигнато повече откъм съдийство.Ще ти кажа и защо:
                    -Първо: Съдиите са почти едни и същи на всички състезания.А и трябват по-малко на брой.
                    -Второ: Грешките,които се наказват са точно конкретизирани-лента,колче,преминаване на вратите по определен ред,излизане от трасето и др.
                    -Състезателите имат предварителен поглед на трасето ,виждат и грешките или добрите стратегии на стартиралите преди тях.Могат да го обходят и преценят как да атакуват вратите.
                    -Трето:Знаят,че всяко едно нарушение води до точно определен брой точки,от които се лишават.Знаят и къде са във временното класиране по всяко едно време,спрямо пряката конкуренция.
                    -Четвърто:фактора "време" не определящ в толкова голям смисъл,както при трофи.
                    -Пето:скоростите са малки,преобръщането е често ,но клетките пазят!
                    - Средства за безопастност: ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ .
                    - Всички връзки на клетката трябва да бъдат плътно заварени.
                    - Клетката трябва да бъде изработена според стандартните инженерни практики.

                    За трофи:
                    -Времето на преминаване на етапа е основно.Оттам започват и грешките при преминаване на екстремите,и небезопастното боравене с лебедки,въжета и друго оборудване.
                    Ето забелязял си го и ти. Проблема е следния: В рамките на деня има един етап и едно време. Колкото и екстрема да има няма засичане на отделни времена в отделните екстремни зони. Как ти се струва следната ситуация- Караш навигация и изведнъж влизаш в есктремната зона и след нея пак навигация и т.н.. Два основни проблема се явяват 1/- Точния формат на състезанието (дисциплините които се карат –Навигация/Екстрем/др.) 2/-Защо няма отделни времена на отделните дисциплини а всички са с едно време. Кой- кога спрял времето ,направил тапа ,кучета го яли.
                    -Съдиите трябва да са много на брой,поради това,че има например две отделни трасета за "експерт" и "хоби",трябват съдии за всеки екстрем,трябва да има съдии на котнролите,да има съдии при пресичането на РПМрежа и т.н.Точно поради тези причини не може да се направи,грубо казано една или две"съдийски бригади",които да са обиграни,да ходят на всички състезания и да знаят как точно да прилагат правилника и при какви ситуации как да реагират.
                    На всеки организатор на трофи не му достигат хора за съдийство,а ресурса на средства винаги е ограничен и не може да си позволи например да покани 20-30 съдии от другия край на България.Пример Нова Черна-Самоков?!
                    Добре де, защо продължават да се правят различни трасета за различните класове? Защо се омаловажават възможностите на участниците. Да ти давам ли пример с Даниела и стандартния Самурай, която кара във вашия Експерт и се справя много добре. Какъв е смисъла от две трасета ,два екипа съдии (в повечето случаи съдиите са повече от участниците) два пъти повече ресурси?
                    -Състезателите често опитват да съкратят трасето,да преминат даден екстрем по-леко или по друга траектория,а понякога изчакват да видят как преминават другите и тогава се правят и грешки и тапи .
                    Никой няма да направи умишлено грешка,която ще му донесе негативи и когато види,че друг екипаж не е по правилата се започва:ние така,а те така.
                    Навигация за време. Това е най-голямата грешка на този Формат от години. Състезанието не е с отцепено ,затворено общо движение трасе. Трябва да бъде забранено скорост над 45-50 км/ч. Това трябва да не е състезателен етап а само свързващ между Екстремни зони за класиране. Имал съм катастрофа в такъв етап и преживяването не е приятно.
                    Не може и да не се ползват GPS-и,защото физически е невъзможно навсякъде по трасето да има съдии.Да ,ама на един му отказало зарядното,на друг изобщо няма трак или не е пълен,трети спрял на стопа/но не изчакал достатъчно/ и почват ......
                    Тук не си прав , може да няма GPS устройства. Така или иначе се ползват само при навигацията. Там на засуканите места е достатъчно да бъде поставена Транзитна контрола и да бие печат в кърнета. Идеята на навигацията е да се стигне от точка А до точка Б. Обкновенно това е дистанция между старта и екстремните зони , между две екстремни зони , между екстремна зона и финал.
                    Най-страшно за мен при трофито е когато се обърка даден екипаж и се връща на точка от книгата,за която е сигурен.В такъв момент /на всеки се е случвало/ може да стане беля/дано никога не става/,за каквато не сме и сънували.Два или повече джипа един срещу друг в гората,на пълна гас.....
                    Да изпитъл съм жесток челен удър но заради организаторска грешка и навлизане на конкурентния УАЗ в моята лента на асвалтов път без затворено общо днижение по което имаше и цивилни автомобили. Искам да питам организатора тогава какво би направил тогава ако бе ударен цивилен автомобил и бе наранен цивилен човек?Питам те и теб като организатор на Нова Черна.
                    А когато става дума за скорост,дори и от точка до точка да е 300м може да се развият достатъчно високи скорости.И в тази връзка си мисля,че и за клас "хоби"трябва да има клетки или поне дъга над екипажа с "Х"
                    Състезанията от типа Трофи са за високопроходими автомобили и там е важна проходимоста а не скоростта. Изпитанията за проходимост имат следните характеристики:
                    1/ Преден ъгъл на проходимост –Земен праг,стъпало
                    2/ Заден ъгъл на проходимост -Земен праг,стъпало
                    3/ Радиус на надлъжна проходимост – Дънер ,тръба,скали, земен гребен
                    4/ Радиус на напречна проходимост -Коловози
                    5/ Проходимост през водно препятствие с твърдо дъно- Воден брод
                    6/ Проходимост по мек терен- Пясък,кал
                    7/ Проходимост по твърд неравен терен- Слонски стъпки
                    8/ Напречна устойчивост-Страничен наклон
                    9/ Високи теглителни качества на първа скорост- Наклон на изкачване или спускане 45 градуса
                    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                    Дий Снайдер

                    Коментар


                    • #70
                      От: Предложения за нов правилник на Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge от 2

                      Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                      Навигация за време. Това е най-голямата грешка на този Формат от години. Състезанието не е с отцепено ,затворено общо движение трасе. Трябва да бъде забранено скорост над 45-50 км/ч. Това трябва да не е състезателен етап а само свързващ между Екстремни зони за класиране.
                      Трофито е така. Иначе ще стане траял с екстреми пръснати из гората. Няма да се учудя ако се появи Пежо 205 с огромна механична лебедка и клетка.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Предложения за нов правилник на Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge от 2

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013 G-Class dimensions.JPG
Прегледи:1
Размер:39.0 КБ
ID:5692029
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:class1.JPG
Прегледи:1
Размер:57.7 КБ
ID:5692048

                        Подобряване на проходимостта е промяна на ъглите и радиусите на проходимост чрез модифициране на окачване,купе.
                        R1 -се променя чрез промяна на База-та на автомобила,портални мостове,повдигнато окачване и гуми
                        R2 -се променя с портални мостове и гуми

                        Средствата за безопасност са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ
                        Последно редактирано от banjo; 20-11-15, 09:57.
                        Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                        Дий Снайдер

                        Коментар


                        • #72
                          От: Предложения за нов правилник на Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge от 2

                          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                          Трофито е така. Иначе ще стане траял с екстреми пръснати из гората. Няма да се учудя ако се появи Пежо 205 с огромна механична лебедка и клетка.
                          Кое е така в Трофито бре Тарга?
                          Ако в талона на Пежо-то има индикация (M1G) може и да се появи.
                          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                          Дий Снайдер

                          Коментар


                          • #73
                            От: Предложения за нов правилник на Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge от 2

                            Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                            Кое е така в Трофито бре Тарга?
                            Ако в талона на Пежо-то има индикация (M1G) може и да се появи.
                            Каква е тази индикация? А формата трофи се кара за общо време. Рейнфорест е това което предлагаш.
                            Каква е тази индикация?
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Предложения за нов правилник на Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge от 2

                              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                              Каква е тази индикация? А формата трофи се кара за общо време. Рейнфорест е това което предлагаш.
                              Каква е тази индикация?
                              Погледни си в талона на кашона. M1- Лек автомобил G -автомобил с повишена проходимост
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12image.jpg
Прегледи:1
Размер:85.1 КБ
ID:5692050
                              Последно редактирано от banjo; 20-11-15, 09:37.
                              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                              Дий Снайдер

                              Коментар


                              • #75
                                От: Предложения за нов правилник на Верига състезания Bulgaria Trophy Challenge от 2

                                Ясно. Значи може с Пежо партнер 4х4. Бе то щом може със Сеат Леон, със всичко ще може.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X