Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оборотомер и 2Т двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Оборотомер и 2Т двигател

    Привет колеги, искам да монтирам оборотомер на 2Т - 71cc двигател, как става свързването ако взема малък кръгъл оборотомер със стрелка от подходящо МПС? Бих искал като карам, да виждам реалните му обороти

  • #2
    От: Оборотомер и 2Т двигател

    Ако пазиш инструкциите за скоростомера, виж дали не може да показва и обороти на колелото, ама после ще трябва да си ги пресмяташ през предавателното число.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Оборотомер и 2Т двигател

      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
      Ако пазиш инструкциите за скоростомера, виж дали не може да показва и обороти на колелото, ама после ще трябва да си ги пресмяташ през предавателното число.
      Здрасти, километража от колелото което сложихме работи супер, но бих искал отделно да сложа мини оборотомер подобен като този от снимката, и да го вържем към 2Т двигателя, можеш ли да измислиш нещо и да го правим? Държа оборотомера да е със стрелка и да взима реален сигнал за обороти от бобинката примерно...?

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:025062352.jpg
Прегледи:1
Размер:24.3 КБ
ID:5668960

      С една дума все едно да сложим и да вържем оборотомер към резачка за дърва или 2Т двигател за лодка...

      Коментар


      • #4
        От: Оборотомер и 2Т двигател

        В случая освен импулс, ще ти трябва и захранване, което е истинският проблем при подобни двигатели. Обикновено се ползва лазерен оборотомер за сервизни цели. Щото ще е екзотично да си носиш акумулатор на колелото.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #5
          От: Оборотомер и 2Т двигател

          От единствения 2Т мотор който съм имал Yamaha TDR 125 помня, че оборотомера беше до към 12к! Почваше да върви от 5-6к нагоре, затова е хубаво да си намериш нещо поне до 10к. За вързването мисля, че към бобината ще показва вярно като всяка бензинка?!
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • #6
            От: Оборотомер и 2Т двигател

            [QUOTE=Edo;2786572...За вързването мисля, че към бобината ще показва вярно като всяка бензинка?![/QUOTE]
            Цъ!- с жило е.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #7
              От: Оборотомер и 2Т двигател

              Добре, де, тази бобина нали има някакво захранване? Не съм се занимавал, но трябва да има магнет, та вижте напрежението.
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • #8
                От: Оборотомер и 2Т двигател

                Обикновено е залята и няма достъпна връзка на ниското с високото наппрежение. Дори да хванеш някакво напрежение, трябва да го изправиш и стабилизираш от много широки граници. Освен това, мощността му е такава, че трудно ще понесе нещо повече от неговите си функции.
                Има и магнети само с бобина за високо напрежение. На маховика има само един магнит, който го играе и индуктор и прекъсвач. Доста дърворезачки са на този принцип.
                Друг вариант е обикновен оборотомер, който да се захранва от 12в батерия, примерно от дистанционно за аларма. Естествено, да не работи непрекъснато а "при поискване" с някакъв бутон на кормилото.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #9
                  От: Оборотомер и 2Т двигател

                  Имам такава джаджа,правиш 4,5 намотки,от кабечето му върху кабела на свеща и си готов,отчита обороти и мото часове,търся му 40 лв.при интерес снимки,дигитално е.
                  Научих,че колкото и да знаеш,все още има какво ново да научиш!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Оборотомер и 2Т двигател

                    Първоначално публикуван от rumen_maiko Преглед на мнение
                    Имам такава джаджа,правиш 4,5 намотки,от кабечето му върху кабела на свеща и си готов,отчита обороти и мото часове,търся му 40 лв.при интерес снимки,дигитално е.
                    Не знаех че е толкова сложно да се върже обикновен оборотомер , колега би ли качил снимка да видя как изглежда въпросния дигитален оборотомер, също колко е голям дисплея и т.н. Ако ми хареса ще се разберем на ЛС и да го купя евентуално

                    Коментар


                    • #11
                      От: Оборотомер и 2Т двигател

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150627_102416.jpg
Прегледи:1
Размер:50.2 КБ
ID:5669004
                      Прикачени файлове
                      Научих,че колкото и да знаеш,все още има какво ново да научиш!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Оборотомер и 2Т двигател

                        Колега, напиши "tachometer motorcycle" в ebay и разгледай. Интересно е колко ток иска за захранване тва нещо. Ама такава информация в нета не намерих. Твоя мотор акумулатор има ли?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Оборотомер и 2Т двигател

                          Румене, мерси за снимката, дисплейчето е много малко и почти нищо няма да се вижда докато карам, а и няма да има как да го захващам за кормилото, мераклия съм да сложа оборотомер като този от снимката по-долу, сега ще проуча кои оборотомери работят като вземат сигнал от кабела за свещта, да се захранват със собствена батерия или...

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:74292422.jpg
Прегледи:1
Размер:62.1 КБ
ID:5669015



                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:78647062.jpg
Прегледи:1
Размер:11.0 КБ
ID:5669016


                          Както се вижда е подходящ за закрепване на кормилото и изобщо за външен монтаж, също така и изглежда доста добре, но не го намирам за продажба и не знам какви са изискванията за да го вържа.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Оборотомер и 2Т двигател

                            Колеги, успях да намеря оборотомер едно към едно с тази от снимката по-горе, питах продавача за какво е предназначен, и той ми каза че е за мотори и атв, попитах го дали ще стане за двутактовия двигател, и той ми каза че не знае и ми постна какво пише на упътването за оборотомера:

                            Size:As the picture show Feature: Durable,high capacity and practical
                            Easy to install,the best replacement for your old odometer Wire connection: long Red light +
                            long Black light -
                            Short Black power/ignition lock +
                            Short Green Ground
                            Short Yellow engine signal line Fitment: Fit for most motorcycle Package Included: 1 X Motorcycle Tachometer

                            Не знам английски, та ако може някой от вас колеги да го преведе, и най-важното да каже дали ще стане за моя 2Т двигател, като имате предвид че няма фабрично акумулатор, все едно е двигател от бензинова резачка?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Оборотомер и 2Т двигател

                              Абе, пише, ставал за повечето модели мотоциклети, но не е ясно за двутактов двигател ли е. Да предположим, че е за два такта. Не е ясно и захранването - 6 или 12 волта.
                              Няма ли повече написано? Няма ли схема за връзване?
                              И пише кой кабел, за къде е, като не е ясно, откъде взимат сигнала.
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X