Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за Сан Франциско

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Съвети за Сан Франциско

    Добро подсещане! Аз нямам проблем с английския. Ще погледна дали го нямат в близката книжарница. Но на сайта им също има описани много неща, които прочетох. За мен обаче са ценни мненията за мястото от хората, които са го посетили и получавам съвети, които липсват в гидовете, като Вашия за картата на Т-мобайл.
    Последно редактирано от Alexr; 01-07-15, 09:48.

    Коментар


    • #32
      От: Съвети за Сан Франциско

      Ааа, сега става ясно... Аз разбрах че СФ също е ангажимент... Аз в такъв случай бих наел кола в СЛС и после разходка до Сиатъл с нея... сигурно през Йосемити и Секвоя, а после и нагоре по тихоокеанския бряг. Също и спиране на Crater Lake в Орегон.

      Коментар


      • #33
        От: Съвети за Сан Франциско

        Не бе човек, в Солт Лейк Сити е ангажимента. А Сан Франциско е за да запълни времето между ангажимента и гостуването в Сиатъл. Жена ми не и се струваше разумно да се шматкаме с кола из тези безкрайни простори и си купихме билети за самолета за пътуването между градовете. Чел съм, че в трите тихоокеански щата съчетанието природа-цивилизация е много добро и някак, на където и да тръгне човек, все ще види хубави неща. Само дето са много далеч едно от друго интересните места по нашите европейски разбирания.

        Коментар


        • #34
          От: Съвети за Сан Франциско

          Здравей, Alexr!
          Миналата седмица се върнах от една голяма 20-дневна обиколка из САЩ. Преди да тръгна за там си поръчах от Англия едно издание на Lonely planet за САЩ (хартиено), с което мога да ти отслужа за пътешествието да си нахвърляш някакви точки на интерес и да направиш някаква схема. Подробно е. Ако имаш интерес, пиши на лични да се раберем как да ти го дам.
          За съжаление не успях да вмъкна Сан Франциско в моя маршрут и в Калифорния се помотах само из ЛА и Сан Диего.

          Коментар


          • #35
            От: Съвети за Сан Франциско

            Благодаря за предложението! Имам под ръка пътеводителите и на "Lonely Planet" и на "National Geographic". Исках да разбера какво мислят за мястото, хората били там.

            Коментар


            • #36
              От: Съвети за Сан Франциско

              Макар да бях на други места, то съветите, които получи за кола под наем са абсолютно уместни. Няма как с градски транспорт, ако няма добра мрежа от метростанции, например. Аз взимах на няколко места рент-а-кар. Предварително може през rentalcars.com На място също взимах. По принцип dollar.com са изгодни, но в Лас Вегас на летището тяхното гише беше с огромна "3-часова" опашка, което няма как да предвидиш. Тогава огледах останалите компании (а там представителство имат всички възможни) и през телефона направих сравнение и резервация за кола от Alamo, която излезе същите пари, а имаше само 2-3ма човека, които трябваше да изчакам. Ползвах wifi на летището, защото дата интернета излиза 25 лв. на 1 MB. Което пък автоматично изключва Uber като услуга (каквато от няколко месеца ползвам редовно в София). През wifi не може да извикаш кола. Пробвах и не става!
              При взимането на кола под наем никъде не правих допълнителни застраховки. Всеки сам си преценява, но цената им излиза бомбастична. В пъти повече от самия наем на автомобила + данъци и такси. Ако си решил да не ги правиш, внимавай, защото на всяко гише се опитват да ти ги набутат (явно чиновниците взимат добър %), дори с цената на дребни търговски трикове (направо измама) уж така те разбрал, развален английски и тн. Едно му кажеш, друго ти набутва да подпишеш. Така се случи на едно място и видях колко излиза с/без застраховки.
              Питай, ако се сещаш.

              Коментар


              • #37
                От: Съвети за Сан Франциско

                Благодаря за обяснението за колите под наем. Ще видя дали ще ми се размине взимането. Все пак Сан Франциско е град с гъста мрежа от градски транспорт, пък и на мен хотела ми е в "Mission District" и голяма част от обиколките ще са пеша. Това ще го съобразявам на место.

                Коментар


                • #38
                  От: Съвети за Сан Франциско

                  Котките, ако ги е имало, са вървели покрай мен и не ми минаха път. Вече съм си тук, като изкарах два пълни дни и една вечер в Сан Франциско.

                  Съветите бяха полезни. Особено този за якето. На моста "Голдън Гейт" изкарах около два часа и половина. Успях да се насладя на залеза над океана и да не мръзна. Неподготвените притичваха за 10 - 15 минути и бегом на завет. Темперетурата беше къде 15 градуса с добър вятър.

                  Качих се до "Топ ъв дъ Марк", но не успях да вечерям там, въпреки желанието ми и готовността да похарчим с жена ми около 100 долара. Имали дрес код и не можело по бермуди (аз бях с бермуди) да ме пуснат. Мъжете само с дълги панталони. Сега се чудя дали да не ги бъзна, като им напиша възмутено писмо, че това е сегрегация по полов признак, защото жените ги пускаха по плажни рокли и къси поли, а мъжете само с панталони и ризи. Рискувам да ми отговорят, че ако съм бил с къса пола, нямало да имам проблем да вляза.

                  Както и да е, близо 100-те долара заминаха в един друг много приятен ресторант на "Калифорния". Просто взехме въженото трамвайче и се смъкнахме към пирсовете.

                  Кола под наем не взимах. До града стигнахме с влак - BART (Bay Area Rapid Transit). Под града влиза в тунел и спира на доста места. За из града ползвахме градския транспорт. Добре уреден и редовен. За 29 долара на човек си купихме тридневни карти от първата спирка на метрото до която стигнахме. Важеха за всичко без БАРТ-а, включително и за въжените трамвайчета, неограничено през трите дни. Самите въжени трамвайчета са доста удобен транспорт, не са само атракция.

                  За купуването на билети или карти трябва да имате дребни банкноти. Машините връщат до 9 долара и при това само на монети по четвърт долар. Каси я работят, я не. Машините приемат и кредитни карти.

                  Още веднъж - Благодаря за съветите!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Съвети за Сан Франциско

                    Браво! Надявам се ще има и пътепис

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X