Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтаж на стойка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Монтаж на стойка

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Най-вече защото на две от местата стърчащ отдолу болт с гайка и шайба ще опира в сноп кабели и може с времето да направи поразия.
    Ако ти се развият с времето сегашните винтове, и ти се наложи да сложиш с гайки, относно притесненията ти има решение, купуваш гайки с дебел слой отлята гума, така няма опасност нищо да се протрие, ето снимка да видиш как изглеждат:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Rubber nuts 400x300.jpg
Прегледи:1
Размер:71.9 КБ
ID:5687401

    Коментар


    • #32
      От: Монтаж на стойка

      След като ти си удовлетворен от резултата - всичко е наред.

      Не че се придържам към принципа "всеки против всичко" но след като веднъж си се примирил с факта, че оставяш непоправими следи след себе си, защо толкова сложно и крехко решение?
      Първо този джам ако по някаква причина се счупи би могло да стане грозно.
      После под него ще се събира боклук и ще трябва да го сваляш за да почистваш.
      Мисля си, че ако беше хванал стойката с болт на същото това място щеше да стане не по-зле.
      Или пък можеше да изрежеш кръгло стъклено парче с диаметър като вендузата, която за залепиш за пластмасата.
      Пак ще остави следи но мисля, че няма да има негативите от сегашното решение.

      Сори за откровеното неодобрение ама след като е отворена тема не може всички да бъдем на едно мнение
      Враг усраине

      Коментар


      • #33
        От: Монтаж на стойка

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        ... RAM стойката с вакуума ми държеше надеждно GPS-а при всичката друсня при каране офроуд и по време на състезания, та не виждам никаква причина да правя разни ТНТМ-та, които да я заменят...
        А защо не използваш тази стойка със съответните по-дълго рамо и проставка за таблет? Признавам си, прегледах темата по диагонал и може да си писал защо не става. По-добро от тези стойки не съм намерил досега, а те имат всякакви рамена, приставки и т.н.

        Коментар


        • #34
          От: Монтаж на стойка

          Аз съм закачал таблет на стока за предното стъкло и съм нямал проблем. С хубава стоика за таблет няма да имаш проблеми със сигурност.
          Сегащното решение според мен е по добре от гледна точка на вибрации, ако ще снимаш нещо. За навигация не виждам смисъл. Отделно, хубавите стоики се продават с едни самозалепващи се кръгчета за табло колкото вендузата.
          Преди време и аз правих една самоделка залепена на таблото за намаляване на вибрациите и я залепих с 2 залепващо. Седя 24 часа и едва я отлепих. така че с 2 лентички двоино залепващо стъклото ти щеше да стане бетон...
          Относно вибрациите, понеже на мен са ми голам проблем ако искам да снимам качествено видео, може да се намалят ако под стоиката се сложат качествени гумени крачета

          Коментар


          • #35
            От: Монтаж на стойка

            Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
            ...
            Първо този джам ако по някаква причина се счупи би могло да стане грозно.
            После под него ще се събира боклук и ще трябва да го сваляш за да почистваш.
            Мисля си, че ако беше хванал стойката с болт на същото това място щеше да стане не по-зле.
            Или пък можеше да изрежеш кръгло стъклено парче с диаметър като вендузата, която за залепиш за пластмасата.
            Пак ще остави следи но мисля, че няма да има негативите от сегашното решение.

            Сори за откровеното неодобрение ама след като е отворена тема не може всички да бъдем на едно мнение
            Точно на това място не мога да се сетя за много сценарии за счупване на стъклото. Да хвана наличната стойка с болт, значи да я съсипя, а и бих имал постоянно стърчаща там стойка и когато не ми е нужна.
            Това с изрязването на кръгчета го мислих, обаче има 2 проблемчета. Едно, че трудно ще намеря надеждно лепило, което да държи на материята на таблото и второ, че дори и да се залепи здраво основа за вакуум, закрепването няма да е стабилно, защото таблото е меко и ще е все едно да залепя нещо върху калъфката на възглавница, пък била тя и добре обтегната. Като лепна една стойка + таблет (заедно са 600-700 гр) на кръгчето върху тази поддаваща мека основа, всичко ще се мандахерца

            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
            А защо не използваш тази стойка със съответните по-дълго рамо и проставка за таблет? Признавам си, прегледах темата по диагонал и може да си писал защо не става. По-добро от тези стойки не съм намерил досега, а те имат всякакви рамена, приставки и т.н.
            Ами тя стойката си е с дългото рамо. Ако го наставя за да го удължа едно, че ще трябва да го подпирам някъде за да не се люлее прекомерно и второ, че стойката ще стане още по-неудобна за носене и съхранение. Тя и в този си вид е достатъчно чепата и тежи повече от таблета.

            Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
            Аз съм закачал таблет на стока за предното стъкло и съм нямал проблем. С хубава стоика за таблет няма да имаш проблеми със сигурност.
            Сегащното решение според мен е по добре от гледна точка на вибрации, ако ще снимаш нещо. За навигация не виждам смисъл. Отделно, хубавите стоики се продават с едни самозалепващи се кръгчета за табло колкото вендузата.
            Преди време и аз правих една самоделка залепена на таблото за намаляване на вибрациите и я залепих с 2 залепващо. Седя 24 часа и едва я отлепих. така че с 2 лентички двоино залепващо стъклото ти щеше да стане бетон...
            Таблетът досега го лепях на предното стъкло, само че стоеше в позиция, в която, ако ми потрябва нещо да пипам по него, трябваше да се пресягам напред. Освен това и повече го печеше слънцето. Сега ми идва доста по-удобно за боравене.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #36
              От: Монтаж на стойка

              Сложи поне пластмасови или гумени шайби между стъклото и шайбите на болответе.
              Много лоша идея е да монтираш джам на място с вибрации на "твърда" връзка с болтовете.
              Враг усраине

              Коментар


              • #37
                От: Монтаж на стойка

                Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                Сложи поне пластмасови или гумени шайби между стъклото и шайбите на болответе.
                Много лоша идея е да монтираш джам на място с вибрации на "твърда" връзка с болтовете.
                Основата под стъклото е мека та мека.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X