Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трансалпина и Трансфагарашан дилема!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Трансалпина и Трансфагарашан дилема!

    Трансалпина от юг на север,там е новият асфалт и супер завои. Фагарашана от север на юг,така катериш по серпентините и асфалта е по добър.

    Коментар


    • #17
      От: Трансалпина и Трансфагарашан дилема!

      Стефане стига пита. Емо Герчев правилно ми обясни. Потвърждава го и Гошо и Пеци. Трансалпина от юг на север, Фарагашана от север на юг. А най-добре и в двете посоки. Ама пусто време все не стига. Дай да се опрятаме и ако е хубава прогнозата на 3,4 и 5 юли да ги врътнем. Че после на 25 юли тръгвам за 9 дни в Алпите. BTW, ако на някого по тва време му се кара стегнато само по проходи /предимно Доломитите/, плюс Гросглокнер за предястие и Стелвио за десерт, да свирка.
      BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
      LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
      Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

      Коментар


      • #18
        От: Трансалпина и Трансфагарашан дилема!

        Пък ако ти се чака до началото на август ,вчера един приятел ПОЧТИ ме нави да ходя пак. Ще се събере забавна групичка.

        Коментар


        • #19
          От: Трансалпина и Трансфагарашан дилема!

          Става! А ти не се назлъндисвай много. Ако знаеш, кво яко маршрутче съм спретнал. Ама да не спамим тук. Ще се чуем и разберем.
          BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
          LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
          Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

          Коментар


          • #20
            От: Трансалпина и Трансфагарашан дилема!

            Аз гледам времето от тази уебкамера, но тя все още не работи, защото вероятно е затворен прохода.
            https://www.youtube.com/watch?v=IrJI...&feature=share
            От началото на зимата не работи.

            Коментар


            • #21
              От: Трансалпина и Трансфагарашан дилема!

              Никой не ми отговори един уйкенд стига ли? До сега повече от 100 км за 1 ден не съм изминавал и не мога да преценя.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #22
                От: Трансалпина и Трансфагарашан дилема!

                От Русе ако ще минаваш и двата прохода се събират 1400-1600 км. Оптималното е с две нощувки, но ако не се задържаш да разглеждаш много много Сибиу става и с една нощувка. Миналата г. от Варна тръгнахме 3 мотора, като аз и единия колега спахме 2 пъти в Румъния, а третото момче имаше ангажимент и се прибра на втория ден МНОГО КЪСНО вечерта.Но той беше с пластмасов мотор и каза , че е карал сериозно.

                Коментар


                • #23
                  От: Трансалпина и Трансфагарашан дилема!

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Никой не ми отговори един уйкенд стига ли? До сега повече от 100 км за 1 ден не съм изминавал и не мога да преценя.
                  Няма как да ти отговори. Зависи какво разбираш под уикенд - дали петък, събота и неделя или само събота и неделя. Зависи от къде тръгваш и колко км. трябва да изминеш. Зависи с кво темпо караш по завоите и въобще каква средна скорост поддържаш. Ние със Стефан го мислим за три дни с тръгване от Бургас и Ямбол, през Белоградчик и Видин. Връщане през Свищов, Русе или от където дойде. Общо към 1300-1400 км. Ако се тръгне от Русе или Видин и два дена стигат. Но след като не си минавал повече от 100 км. дневен преход се съмнявам, че два дни ще са ти достатъчни. Поздрави и да си направиш пътуването, както на теб ти се иска.
                  BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                  LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                  Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Трансалпина и Трансфагарашан дилема!

                    Един ден за единия, още един за другия... Два дни за отиване и връщане, и още поне един за всеки случай. В Румъния е село след село, 50км/ч ограничение няма край.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Трансалпина и Трансфагарашан дилема!

                      Уф сбъркал съм линка...
                      http://jurnalul.ro/webcam/balea-lac-...rasan-170.html

                      Коментар


                      • #26
                        От: Трансалпина и Трансфагарашан дилема!

                        От днес е отворен.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Трансалпина и Трансфагарашан дилема!

                          Благадаря за инфото ...
                          0887 246718

                          Коментар


                          • #28
                            От: Трансалпина и Трансфагарашан дилема!

                            Лични впечатления от вчера - абсолютно чист, доста туристи...
                            На места изрязан асфалт (от юг към север - около 1-2 км след стената на язовира)...
                            Стандартните паднали камъни и пясък по някои завои.
                            Натоварено заради автобусите с туристи.
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Трансалпина и Трансфагарашан дилема!

                              Въпрос на предпочитания и стил на каране.Аз предпочитам изкачванията пред спусканията и затова бих ги минал и двата от север на юг.Поогледай ги в Гооглето и сам прецени.Поздрави!
                              Нека силата да бъде с нас!
                              Suzuki Grand Vitara
                              +34 642 91 4154

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X