Обява

Свий
Няма добавени обяви.

(открадната) или обсебена кола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • (открадната) или обсебена кола

    здравейте извинявам се ако тук не е за моята тема искам да ми дадете съвет какво да направя отнася се за моята кола vw polo 95 g Преди 3 г го дадох на един който да го ремонтира и да го продаде на друго лице понеже колата беше със счупен съединител и не ми се занимаваше с нея да я оправям с уговорката като я продаде да я прехвърлим на лицето което я купуваОбади ми се въпросното лице след около 6 м обясни че е новия собственик на колата и когато искам да отидем да му я прехвърля разбрахме се за другата седмица обаче този се покри и така вече 3 г го търся не плаща данъци не иска да я прехвърлим с оправданието нямал пари ми аз да платя като толкова искам и т.н на мен ми писна и отидох в районното да подам жалба там ми обясниха че трябва да отида в прокуратурата и там да я подам тази жалба полицая които ме изслуша каза щом голямия талон е в него забрави за случая само с прокурорско решение съм можела да си взема колата обратно да я обявя за открадната било най лесния вариянт но аз няма да го направя защото ще нося отговорност за това посъветвайте ме какво да направя предполагам че има и такива хора тук като мен прецакани и излъгани благодаря ви предварително за отговорите

  • #2
    От: (открадната) или обсебена кола

    Най лесния вариянт е ако знаеш каде е колата да си прибереш единия регистрационен номер , след това новия "собственик" сам ще те намери. И другия път като продаваш кола не си давай големия талон преди да я прехвърлиш
    Николай Георгиев 0+
    тел.0887357722

    Коментар


    • #3
      От: (открадната) или обсебена кола

      Благодаря за бързия отговор и на мен това ми хрумна но за съжаление няма как да го намеря

      Коментар


      • #4
        От: (открадната) или обсебена кола

        Колежке, а ти взе ли пари от продажбата или не ? Ако и с парите са те минали, спокойно можеш да я обявиш за открадната като укажеш на полицията къде да я търси.

        Коментар


        • #5
          От: (открадната) или обсебена кола

          Има и друг начин. По номера на колата в сайта на гаранционния фонд намираш къде е направил гражданска. Отиваш в офис на компанията и пускаш една молба да бъде прекратена незабавно полицата. После може да му звъннеш да го уведомиш и му казваш че и да сключи другаде полица пак ще я прекратиш. Ако нямаш номер му, от застрахователната компания ще ти кажат номера даден при сключването.
          Ники

          Коментар


          • #6
            от този нищо не съм взела пари

            Благодаря
            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 22-06-15, 16:57.

            Коментар


            • #7
              От: (открадната) или обсебена кола

              Първоначално публикуван от stoianova Преглед на мнение
              от този нищо не съм взела пари
              E, ще има да даваш.

              Коментар


              • #8
                От: (открадната) или обсебена кола

                Единствения, законен начин, без да има риск да те подведат под отговорност е да бракуваш колата и да я отчислиш от данъчното.Данъците до момента са си твои и нищо не можеш да направиш, освен да чакаш 5г, но след като сте я бракували! Отиваш в полицията и казваш откраднаха ми номерата на колата и загубих талоните, господата милиционери са длъжни да ти издадат едно удостоверение с което отиваш в кат и бракуваш! Правил съм го 3-4 пъти.
                мисля, да зема а се замисля...

                Коментар


                • #9
                  От: (открадната) или обсебена кола

                  Кой плати за ремонта на съединителя и как големия талон се озова в трето лице?
                  А малкия талон къде е?

                  Коментар


                  • #10
                    От: (открадната) или обсебена кола

                    Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                    Единствения, законен начин, без да има риск да те подведат под отговорност е да бракуваш колата и да я отчислиш от данъчното.Данъците до момента са си твои и нищо не можеш да направиш, освен да чакаш 5г, но след като сте я бракували! Отиваш в полицията и казваш откраднаха ми номерата на колата и загубих талоните, господата милиционери са длъжни да ти издадат едно удостоверение с което отиваш в кат и бракуваш! Правил съм го 3-4 пъти.
                    Готин идеЙ, но какво ще стане, ако онзи го спипат, че си кара отчислената кола ? Той ще каже невинно: "Ми тя, госпожата, ми взе н`ам си колко хил. лв. пари на ръка, после почна да се ослушва за прехвърлянето и да ме изнудва за още ХХХ лв., аз не дадох, щото друга ни беше уговорката, пък глей тя каква лошотия спретнала ?! Цъ-цъ-цъ..."
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #11
                      От: (открадната) или обсебена кола

                      Прибирането на предния номер е единствения бързо работещ метод. Проверено N-пъти. Имаш му тел. номер. Има начин да разбереш къде е човека.
                      „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                      Коментар


                      • #12
                        От: (открадната) или обсебена кола

                        На втория ред на клавиатурата, отдолу нагоре, третият бутон отдясно наляво се нарича точка. Веднага вляво до него е запетаята. По-добре ще е да започнеш да ги използваш по предназначение.
                        След като се напрегнах да прочета писанията ти от първия пост, доколкото ми стана ясно си оставила колата на някой си да я продава, барабар с големия талон, а той дал всичко на друг без да вземе пари, който друг в момента е неоткриваем. Това води до няколко съвсем логични въпроса - какво казва този дето я е дал, как така я е дал без да вземе поне парите, че и барабар с големия талон? Нещо пропускаш да кажеш от цялата картинка ми се струва.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #13
                          От: (открадната) или обсебена кола

                          Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
                          Прибирането на предния номер е единствения бързо работещ метод. Проверено N-пъти. Имаш му тел. номер. Има начин да разбереш къде е човека.
                          Да де ама ако съм аз ( примерно) може и на части да я разпродам вместо да ходя при госпожата да и се моля да ми прехвърли правата върху колата. Така ,че и това нее решение след като тоя е взел колата без пари и реално той и два лева да вземе от части пак е на кяр.
                          KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                          Коментар


                          • #14
                            От: (открадната) или обсебена кола

                            Никъде не прочетох че новия я е взел без пари. Останах с впечатлението че тя си е получила парите за колата от човека, на когото я е оставила да се продава. Не е взела пари разбира се от новия собственик, защото не е имала взаимоотношения с него. Все пак моля за уточнение, за да не стават недоразумения.
                            „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                            Коментар


                            • #15
                              От: (открадната) или обсебена кола

                              Първоначално публикуван от stoianova Преглед на мнение
                              от този нищо не съм взела пари
                              това как го разбираш??? Но да не спамим темата!!
                              KX 450F 2008 HONDA CR-V 2000г 147к.с.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X