Обява

Свий
Няма добавени обяви.

(открадната) или обсебена кола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: (открадната) или обсебена кола

    Разбирам го точно както го написах. От новия човек не е взела пари. Това не значи че не си е получила парите от човека които е бил ангажиран с продажбата. В първия си пост е написала

    ....."Обади ми се въпросното лице след около 6 м обясни че е новия собственик на колата и когато искам да отидем да му я прехвърля разбрахме се за другата седмица обаче този се покри и така вече 3 г го търся не плаща данъци не иска да я прехвърлим..."

    Човека не иска да я прехвърля, а не да не я плаща.За мене щом тя се е разбрала да я прехвърля, си е получила парите от посредника, но не и от настоящия собственик. Проблема не е плащането, а прехвърлянето.
    „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

    Коментар


    • #17
      От: (открадната) или обсебена кола

      Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
      Прибирането на предния номер е единствения бързо работещ метод. Проверено N-пъти. Имаш му тел. номер. Има начин да разбереш къде е човека.
      Според оператора на който е номера, звъниш и казваш като лоялен клиент на еди кой си ви предлагаме 1-2 години безплатна кабелна тв. Кажете си адреса за да проверим дали във вашия район имаме покритие... На тази сценка 90 % от хората веднага си казват адреса. Посл отиваш вечерта на адреса с една права отверка и сваляш предния номер че е по лесно. После "собственика" много бързо те открива.
      Ники

      Коментар


      • #18
        От: (открадната) или обсебена кола

        И, във връзка с първия пост, защо не отидете да подадете жалба в прокуратурата, както са ви посъветвали в районното? Което, разбира се е единственният законен начин.

        Коментар


        • #19
          От: (открадната) или обсебена кола

          Колата юридически си е все още на първия собственик. Филмът е познат. В такъв случай, какво би станало, ако собтвеникът си извади от КАТ лист за собственост и отиде да си прибере колата с репатрак?

          Коментар


          • #20
            От: (открадната) или обсебена кола

            Много се извинявам ,че не слагах точки и запетайки защото бързах да напиша какво ме сполетя .Оставих колата със счупен съединител на познат той има автоморга и съответно части за коли за моята кола още не можеше да намери нямаше такъв съединител . Чаках го 2 3 месеца и тогава за последно се чухме казах му ако не става ако има на кои да я продаде да я продава.Той човека си я продал но аз не съм разбрала той си е взел парите.Аз не искам пари от тази кола аз съм я прежалила просто искам да я прехвърля на лицето което твърди че я е купило. Утре отивам във прокуратурата да подам жалба.Благодаря че ми обърнахте внимание

            Коментар


            • #21
              От: (открадната) или обсебена кола

              Ти хубаво си я прежалила, ама като ще ходиш да пускаш жалба в прокуратурата, не искай оня да прехвърли колата, а си искай колата обратно, а те да се оправят кой на кого какво платил.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #22
                От: (открадната) или обсебена кола

                Извинявам се за грешното тълкуване. Ако си прежалиш апартамента, нямам нищо против да го прехвърля на мое име, за моя сметка, стига да няма огромни задължения.
                „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                Коментар


                • #23
                  От: (открадната) или обсебена кола

                  Да се изразя иначе - в описанието на "проблема" има очевидни глупости.
                  Правилото за 13 удар да припомням ли?
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #24
                    От: (открадната) или обсебена кола

                    Побързай защото данъците може да са ти най малкия проблем . С колата извършват някакво престъпление . Познай кой търсят и как се доказва че не си маймуна . Пияни правят ПТП същата работа . Разни други дреболии като превишена скорост и някоя застрахователна измама не ги слагаме в сметката . В жалбата до прокуратурата изрично упомени от коя дата колата не е при теб . На времето някъде 1995 година продадох един Москвич след 4-5 години получавам призовка в първо РПУ . Отивам и там ми казват пич с твоята кола в Силистра е извършена кражба . Аз оцъклих очи нямам спомени някога с моя кола да съм ходил в Силистра . Викам им момчета дайте да видим за коя кола става въпрос а те ми вадят номера на москвича . Добре че си пазя всички документи та им занесох нотариалния договор . След мен колата сменила поне десетина собственици като никой не си е правил труда да я прехвърля и тя дефакто още в регистъра на КАТ се водеше моя . Добре че си пазех договора . Продавам един Ситроен на колега в работата . Остана да ми дава едни пари и се разбрахме като ми ги даде да му прехвърля колата . Един прекрасен ден получавам призовка да се явя в КАТ една стая на първи етаж не и помня номера . Звъннах на един приятел в КАТ и той ме зарадва това било за напуснали местопроизшествие . Отивам изтръпнал . Случката е следната пили кафе на някаква бензиностанция на ОМВ при маневра на заден ход бутнал някакъв стелаж като въобще не усетил помислил че някоя гума е опряла в бордюр . Реално няма никакви щети но тия нещастници викат КАТ вадят записа и така по номера до мен . Закарах го колегата и му взеха книжката мисля че за 3 месеца . Още същия ден при нотариуса до КАТ му прехвърлих колата . Тези случай ми виси като обица на ухото и кола без да съм я прехвърлил нотариално не продавам .
                    Последно редактирано от sek.1; 24-06-15, 06:14.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #25
                      От: (открадната) или обсебена кола

                      Законния начин е жалба за обсебване на МПС, със сигурност ще те потърси да я прехвърлите .А другия е малко по нагъл но ако имаш по яки приятели просто я намери и си я прибери а на другия ден иди в КАТ и си изкараи нови документи щом по регистрация е на твое име УСПЕХ.

                      Коментар


                      • #26
                        От: (открадната) или обсебена кола

                        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                        Ти хубаво си я прежалила, ама като ще ходиш да пускаш жалба в прокуратурата, не искай оня да прехвърли колата, а си искай колата обратно, а те да се оправят кой на кого какво платил.
                        +1
                        По никакъв начин не им оставай да им се размине на тия тарикати и се опитай да им вгорчиш максимално живота.
                        Ники

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X