Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питанки за Киа Спортидж 2005-2006

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питанки за Киа Спортидж 2005-2006

    Здравейте,

    От известно време обмислям покупката на по-високопроходим автомобил, който ще се ползва и в града, но предимно из горите за лов(освен това живея извън града и пътят е ужасен - няма асфалт и е с наклон). Изчетох много от темите и интересът ми се насочи към Киа Спортидж, с дизелов двигател, 2000см2. Защо дизелов? Ми досега карам само дизели и съм много доволен от тях :-), а от прочетеното тук сякаш двигателите са добри.

    Иска ми се да взема нещо по-новичко, 2005-2006 да кажем.
    Тук няма кой знае колко писано за тези модели, затова питам. Предварително моля да бъда извинен за идиотските въпроси, никога не съм притежавал СУВ.

    1. Окачването на по-новите модели същото като на онези около 2000 г. ли е? В смисъл, повдигането на колата по същия начин ли става - с пружини от опел, подложки и т.н., както има доста писано тук.

    2. По снимките, които разглеждам из мобиле и карс бг, на нито една не се вижда допълнителния лост за превключване 2х4, 4х4, а едно копче, на което пише 4wd. Това какво означава, че хъбовете се управляват с вакуум, инерционни(автоматични) са и всъщност можеш да използваш само задно и задно и предно? Предполагам, при нужда биха могли да се сменят с ръчни?

    3. Има ли блокаж изобщо?

    4. Имат ли бързи/бавни?

    5. Всякакви впечатления, които биха ми помогнали да взема правилното решение, тъй като парите никак не са малко. И ловът наближава :-)

    Предварително благодаря!

  • #2
    От: Питанки за Киа Спортидж 2005-2006

    За кой модел става въпрос, че нещо не разбирам?
    Прикачени файлове
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • #3
      От: Питанки за Киа Спортидж 2005-2006

      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
      За кой модел става въпрос, че нещо не разбирам?
      Не четеш ли че колегата е писал годината на модела , става въпрос за Kia Sportage 2-ро поколение ,произвеждани между 2004 и 2009 година,нямат нищо общо с модела от снимката която си посочил,които е след 2010 година.

      Коментар


      • #4
        От: Питанки за Киа Спортидж 2005-2006

        Първоначално публикуван от edinak74 Преглед на мнение
        Здравейте,

        От известно време обмислям покупката на по-високопроходим автомобил, който ще се ползва и в града, но предимно из горите за лов(освен това живея извън града и пътят е ужасен - няма асфалт и е с наклон). Изчетох много от темите и интересът ми се насочи към Киа Спортидж, с дизелов двигател, 2000см2. Защо дизелов? Ми досега карам само дизели и съм много доволен от тях :-), а от прочетеното тук сякаш двигателите са добри.

        Иска ми се да взема нещо по-новичко, 2005-2006 да кажем.
        Тук няма кой знае колко писано за тези модели, затова питам. Предварително моля да бъда извинен за идиотските въпроси, никога не съм притежавал СУВ.
        Първоначално публикуван от edinak74 Преглед на мнение
        1. Окачването на по-новите модели същото като на онези около 2000 г. ли е? В смисъл, повдигането на колата по същия начин ли става - с пружини от опел, подложки и т.н., както има доста писано тук.
        - Окачването не е като на старата КИА. При тази след 2004г имаш изцяло независимо окачване, нямаш рама (тоест имаш интегрирана като на леките коли) и едва ли ще стане лифт само с пружини от нещо си, колата е на макферсони.

        Първоначално публикуван от edinak74 Преглед на мнение
        2. По снимките, които разглеждам из мобиле и карс бг, на нито една не се вижда допълнителния лост за превключване 2х4, 4х4, а едно копче, на което пише 4wd. Това какво означава, че хъбовете се управляват с вакуум, инерционни(автоматични) са и всъщност можеш да използваш само задно и задно и предно? Предполагам, при нужда биха могли да се сменят с ръчни?
        Хъбове няма. Колата по принцип е с предно предаване, а при разлика в оборотите на предни и задни колела предава въртящ момент към задния диф посредством електромагнитна муфа (фрикционна). Копчето 4wd задейства въпросния електромагнит който притиска фрикционните дискове един към друг и по този начи ръчно включваш 4х4.

        Първоначално публикуван от edinak74 Преглед на мнение
        3. Има ли блокаж изобщо?
        - Не, има тракшън контрол, ESP и ABS и при превъртане на някое от колелата тези системи сработват така че да натоварят изгубилото сцепление колело и да прехвърлят въртящия момент към другите колела.

        Първоначално публикуван от edinak74 Преглед на мнение
        4. Имат ли бързи/бавни?
        Бързи има, бавни - не.

        Първоначално публикуван от edinak74 Преглед на мнение
        5. Всякакви впечатления, които биха ми помогнали да взема правилното решение, тъй като парите никак не са малко. И ловът наближава :-)

        Предварително благодаря!
        Според мен тази кола не става за лов. Като цяло не става за извън пътя. По добре загледай Соренто, или Sportage но преди 2004г.
        Успех.



        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
        За кой модел става въпрос, че нещо не разбирам?
        За предишния модел Kia Sportage KM мисля че се произвежда от 2004 до към 2006г. Следващия модел е JE произвеждан до към 2010г и това което ти си показал е SL
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #5
          От: Питанки за Киа Спортидж 2005-2006

          Първоначално публикуван от tonitoy Преглед на мнение
          Не четеш ли че колегата е писал годината на модела , става въпрос за Kia Sportage 2-ро поколение ,произвеждани между 2004 и 2009 година,нямат нищо общо с модела от снимката която си посочил,които е след 2010 година.
          След публикацията си разбрах грешката, но не можах да я поправя.
          За което се извинявам.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • #6
            От: Питанки за Киа Спортидж 2005-2006

            Много благодаря на колегите, които ми отговориха. Информацията ми беше полезна и влезе в употреба, макар и не точно в очакваната посока - взех си джипче, само че не Киа.
            Отново благодаря, дано не съм разочаровал някого. Предполагам, че и други ще се интересуват от подобни въпроси.

            Коментар


            • #7
              От: Питанки за Киа Спортидж 2005-2006

              Здравейте на всички Кия-любители!
              От доста време Ви чета и реших най-после да се включа и аз във Вашата задруга Прави ми изключително добро впечатление колегиалността и добронамереността, която цари във форума, удеоволствие е да се присъединя към него! Та на въпроса, както се казва: Първо да запитам колегата edinak74 с какво возило се е сдобил? И по-нататък молба за съвет:
              Аз също съм се ориентирал към Кия Спортидж след 2005 г., прерових целия форум, кашата в главата ми е голяма, тепърва ще преподреждам информацията Дълго време следях обявите за 2.0 дизел, 140 коня, 6 скорости, но ме притеснява, че поддръжката ще е доста скъпа (съединител, маховик, турбина и т.н.), затова започнах да гледам за бензинови двигатели с опция за газова уредба. Притеснява ме факта, че са само с 5 скорости, което предполагам ще вдига разхода на дълъг път, посъветваха ме да се спра на 2.7, V6, 175 коня, автоматик, но доколкото съм запознат автоматика е с 4 скорости... Никога не съм карал автоматик, както и автомобил 4x4, но не е ли "недостатъчно" един все пак съвременен автомобил да е само с 4 скорости, или за автоматик е нормално?!?
              Ще съм благодарен на всеки, който сподели мнение и опит и даде информация! Благодаря предварително!

              Коментар


              • #8
                Колега,бавни ясно че няма ,но си писал че има бързи-кое се води бързи? Когато е на първа ли,или като вкл 4wd

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от koko553 Преглед на мнение
                  От: Питанки за Киа Спортидж 2005-2006

                  Здравейте на всички Кия-любители!
                  От доста време Ви чета и реших най-после да се включа и аз във Вашата задруга Прави ми изключително добро впечатление колегиалността и добронамереността, която цари във форума, удеоволствие е да се присъединя към него! Та на въпроса, както се казва: Първо да запитам колегата edinak74 с какво возило се е сдобил? И по-нататък молба за съвет:
                  Аз също съм се ориентирал към Кия Спортидж след 2005 г., прерових целия форум, кашата в главата ми е голяма, тепърва ще преподреждам информацията Дълго време следях обявите за 2.0 дизел, 140 коня, 6 скорости, но ме притеснява, че поддръжката ще е доста скъпа (съединител, маховик, турбина и т.н.), затова започнах да гледам за бензинови двигатели с опция за газова уредба. Притеснява ме факта, че са само с 5 скорости, което предполагам ще вдига разхода на дълъг път, посъветваха ме да се спра на 2.7, V6, 175 коня, автоматик, но доколкото съм запознат автоматика е с 4 скорости... Никога не съм карал автоматик, както и автомобил 4x4, но не е ли "недостатъчно" един все пак съвременен автомобил да е само с 4 скорости, или за автоматик е нормално?!?
                  Ще съм благодарен на всеки, който сподели мнение и опит и даде информация! Благодаря предварително!
                  двулитровия бензин с газов инжекцион БРЦ води се фабричен. Разход в града 13 -15 извън 11-13-14. газ Ръчка е. Всичко си зависи от стила на каране. По магистрала ръгам круйза на 130 км/ и двигателчето пеее. Особено сега с тази цена на газа е супер евтино. Има автомати и на 2000см2.
                  Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                  freelander 1,8 2001g.

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от PavelTakov82 Преглед на мнение
                    Колега,бавни ясно че няма ,но си писал че има бързи-кое се води бързи? Когато е на първа ли,или като вкл 4wd
                    Бързите - нормалните скорости които имаш в момента, те са "бързите".
                    1,2,3,4,5-та и задна, всичките и без значение дали си на 2wd или 4wd.
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • #11
                      Ясно.Благодаря

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X