Резултати 1 до 7 от 7

Тема: Питанки за Киа Спортидж 2005-2006

Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Питанки за Киа Спортидж 2005-2006

Здравейте,

От известно време обмислям покупката на по-високопроходим автомобил, който ще се ползва и в града, но предимно из горите за лов(освен това живея извън града и пътят е ужасен - няма асфалт и е с наклон). Изчетох много от темите и интересът ми се насочи към Киа Спортидж, с дизелов двигател, 2000см2. Защо дизелов? Ми досега карам само дизели и съм много доволен от тях :-), а от прочетеното тук сякаш двигателите са добри.

Иска ми се да взема нещо по-новичко, 2005-2006 да кажем.
    Тук няма кой знае колко писано за тези модели, затова питам. Предварително моля да бъда извинен за идиотските въпроси, никога не съм притежавал СУВ.

1. Окачването на по-новите модели същото като на онези около 2000 г. ли е? В смисъл, повдигането на колата по същия начин ли става - с пружини от опел, подложки и т.н., както има доста писано тук.

2. По снимките, които разглеждам из мобиле и карс бг, на нито една не се вижда допълнителния лост за превключване 2х4, 4х4, а едно копче, на което пише 4wd. Това какво означава, че хъбовете се управляват с вакуум, инерционни(автоматични) са и всъщност можеш да използваш само задно и задно и предно? Предполагам, при нужда биха могли да се сменят с ръчни?

3. Има ли блокаж изобщо?

4. Имат ли бързи/бавни?

5. Всякакви впечатления, които биха ми помогнали да взема правилното решение, тъй като парите никак не са малко. И ловът наближава :-)

Предварително благодаря!

Място
    Раднево
    Публикации
    2,529
    Точки (при гласуване)
    7

По подразбиране От: Питанки за Киа Спортидж 2005-2006

За кой модел става въпрос, че нещо не разбирам?
    Прикачени картинки Прикачени картинки  
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Опел корса 1.7D исузо 98г.
    Каравана Аdria 390Q

Място
    Шумен
    Публикации
    30
    Точки (при гласуване)
    5

Цитат Мнение на georgipetkov64 Преглед на публикациите
    Не четеш ли че колегата е писал годината на модела , става въпрос за Kia Sportage 2-ро поколение ,произвеждани между 2004 и 2009 година,нямат нищо общо с модела от снимката която си посочил,които е след 2010 година.

mmtrance е офлайн
    Филип Михайлов
    Старши участник | +ПЛ |
    Място
    София
    Публикации
    1,501
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на edinak74 Преглед на публикациите
    Здравейте,

От известно време обмислям покупката на по-високопроходим автомобил, който ще се ползва и в града, но предимно из горите за лов(освен това живея извън града и пътят е ужасен - няма асфалт и е с наклон). Изчетох много от темите и интересът ми се насочи към Киа Спортидж, с дизелов двигател, 2000см2. Защо дизелов? Ми досега карам само дизели и съм много доволен от тях :-), а от прочетеното тук сякаш двигателите са добри.

Иска ми се да взема нещо по-новичко, 2005-2006 да кажем.
    Тук няма кой знае колко писано за тези модели, затова питам. Предварително моля да бъда извинен за идиотските въпроси, никога не съм притежавал СУВ.
    1. Окачването на по-новите модели същото като на онези около 2000 г. ли е? В смисъл, повдигането на колата по същия начин ли става - с пружини от опел, подложки и т.н., както има доста писано тук.
    - Окачването не е като на старата КИА. При тази след 2004г имаш изцяло независимо окачване, нямаш рама (тоест имаш интегрирана като на леките коли) и едва ли ще стане лифт само с пружини от нещо си, колата е на макферсони.

2. По снимките, които разглеждам из мобиле и карс бг, на нито една не се вижда допълнителния лост за превключване 2х4, 4х4, а едно копче, на което пише 4wd. Това какво означава, че хъбовете се управляват с вакуум, инерционни(автоматични) са и всъщност можеш да използваш само задно и задно и предно? Предполагам, при нужда биха могли да се сменят с ръчни?
    Хъбове няма. Колата по принцип е с предно предаване, а при разлика в оборотите на предни и задни колела предава въртящ момент към задния диф посредством електромагнитна муфа (фрикционна). Копчето 4wd задейства въпросния електромагнит който притиска фрикционните дискове един към друг и по този начи ръчно включваш 4х4.

3. Има ли блокаж изобщо?
    - Не, има тракшън контрол, ESP и ABS и при превъртане на някое от колелата тези системи сработват така че да натоварят изгубилото сцепление колело и да прехвърлят въртящия момент към другите колела.

4. Имат ли бързи/бавни?
    Бързи има, бавни - не.

5. Всякакви впечатления, които биха ми помогнали да взема правилното решение, тъй като парите никак не са малко. И ловът наближава :-)

Предварително благодаря!
    Според мен тази кола не става за лов. Като цяло не става за извън пътя. По добре загледай Соренто, или Sportage но преди 2004г.
    Успех.

Цитат Мнение на georgipetkov64 Преглед на публикациите
    За предишния модел Kia Sportage KM мисля че се произвежда от 2004 до към 2006г. Следващия модел е JE произвеждан до към 2010г и това което ти си показал е SL
    Вива (Liebherr4eto)- Ми ако динята е 90% вода, а човек е 75% вода, може да се сметне човека колко % диня е.
    KIA SPORTAGE 2.0 CRDI
    0883 340 940 - Филип

Място
    Раднево
    Публикации
    2,529
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на tonitoy Преглед на публикациите
    Не четеш ли че колегата е писал годината на модела , става въпрос за Kia Sportage 2-ро поколение ,произвеждани между 2004 и 2009 година,нямат нищо общо с модела от снимката която си посочил,които е след 2010 година.
    След публикацията си разбрах грешката, но не можах да я поправя.
    За което се извинявам.
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Опел корса 1.7D исузо 98г.
    Каравана Аdria 390Q

Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    0

Много благодаря на колегите, които ми отговориха. Информацията ми беше полезна и влезе в употреба, макар и не точно в очакваната посока - взех си джипче, само че не Киа.
    Отново благодаря, дано не съм разочаровал някого. Предполагам, че и други ще се интересуват от подобни въпроси.

Публикации
    0
    Точки (при гласуване)
    0

Здравейте на всички Кия-любители!
    От доста време Ви чета и реших най-после да се включа и аз във Вашата задруга Прави ми изключително добро впечатление колегиалността и добронамереността, която цари във форума, удеоволствие е да се присъединя към него! Та на въпроса, както се казва: Първо да запитам колегата edinak74 с какво возило се е сдобил? И по-нататък молба за съвет:
    Аз също съм се ориентирал към Кия Спортидж след 2005 г., прерових целия форум, кашата в главата ми е голяма, тепърва ще преподреждам информацията Дълго време следях обявите за 2.0 дизел, 140 коня, 6 скорости, но ме притеснява, че поддръжката ще е доста скъпа (съединител, маховик, турбина и т.н.), затова започнах да гледам за бензинови двигатели с опция за газова уредба. Притеснява ме факта, че са само с 5 скорости, което предполагам ще вдига разхода на дълъг път, посъветваха ме да се спра на 2.7, V6, 175 коня, автоматик, но доколкото съм запознат автоматика е с 4 скорости... Никога не съм карал автоматик, както и автомобил 4x4, но не е ли "недостатъчно" един все пак съвременен автомобил да е само с 4 скорости, или за автоматик е нормално?!?
    Ще съм благодарен на всеки, който сподели мнение и опит и даде информация! Благодаря предварително!

Сходни теми

1. 2005,2006 Honda CRF 250 X се продават -Нови !
    От WWW във форум Архив
    Отговори: 0
    Последно мнение: 19-10-05, 15:26

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •