Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Родни "Тунинг" бисери

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Родни "Тунинг" бисери

    Първоначално публикуван от krackman Преглед на мнение
    Повярвай колега при мен във сервиза 8 от 10 клиенти сами дават акъл за такива свободни съчинения по трудово , рисуване и дори физиката се опитват да изумят. Някои го правят от нямане и неволя, но повечето защото така им се струва по Български. После се почва една през ден във сервиза да се дозалепя да се дооправя, ужас.
    Придържам се към предписаното от завода.Който иска да преправя не в моя сервиз и така,иначе ти увисват такива сополи на врата ,а и накрая ти ще си им виновен.
    РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

    0895шест29410 .

    Коментар


    • #17
      От: Родни "Тунинг" бисери

      Ами браво че така разсъждавате....
      Нямам снимки, ама личния ми стресов опит от 'официален сервиз' (отдавна не е официален, и още по-малко - сервиз) за Шкода:
      Шкодичката имаше износен тампон на носач - на Шкодичката издържаха около 20х.км (оста на носача триеше директно в гумата на тампона като конструктивно нямаше втулка)....
      Смяната по принцип е елементарна - тампона се държи от една , която се държи пък с един болт (или гайка - забравил съм вече как бе решението точно)...
      Та при поредната смяна 'майстора' къса болта или шпилката... Ама му е било неудобно да изкара парчето, та затова по-лесно дупчи купето в ламаринката на пода в краката пасажера и хваща там носача (разбира се - в тънката ламарина, а не усилената площадка на щатното място, и доста встрани от оригиналното място, със стърчаща глава на болта в пода)...
      Колегата взема автомобила, ама колата дърпа настрани, полуоската трака (удря в диференциала, защото носача е дръпнал окачването настрани, и е станало по-'тясно')......
      Като отидох да се разправям, 'майстора' се оправда, че било неудобно да извади парчето, пък и така нямало проблем да се кара автомобила... Нов гаранционен автомобил....
      Това май е най-опасното и некадърно въздействие, което са правили на наш автомобил в сервиз...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #18
        От: Родни "Тунинг" бисери

        За чак такава простотия ще искам да ми сменят автомобила. Баси, верно кретенията няма граници.

        Може да се позамислиш и защо са го скъсали. И на най-скапаната кола гайките и болтовете докато е в гаранция се отвиват безгрижно, ако се спазва всичко по книга (например смяна на болта всеки път, използване на предписано от производителя лепило за резби, а не квото дойде или неизползване въобще (което води до корозия, заедно с несменения болт), затякане с динамометричен ключ и т.н.).

        Това ако шкодата е от периода откакто завода е на VW. Какво са правили преди това не знам.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Родни "Тунинг" бисери

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          .....Това ако шкодата е от периода откакто завода е на VW. Какво са правили преди това не знам.
          Отдавна беше - някъде 96-98г - тъкмо преминаваха към VW, но още не бяха напълно преминали... Най ме изуми идеята им да хванат окачване на тънката ламаринка на пода....
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #20
            От: Родни "Тунинг" бисери

            Това лято идва един пикап от оторизиран сервиз където са му сменяли маншони на предните полуоски.Собственика вика нямам двойно ...като го включа се чува едно стържени и те така..От сервиза са му казали че евентоално има счупена раздатка .Фърля ключовете и си заминава по работа .Не стига че сложили моншони от НИВА ами и не са сложили зегерките и полуоската си е измъкнала от карето и е замазала шлиците.Смених полуоската и се оправи.
            ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X