Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

    Здравейте колеги,

    от 2 месеца съм хижар в Стара Планина на едно приказно място - хижа Триглав. Разполагам с една доста стара УАЗ-ка, не беше карана 3 години, след доста мъчителни закъсвания по пътя и ремонти и смяна на почти всичко по двигателя - сега върви ... само на газ ... е, и радиатора тече малко, но не мога да намеря хубав втора употреба. Самото купе на джипа е в ужасно състояние ... вратите и прозорците се разпадат, брезента е изпокъсан, всичко е в ръжда ...

    Та мисълта ми е лесно ли мога да сменя цялото купе. Знам че сравнително добре пасва купе от Волга и от Вартбург комби. Крайната ми цел е 6-местен пикап (2 диванчета по 3 места вътре в купето + място за багаж отзад). Някакви идеи?

  • #2
    От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

    Шаси като шаси. Каквото искаш, това можеш да завинтиш. Как ще го караш после си е твоя работа.

    Волга и Вартбург не че "пасват", просто са обичайните неща които се намират за без пари и оригинално са от автомобили с рама. Да сложиш цяло самоносещо купе на рама е безсмислено добавяне на маса иначе другите обичайни преработки в тази насока са с купе от Жигули.

    УАЗ оригинално е 6+1. Като се напъхат 7 човека вътре място за багаж много не остава. За повече нямаш дължина.

    Ако държиш да е УАЗ мисли за УАЗ фургон.

    Коментар


    • #3
      От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

      Бих потърсил още един УАЗ със запазено купе. Ще ползваш частите и от двете, но всичко опира до финанси.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #4
        От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

        Волгата най- си пасва. Доскоро гледах един такъв проект в Троян, а и в София- на Челопечене имаше, ама избяга някъде.
        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

        Коментар


        • #5
          От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

          Ако колата е правих само за мене си - бих ползвал друго купе от УАЗ. Но в случая ми трябва да возя хора и багаж.
          Аз си мисля за Волга, която и отпред да е с диванче, а не с отделни седалки. А багажника зад задните седалки се реже и се преправя на пикап. Дори отзад може да остане място за още 2 седалки ...

          Коментар


          • #6
            От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

            Разкажи в отделна тема за хижата, какво ще и правиш променяш.... и съответно контакт с Теб, за да можем да я посетим тези месеци.

            Коментар


            • #7
              От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=199083

              питай колегата от тая тема.
              Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
              ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

              Коментар


              • #8
                От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

                Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                Разкажи в отделна тема за хижата, какво ще и правиш променяш.... и съответно контакт с Теб, за да можем да я посетим тези месеци.
                https://www.facebook.com/triglav.bg?fref=ts - ето тук най-лесно може да се свържете с хижата. Имаме около 55 места на разположение. Не знам в кой раздел да я пускам темата и дали има нужда изобщо

                Коментар


                • #9
                  От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

                  Перфектният вариант за теб ще е купе от УАЗ-452(т.н. Буханка), няма какво да го мислиш повече!
                  много автомати-слаби резултати!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

                    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                    Перфектният вариант за теб ще е купе от УАЗ-452(т.н. Буханка), няма какво да го мислиш повече!
                    Ще му трябва също и шаси от 452 (много са различни с 469), а също и някои дреболии (кардани примерно)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

                      Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                      Перфектният вариант за теб ще е купе от УАЗ-452(т.н. Буханка), няма какво да го мислиш повече!
                      По принцип си прав. Но в момента разполагам само с 469-ка и минимален бюджет за някое купе предвидено за скрап ... трявба ми да има седалки и фарове, нищо друго
                      А купе от УАЗ-ка е по-скъпо от Волга или Вартбург.

                      Чудя се за някое старо Волво ... от онези квадратните, но те май са много тежки ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

                        Не е ясно защо си представяш че присаждането на неродствено купе ще струва по-малко от цяла стара 452. Даже ако не броиш труда. Освен ако не смяташ да го правиш с арматурните железа и електрожена за асмалъци в който случай не е ясно защо ще качваш други (невинни) хора.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

                          Първоначално публикуван от YACCO-BG Преглед на мнение
                          По принцип си прав. Но в момента разполагам само с 469-ка и минимален бюджет за някое купе предвидено за скрап ... трявба ми да има седалки и фарове, нищо друго
                          А купе от УАЗ-ка е по-скъпо от Волга или Вартбург.

                          Чудя се за някое старо Волво ... от онези квадратните, но те май са много тежки ...
                          Да така е. Най добре търси запазено купе от Вартбург комби или лимузина.
                          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                          Коментар


                          • #14
                            От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

                            За моженето при желание всичко може да си сложиш.Виждал съм уазка с насадено купе от москвич 406.
                            Ясно е че няма да има никакви документи и застраховки.Ако си го ползваш за свои лични транспортни цели-добре,но тръгнеш ли хора да превозваш,и не дай се боже да стане инцидент-какво ще правиш?
                            Събери пари и си вземи нещо законно,да ти е мирна главата.
                            Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                            ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

                              Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
                              ......добре,но тръгнеш ли хора да превозваш,и не дай се боже да стане инцидент-какво ще правиш?
                              Събери пари и си вземи нещо законно,да ти е мирна главата.
                              Обърни внимание на това !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X