Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

    Не е ли по лесно само да си стегнеш Уаза и когато имаш повече туристи да направиш два курса.За юзина си търси асинхронен електромотор и ос с колело с лопатки.Навремето ние го направих ме от джанта на ЮМЗ.

    Коментар


    • #32
      От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

      Веца механично е направен много кадърно, алтернаторите също са много читави-с електромагнитно безчетково възбуждане. Проблема е , че възбуждането е вързано директно през един трансформатор от изхода, при което като се натовари напрежението спада, защото намаля и възбуждането, а при намаляне на товара се вдига лавинообразно и горят всички крушки. Трябва да се направи една проста схема, която да комутира около 60в обратно зависими от изходните 220 или да се сметне някакъв трансформатор с токова намотка, както е при старите генератори .
      Варианта с трансформатора е за предпочитане, понеже ще е дуракоустойчив и няма да има фалове, като изгори някой транзистор да надуе напрежението на макс .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #33
        От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

        Тази от снимката е в годеч и може да питам дали се продава
        Първоначално публикуван от YACCO-BG Преглед на мнение
        Моята цел е нещо такова:
        [ATTACH=CONFIG]808417[/ATTACH]
        0885 297985,мтел-Радо
        0876 556870,виваком като домашен

        Коментар


        • #34
          От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

          Уважаеми YACCO-BG , изчетох написаното до тук и искам да споделя с теб моето виждане по въпроса. Аз също имам една УАЗ-ка и мисля да измайсторя нещо различно. Преди години за целта взех една линейка Волга, оглаждах я от всякъде,но се отказах защото купето и е много тежко-първо,второ-вътре е ниско и при движение по неравни терени по главата ми ще има цицини,трето-положението на тялото не позволява да имаш добра видимост.За място за 6 човека няма как да стане.Купето замина за претопяване.След това се спрях на купе от Опел Астра-комби.При него ъгълът на стъклото на задната врата позволява да се среже за пикап и освен това задната врата затваря елегантно купето отзад.Плюс това предният капак е къс и имаш видимост, а ширината на купето позволява калниците да станат мускулести с големи раздувки.Само дето вътре няма място за много хора.Сега обмислям да използвам купета на УАЗ-ката,и без това е изгнило и трябва да се кърпи.В него поне сме се събирали 8 човека без много притеснения.Като започна проекта след няколко месеца може да кача някоя снимка

          Коментар


          • #35
            От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

            Първоначално публикуван от YACCO-BG Преглед на мнение
            Моята цел е нещо такова:
            [ATTACH=CONFIG]808417[/ATTACH]
            Това е идеалната концепция според мен за всякакви условия.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #36
              От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

              Идеалната концепция е буханка, ако ще е руско .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #37
                От: Хижарски проект - какво купе пасва на шаси от УАЗ-ка?

                А защо не посмениш врати, калници и т.н. Вземи една с прецакан двигател и дерзай.
                А за тези Буханки(за първи път го чувам този термин) имат доста, ама наистина доста съвместими части с твоята. Несъвместимостта на частите е по-скоро изключение от правилото.
                Като изключим карданите и кормилното управление(като за това малко не съм сигурен), врати и стъкла всичко от 469 става на 452 - спирачни помпи, окачване, фарове, ключета и т.н. Двигателите са на 100% заменими.
                Много по-лесно се прехвърля дивгател от колкото купе, по-лесно се транспортира. Ще има място за хора и за багаж и ще си изряден.
                Щом ще пазариш от магазин в градче значи така или иначе ще си по някакъв начин участник в движението макар и за кратко и за това тези "хартийки" ще са ти нужни.
                Успех в начинанието!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X