Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Land Rover Defender

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Land Rover Defender

    Здравейте,
    наскоро взех Дифендър 2,5 95г,но след първото вкарване в гората и се оказа,че не включва задния диференциал.След това изщрака отпред и спрая да върти и предния

    Още не е разглобен за да се види какво е счупено

    Моля за съвет от какво може да не включва задния мост

  • #2
    От: Проблем с Defender

    Добре дошъл колега. Проблемите май са сериозни при Вас, а причините могат да са много. Обслужван ли е джипа, има ли масло в диференциалите? Как точно стана проблема, на баир, при спускане или при въртене в кал. Разкажете по-подробно, че да получите по-правилен съвет
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с Defender

      Как разбирате, че не включва диференциала...
      Да започнем със следните въпроси:
      1. Карданите въртят ли се когато сложите на скорост?
      2. Ако се въртят има ли странен шум тракане?
      3. Ако не се въртят и пробвате да оперирате с лоста за раздатката има ли разлика?
      Land Rover Defender 110SW 300tdi

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Defender

        Джипа е обслужен сменени са всички масла.
        Стана в баир в кал и въртяха само предните колела и след,като изщрака спряха и те
        Предния кардан се върти,а задния не помръдва на нито една позиция на малкия лост

        Найстина не съм нясно кое и как действа на този автомобил и ще съм благодарен да получа информация

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с Defender

          На блокаж джипката върви/върти ли ?
          Use since:
          OpenBSD 3.x
          FreeBSD 4.x
          Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с Defender

            Върти само предния кардан

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с Defender

              Първоначално публикуван от alexandaar Преглед на мнение
              ......Наистина не съм наясно кое и как действа на този автомобил и ще съм благодарен да получа информация
              Прочети това:
              -http://www.offroad-bulgaria.com/show...F+%EB%EE%F1%F2
              -http://www.offroad-bulgaria.com/show...F0%E0%EA%ED%E0
              -http://www.offroad-bulgaria.com/show...ED%F6%E8%E0%EB
              -http://www.offroad-bulgaria.com/show...ED%F6%E8%E0%EB
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-06-15, 14:25.
              Land Rover Discovery:
              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с Land Rover Defender

                Щом на баир предните са въртяли а задните не, то тогава не сте били включили междинния диф което е от огромно значение за предпазване на междинния диф от унищожаване.
                В конкретния случай, сякаш предния мост в боксувал и като не е бил включен блокажа целия въртящ момент е минавал през предните колела. Когато нещо е изтряскало според мен сте счупили полуоска и поради тази причина хем кардана се върти към предния мост хем колелата не се движат.
                Според мен за начало свалете предните капачки на главините и вижте полуосите как са. Ако там са здрави, то ще трябва да отворите ръкавите за вътрешните полуоси.
                Голяма е вероятността за унищожен междинен диференциал в раздатъчната кутия. За всеки случай свалете карданите от кутията и на ръка въртете фланците и пробвайте всички позиции на лоста- има ли шумове, задържания, стържене. Ако има нещо такова то ще трябва ремонт и там;(
                Land Rover Defender 110SW 300tdi

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с Land Rover Defender

                  Задния кардан не се върти на нито една позициа намалкия лост само предниясе върти
                  Вчера имах време и го разглобих.Предния диф е счупен според мен е изпаднала зегерката на оста която държи две зъбни колела и са на парчета
                  По всичко си личи,че ще трябва да свалям и раздатката за да се види къде е проблема за да не включва задния диф

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с Land Rover Defender

                    Така
                    Ако междинния блокаж не е включен то при гръмнал преден диф е напълно нормално да се върти само предния кардан. При блокиран междинен диф то би трябвало да се завъртят и предния и задния едновременно. Все пак пробвайте дали наистина включва блокажана междинния диф. Най-добре с ръка да задействате директно оста на блокажа на кутията отгоре, защото може системата от лостове да не работи коректно и да не успявате да включите от лоста.
                    Land Rover Defender 110SW 300tdi

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с Land Rover Defender

                      Благодаря ти

                      Ще се опитам да направя това коетоме съветваш (дано да намеря тази ос за блокажа на кутията)

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с Land Rover Defender

                        Точно над фланеца за предния кардан. Ще видиш къде лостовата система е вързана.
                        Land Rover Defender 110SW 300tdi

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X