Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кията прегрява

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кията прегрява

    Здравейте колеги,вчера колата прегря за втори път.
    Направи го при качване качване на Витоша.Интересното е че след първото прегряване на Петрохан,цял месец след това карах в града и нямах никакви проблеми.Имам съмнение че не работи перката.
    Приемам всякакви предложения.
    Благодаря.
    Кия Спортидж 2000тди
    Всеки шут отзад-е крачка на пред

  • #2
    От: Кията прегрява

    Както вече е споменавано- профилактика на охладителната система (промиване на радиатор външно и вътрешно), промиване на системата с течаща вода, профилактика на термостат и ако е необходимо смяна, тест с навит вестник на перката (обяснено е как) замяна на виското на перката (ако не работи), ревизия и ремонт (ако е необходимо) на глава.

    Не е задължително в този ред, но върви от по простото към по сложното.
    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

    Коментар


    • #3
      От: Кията прегрява

      В този ред на мисли някой има ли работещо виско за перката,па макар и заварено само за проба,защото не съм сигурен при каква температура да го пробвам.При нормални показатели на на стрелката,перката спира с вестника.
      Кия Спортидж 2000тди
      Всеки шут отзад-е крачка на пред

      Коментар


      • #4
        От: Кията прегрява

        Първоначално публикуван от Петър Анев Преглед на мнение
        В този ред на мисли някой има ли работещо виско за перката,па макар и заварено само за проба,защото не съм сигурен при каква температура да го пробвам.При нормални показатели на на стрелката,перката спира с вестника.
        Мисля , че Бат Гошо имаше.Ще проверя.

        Коментар


        • #5
          От: Кията прегрява

          Благодаря колега
          Кия Спортидж 2000тди
          Всеки шут отзад-е крачка на пред

          Коментар


          • #6
            От: Кията прегрява

            Здравей, колега.
            Моят съвет е да си провериш термостата. Кията на Павле си поддържаше нормална температура, но като закачихме платформата и на Витиня прегря. След това нормално. Като закачихме пак платформата и пак прегря. Оказа се неправилна работа на термостата, неотваря до край и при по голям зор мотора загрява.
            888131021

            Коментар


            • #7
              От: Кията прегрява

              Да, възможно е.
              Виж и моята тема. Термостатът е по-важен, отколкото си мислим. Освен това се сменя лесно, бързо и евтино.

              Коментар


              • #8
                От: Кията прегрява

                Първоначално публикуван от Петър Анев Преглед на мнение
                В този ред на мисли някой има ли работещо виско за перката,па макар и заварено само за проба,защото не съм сигурен при каква температура да го пробвам.При нормални показатели на на стрелката,перката спира с вестника.
                Перката не трябва да спира от вестника , виското е заминало.
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • #9
                  От: Кията прегрява

                  Първоначално публикуван от Петър Анев Преглед на мнение
                  В този ред на мисли някой има ли работещо виско за перката,па макар и заварено само за проба,защото не съм сигурен при каква температура да го пробвам.При нормални показатели на на стрелката,перката спира с вестника.
                  Да имам виско което съм блокирал, ако искаш ми се обади по тел.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кията прегрява

                    Може да пробваш като свалиш твоето виско да му почистиш биметалната пластина коато е отпред като хубаво а измиеш с WD40 примерно или някой друг препарат за раздясали болтове.
                    То нали е като спирала и при мен беше пълна с кал и ражда, след почистване и раздвижване на оста в средата сега работи.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кията прегрява

                      Утре ми идва перката от бат Гошо(за което много му благодаря) и като сваля моята ще си правя експерименти.
                      Кия Спортидж 2000тди
                      Всеки шут отзад-е крачка на пред

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кията прегрява

                        Какво стана с виското на бат Гошо? Мога ли и аз да се запиша в листата на чакащите?
                        Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кията прегрява

                          Здравейте колеги.
                          Дойде време за смяна на виско перката и на Кията на баща ми.
                          От както сме я взели ни казаха,че не работи пък и перката е нацепена между отделните елементи.До сега нямаше проблем,тъй като се караше само зимата и много рядко лятото на къси разстояния,но пътя за селото падна и сега основно се ползва за движение по офроуд пътища за да се стигне до там.
                          От вчера започна при по продължително катерене да вдига темп. към червеното и се налага изчакване,за да изстине.
                          Моля,посъветвайте ме от къде да купя и каква марка,ако има различни такива.
                          Звънях в Базис-м и ми казаха 126лв за виско перка със силиконов съединител-това ли е което ми трябва.
                          Кията е бензин 2.0 118 кс. 2002г.
                          Благодаря предварително на всички отзовали се.
                          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                          0878739299

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кията прегрява

                            Баш това ти трябва.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кията прегрява

                              аз също имам зацепило виско в мазето което няма да използвам ....ако на някой му свърши работа му го подарявам срещу еедин куриер
                              LZ1ICD
                              Иван - 08девет683едно883
                              VW GOLF4 1.8 4motion.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X