Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на автомобил между 3000-4000лв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Помощ при избор на автомобил между 3000-4000лв

    Генчев, благодаря за включването. Но всички тези са "наточени", сиреч натъпкани с какви ли не екстри. Не случайно съм писал, че иде реч за колица спартанско оборудване, а не да се "скопява" някоя от посочените от теб. За това и питам, щото поне за мен е трудно да се ориентирам.
    Знам, че за мнозина от Вас мнението ми звучи консервативно да немайкъде, но на вкус и на цвет...

    Коментар


    • #47
      От: Помощ при избор на автомобил между 3000-4000лв

      Първоначално публикуван от гоше Преглед на мнение
      Генчев, благодаря за включването. Но всички тези са "наточени", сиреч натъпкани с какви ли не екстри. Не случайно съм писал, че иде реч за колица спартанско оборудване, а не да се "скопява" някоя от посочените от теб. За това и питам, щото поне за мен е трудно да се ориентирам.
      Знам, че за мнозина от Вас мнението ми звучи консервативно да немайкъде, но на вкус и на цвет...
      На Лада Кранта какво и е?
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #48
        От: Помощ при избор на автомобил между 3000-4000лв

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        На Лада Кранта какво и е?
        Не е кола.
        Иначе някое турско рено "Клио Символ" дизел баш пасва на критериите. Мой роднина неразумно беше взел такова на лизинг при опит да заживее с чуждестранната си съпруга в БГ... Тя (съпругата, не колата) издържа стоически една година и си събраха багажа. От лизинговата фирма му казали: "А-а-а-а-а, колата я връщате, добре. Дайте я насам! Но си оставата задължен за всички лизингови вноски до края!" Искаше да ми я пробута на мен , в крайна сметка я взе да я доизплаща друг човек и е много щастлиФт - харчи 3-4 на сто нафта, повече от 90 км/ч. не вдига, освен ако не се вози само водачът, нема климатик, нема си нищо и по този случай нищо не му се и чупи.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #49
          От: Помощ при избор на автомобил между 3000-4000лв

          А, руска твърдо нье, но ще погледна символа. Май те бяха с подсилена ходова част и окачване, ама не съм сигурен...

          Коментар


          • #50
            От: Помощ при избор на автомобил между 3000-4000лв.

            Първоначално публикуван от ckon Преглед на мнение
            Заблуден може да е някой, който е поддържал само френско примерно и да си мисли, че всички коли са еднакво чупливи и е въпрос само на късмет, дали ще се чупят или не! Нарочно наблягам на думата "поддържам", защото едно е да си карал, а друго е да си поддържал! Ако си поддържал поне петнадесет коли от различни марки, само тогава можеш да разбереш, че има разлика в качеството и надеждността между отделните марки! А ако се по разтърсиш малко и попрочетеш ще видиш, че има и доста инфо по въпроса и общо взето във всички класации франсетата са окупирали последните места, а японците първите. Може би това е световен заговор за теб, но за мен си е напълно реално...

            Това подчертаното в кои класации да го търся?

            Сега се зачетох в темата и това мнение ме провокира да споделя малко личен опит с франсетата. 2000-та година си купих деветгодишно пежо 405 1.6 бензин а тая заран синът ми замина с него на работа. Малкия е набор '87 а франсето - '91 . За тези петнайсет години смених ангренаж два пъти, лагери на задния мост веднъж, съединител,два пъти жило на съединителя, термостат, радиатор, маслообирачи на клапаните, биалетки няколко пъти, предните дискове веднъж и накладки няколко пъти. Смених и всички изгнили спирачни тръби с медни. До преди пет-шест години ми беше единственото превозно средство. Тези ремонти вкарват ли франсето ми в категорията "чупливи" повече от японските?

            Сега дъщеря ми си купи "японка" набор 2002 (сглобявана в Унгария), проста колица на която ще се учи да кара, че книжка взе преди два месеца но е пълна скръб откъм умения и пътуваме само заедно за да помагам. Ей на как съм и я ошарил отзад :
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ucheben.JPG
Прегледи:1
Размер:74.4 КБ
ID:5673548

            Коментар


            • #51
              От: Помощ при избор на автомобил между 3000-4000лв

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Иначе някое турско рено "Клио Символ" дизел баш пасва на критериите.
              Далече е от истината! Повярвайте ми!

              Колкото и по-стари да са немските и японските автомобили са в пъти по-добри от италианските и френските недоразумения! Като цяло имат някои сполучливи модели в миналото!

              По темата: Ярис или Поло. (но кола без климатик според мен не е кола)

              Коментар


              • #52
                От: Помощ при избор на автомобил между 3000-4000лв

                Първоначално публикуван от noname12 Преглед на мнение
                ...

                (но кола без климатик според мен не е кола)
                Само с това съм напълно съгласен. Ако се купува кола след 2005-6та година е абсолютен въпрос на късмет! Японските и германските автомобили не са това, което бяха.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #53
                  От: Помощ при избор на автомобил между 3000-4000лв

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  Само с това съм напълно съгласен. Ако се купува кола след 2005-6та година е абсолютен въпрос на късмет! Японските и германските автомобили не са това, което бяха.
                  Аз пък съм съгласен с теб, ма сигурно и двамата с теб сме "Далече е от истината!" според по горния колега
                  Като почне едно надприказване на тема кои са по чупени, ии баси и категоричните мнения. Караме коли, дето са за гробницата реално, а им сверяваме здравината.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Помощ при избор на автомобил между 3000-4000лв.

                    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                    Това подчертаното в кои класации да го търся?

                    Сега се зачетох в темата и това мнение ме провокира да споделя малко личен опит с франсетата. 2000-та година си купих деветгодишно пежо 405 1.6 бензин а тая заран синът ми замина с него на работа. Малкия е набор '87 а франсето - '91 . За тези петнайсет години смених ангренаж два пъти, лагери на задния мост веднъж, съединител,два пъти жило на съединителя, термостат, радиатор, маслообирачи на клапаните, биалетки няколко пъти, предните дискове веднъж и накладки няколко пъти. Смених и всички изгнили спирачни тръби с медни. До преди пет-шест години ми беше единственото превозно средство. Тези ремонти вкарват ли франсето ми в категорията "чупливи" повече от японските?
                    Кажи поне, че си пропътувал 2 млн. километра, та да се успАкоЙм. Щото 405 е бестелърът на "Пежо", ама това дето го описваш, определено не е текуща поддръжка поне в моите представи...
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #55
                      От: Помощ при избор на автомобил между 3000-4000лв.

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Кажи поне, че си пропътувал 2 млн. километра, та да се успАкоЙм. Щото 405 е бестелърът на "Пежо", ама това дето го описваш, определено не е текуща поддръжка поне в моите представи...
                      Ми два пъти ангренажен комплект = на 2х60к + вече не помня колко е сега след смяна или около 160-170 хиляди. Като добавиш и предишните кой знае колко на "бабата от Германия" и картинката ще ти се изясни. Все пак е кола на 25 години. Кое не е текуща поддръжка от това дето съм посочил?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Помощ при избор на автомобил между 3000-4000лв.

                        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                        Ми два пъти ангренажен комплект = на 2х60к + вече не помня колко е сега след смяна или около 160-170 хиляди. Като добавиш и предишните кой знае колко на "бабата от Германия" и картинката ще ти се изясни. Все пак е кола на 25 години. Кое не е текуща поддръжка от това дето съм посочил?
                        Ами аз имам "Пасатор Б3" ноември 1990 г. Взех го месец май 2004 г. и текущата му поддръжка се изразяваше във вода или зимна течност в чистачките и смяна на гуми (беше с едни, дето май от завода е излезнал през 1990 г., ама пак си ги карах 2 години). Но, като се замисля, има изминати само 70 000 км. (много му се кефех и си го пазех), последните 20-30 000 от сина ми, поради което в момента е в плачевно състояние, но синът ми твърди, че не бил той виновен, а било, защото колата се разпадала от старост . През последната (миналата) година започнаха да се обаждат разни неща и се наложи смяна на предни дискове, смяна на помпа на сервото на волана с някаква осма употреба от "Сеат" от морга, два пъти му "изтекоха водите" от изгнили водни съединения, някъде по някое време му се е загубило последното ауспухово гърне което не се отрази особено на звука и го забелязах като тръгнах да го водя на преглед - няма къде да му "мушнат" сондата за изгорелите газове. Климатикът му вече не работи и задно дясно стъкло не ще да се отваря с ел. копчето.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #57
                          От: Помощ при избор на автомобил между 3000-4000лв

                          Аз пък имам Астра, от любимите ти, бау яр `92. При мен е от `95, последните 10-15 години е при баща ми, ползва се като селска кола. Преди тва беше служебна - караше я, който я барне. Като махнем матора, 1,7д, който е под всякъква критика - отварян е неколко пъти, другите работи са и ок. Не е тотално изгнила, съединитела и шарнирите са и оригиналните. Клима и ел стъкла няма, за тва и не са се развалили, предполагам. До сега има при мен над 300 000. Но както и да я гледам, следващата и спирка е Надин.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Помощ при избор на автомобил между 3000-4000лв

                            Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                            Аз пък имам Астра, от любимите ти, бау яр `92....Като махнем матора, 1,7д, който е под всякъква критика...
                            Е, па точно двигателят я е спасил. Стар, изпитаН технологиЙ от времето на "Кадет". Следващия път пробвай с веУикия "Екотек" 16V, да видиш и как се разпада изолацията на окабеляването, като я докоснеш, как "експлодира" като скъса ангренажен ремък (изплющява наоколо смес от масло и антифриз сякаш някой е хвърлил 300-литров варел от хеликоптер), щото нали - дребна Фнезапна повредка на лагерче на водната помпа, как "check engine" е постоянна индикация, че моторът работи , щото като гасне в движение, гасне и лампата. Ако ти омръзне, може да пробваш с някоя легендарно "здрава" "Омега" - там пък един приятел какви ядове бра, няма да ни стигне сървърното пространство на форумЪт, да ги опишем...
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #59
                              От: Помощ при избор на автомобил между 3000-4000лв

                              Повече от 20 години се занимавам с авточасти, отделно като служебни коли са минали ена камара от различни марки, вервай ми, имам база данни. Такива изказвания - тия са чупени, па тия са здрави ми звучат някак никак. За чисто фирмено ползване винаги съм избирал евтини машини с просто устройство и евтини части. За личните коли е доста по емоционално и чисто субективно. И като правило, квито е имАл човекО, таквизи си фали.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Помощ при избор на автомобил между 3000-4000лв

                                Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                                Аз пък съм съгласен с теб, ма сигурно и двамата с теб сме "Далече е от истината!" според по горния колега
                                Като почне едно надприказване на тема кои са по чупени, ии баси и категоричните мнения. Караме коли, дето са за гробницата реално, а им сверяваме здравината.
                                Пежо 405 сме имали от 1998 до 2001 (3г.), беше на родителите ми - 1.9 дизел. Това което колегата го е сменил горе-долу и ние сме го сменили заедно с още едни куп неща. Това е когато колата е била на 9-10г, какво остава за 25г годишна. Минахме му точно 100 000, но един майстор реши да не смени една от ролките на ангренажния ремък и колата ни остави във Франция, посредата на почивката ни в град далеч от този, в който гостувахме. Тъпо, но истина. Както и да е това не е мерилото за надеждност.

                                След това имахме пак пежо, аз лично също едно и после едно рено. Честно казано с реното разбрах какво е да не ремонтираш колата постоянно! Та от гледна точка на собственик, да, далече са от истината, но това не значи, че хората с френски или каквито било по народност коли са ми криви - Разни хора, разни идеали! Извода ми си е личен и се базира на скромния ми опит!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X