Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Land Rover Range Rover 2.5 TDS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на Land Rover Range Rover 2.5 TDS

    Здравейте,

    Имам желание от драг-рейсинга да премина в лекият (засега) offroad. В този ред на мисли ми се иска по-грамотните, а и патили от мен да споделят мнение за този автомобил годината му е 1998.
    Сменено е окачването със пружини, сложена е и допълнително газ.

    Обща информация би ми била полезна, като:
    Цена 5000 лв. резонна ли е?
    Може ли да се тунингова (по големи гуми, по високи и здрави пружини) как изглежда това ценово?
    Има ли човек, който би споделил от времето и опита си (срещу почерпка) при евентуален оглед?

    Засега е това.
    Благодаря предварително,
    Поздрави

  • #2
    От: Покупка на Land rover Range rover 2.5 TDS

    Първоначално публикуван от Tradiuli
    Здравейте,

    Имам желание .................
    Здравейте,
    прочетете това: http://www.offroad-bulgaria.com/show...F0%EE%E2%FA%F0
    Land Rover Discovery:
    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

    Коментар


    • #3
      От: Покупка на Land rover Range rover 2.5 TDS

      Благодаря колега, започвам да чета...

      Коментар


      • #4
        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=198906

        Здравейте,

        Изчетох цялата тема и научих доста полезни неща. Няма да задавам въпроси, на които вече са давани отговори, а по-скоро бих попитал дали някой, който е имал такъв автомобил (Landrover Range rover 2.5 TDS)би отделил от ценното ни време в София да дойде с мен ако реша да го гледам? (Почерпката е по подразбиране)

        "Джипът е много запазен. Има всички екстри за модела, 4 ел. стъкла, ел. огледала, плюшен салон в перфектно състояние, работещ двузонов климатроник , хубава музика и др. Багажникът е огромен и има оригиналните леген и щора. Седалките падат и може да се товари като бус. Купето и двигателят са в идеално състояние. Автомобилът не е каран в зимни условия и няма никакви ръжди по купето, дори на характерните за модела места. Окачването е сменено и е на пружини. Има комплект зимни и летни гуми всичките с лети джанти. Има монтирана чисто нова газова уредба с гаранция. Сега разходът е 8/100 нафта и 2/100 газ и мошността е по-голяма. Моторът е дизел с турбо TDS, лесен за поддръжка и много икономичен. Има бързи, бавни скорости и 4x4. Тегличът е оригинален и може да се сваля. Джипът е един от малкото, които имат право да теглят ремарке с тегло 3500кг. Колата е регистрирана, всички данъци и такси са платени. Има ГО и ГТП."

        Поздрави



        Съобщение от модератор:
        Моля, напишете си в профила от къде сте.
        ...ЦЪК

        Коментар


        • #5
          От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

          Първоначално публикуван от Tradiuli
          Здравейте,

          Изчетох цялата тема и научих доста полезни неща. Няма да задавам въпроси, на които вече са давани отговори, а по-скоро бих попитал дали някой, който е имал такъв автомобил (Landrover Range rover 2.5 TDS)би отделил от ценното ни време в София да дойде с мен ако реша да го гледам? (Почерпката е по подразбиране)

          "Джипът е много запазен. Има всички екстри за модела, 4 ел. стъкла, ел. огледала, плюшен салон в перфектно състояние, работещ двузонов климатроник , хубава музика и др. Багажникът е огромен и има оригиналните леген и щора. Седалките падат и може да се товари като бус. Купето и двигателят са в идеално състояние. Автомобилът не е каран в зимни условия и няма никакви ръжди по купето, дори на характерните за модела места. Окачването е сменено и е на пружини. Има комплект зимни и летни гуми всичките с лети джанти. Има монтирана чисто нова газова уредба с гаранция. Сега разходът е 8/100 нафта и 2/100 газ и мошността е по-голяма. Моторът е дизел с турбо TDS, лесен за поддръжка и много икономичен. Има бързи, бавни скорости и 4x4. Тегличът е оригинален и може да се сваля. Джипът е един от малкото, които имат право да теглят ремарке с тегло 3500кг. Колата е регистрирана, всички данъци и такси са платени. Има ГО и ГТП."

          Поздрави
          Това ме разсмя ама много.....

          Коментар


          • #6
            От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

            Защо имам чуството, че някой е съсипал хубавата кола!?
            Каква е драмата с тия възглавници, не струват ли колкото едни пружини!? Пък и повече да дойдат, нали в крайна сметка е Рейндж!
            А икономията от 2-3 лв. на 100 км. на цената първоначално да дадеш едни не-малко пари, после да ти монтират за постоянно бутилка - бомба и някой да ти преправя оригиналните системи по ДВГ е направо уникално решение!
            Аз ви съветвам да помислите!

            Коментар


            • #7
              От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

              Първоначално публикуван от manta2005
              Това ме разсмя ама много.....
              Що те е разсмяло? Има такива - на дизел и с газ. И аз съм чувал за подобен разход на п38.

              п.п. Но Андро е напълно прав за съсипването на колата - П38 на пружини е куцо нещо...
              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

              Коментар


              • #8
                От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                Първоначално публикуван от PinMaster
                Що те е разсмяло? Има такива - на дизел и с газ. И аз съм чувал за подобен разход на п38.

                п.п. Но Андро е напълно прав за съсипването на колата - П38 на пружини е куцо нещо...
                газо-дизел/олио/малсо/и всякакви говна... съм правил знам че не е проблем когато е въпроса да се забавляваш....

                Разсмях се на разхода. основно защото познавам двигателя 2,5 ТДС имам на идея какъв е хубосник и спестовник. И си го представих в 2,5 тона нящо..... е 8 може да даде само по витиня надолу или по посока София-Пловдив с попътен вятър и скорост до 90.

                Иначе относно въздушното окачване... мнението ми се покрива при цените в момента на възглавници и наличието на ребилд китове е направо престъпление да остане на пружини.

                П.С. някой да е преборил успешно падането на акумулатора за една седмица бездействие? Аз за сега освен че монтирах копче с което изключвам антената на централното друго не можах да измисля ( никой не може да ме накара да дам 280 паунда за антена "от 4-то поколение")

                Коментар


                • #9
                  От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                  Първоначално публикуван от manta2005
                  ..... някой да е преборил успешно падането на акумулатора за една седмица бездействие? Аз за сега освен че монтирах копче с което изключвам антената на централното друго не можах да измисля ( никой не може да ме накара да дам 280 паунда за антена "от 4-то поколение")
                  Правилно, но търси още някъде, явно не е само антената.
                  При мен без оттечки, с изключена антена - държи около 2 месеца, точно така, не е грешка, 2 месеца, сядаш и палиш.
                  Успех
                  "Bis dat qui cito dat"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвети и мнения преди покупка на Рейндж Ровър 2.5 ТДС(П38А)

                    Първоначално публикуван от valdivladi
                    Правилно, но търси още някъде, явно не е само антената.
                    При мен без оттечки, с изключена антена - държи около 2 месеца, точно така, не е грешка, 2 месеца, сядаш и палиш.
                    Успех
                    Не питам имали по нормален начин или остава копчето (изключвам офертата от 1000+ лв. ) аз го реших проблема с копчето.

                    Че беше тъпо изчезвам за седмица някъде заебавам го на най-близкия до летище паркинг и после помощ от публиката на платени паркинги... а иначе акумулатора 120 амперова товарна Варата чисто нова....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Покупка на Land Rover Range Rover 2.5 TDS

                      С липсата на запетайки, не съм сигурен, че разбрах точните ти думи и идеи, но:
                      За офертата 1к+ кинти никой не говори. Щом с копче си решил проблема значи е достатъчно, аз го реших като просто я изкубах и ползвам само ключ.
                      В по-горния пост имаше питане за седмица, значи има още някъде загуба освен антената - за това казах, че при мен е около 2 месеца, защото единствения ми проблем беше антената.
                      Живея в София до американското посолство.....мисля, че е пределно ясно к'ъв е радио ефира тук .
                      С Бош С4 95АЧ съм. Поздрави
                      "Bis dat qui cito dat"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Покупка на Land Rover Range Rover 2.5 TDS

                        Първоначално публикуван от valdivladi Преглед на мнение
                        С липсата на запетайки, не съм сигурен, че разбрах точните ти думи и идеи, но:
                        За офертата 1к+ кинти никой не говори. Щом с копче си решил проблема значи е достатъчно, аз го реших като просто я изкубах и ползвам само ключ.
                        В по-горния пост имаше питане за седмица, значи има още някъде загуба освен антената - за това казах, че при мен е около 2 месеца, защото единствения ми проблем беше антената.
                        Живея в София до американското посолство.....мисля, че е пределно ясно к'ъв е радио ефира тук .
                        С Бош С4 95АЧ съм. Поздрави
                        За пунктуацията ВИНОВЕН...
                        Обяснявам, проблема го реших като инсталирах ключ на минусовия захранващ кабел на модула. Преди това падаше за около 5-7 дена акумулатора. Сега не пада, но ме дразни начина по който е "оправен" проблема.
                        Искаше ми се нещо по-заводско не с ключе до навигацията
                        Но новите модули ги гледам на едни цени 280-300 паунда..... е няма сила която да ме накара да ги дам.
                        Моя е май се води "оправената" версия две със екранираната половин платка. И не е Бош. но и аз съм 2000г. по оборудване и 02.2001-ва по регистрация.
                        С изключен модул и заключена кола с ключ, БЕЦЕМ-а заспива и не се събужда (паркинг диода на автоматика изгасва и не светва).

                        Сега остана да преборя и вентилаторите на парното и всичко ще е ОК по Лорда.

                        За тях предполагам че е утечка някаква, защото падат на най-ниска скорост и немогат да се изключат, а гледам се управляват с +12 волта за изключени и чиста маса за пълна скорост.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Покупка на Land Rover Range Rover 2.5 TDS

                          Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение

                          За тях предполагам че е утечка някаква, защото падат на най-ниска скорост и немогат да се изключат, а гледам се управляват с +12 волта за изключени и чиста маса за пълна скорост.
                          Ако съм разбрал правилно, не можеш да изключиш напълно вентилаторите, ако е така, натиснеш копчето на което пише A/C off и ще успееш да изключиш вентилаторите. Този бутон изключва компресора на климатика напълно, нещо като защита е.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Покупка на Land Rover Range Rover 2.5 TDS

                            Първоначално публикуван от krisalesk Преглед на мнение
                            Ако съм разбрал правилно, не можеш да изключиш напълно вентилаторите, ако е така, натиснеш копчето на което пише A/C off и ще успееш да изключиш вентилаторите. Този бутон изключва компресора на климатика напълно, нещо като защита е.
                            Точно така.

                            с копчето НЕ СТАВА..

                            Даваш контакт на първа позиция и те тръгват... HEVAC-a е още мъртъв, той тръгва на втора позиция на ключа.

                            Релетата са ОК и двете в двигателния отсек, ел.кутията е като нова никакви признаци на окиси.

                            Климатроника контролира вентилаторите по скорост но не може да ги спре да кажем падат на 2-3 степен. интересното е че единия пада по-ниско от другия.ю

                            От всичкото което съм изчел стигам до извода или кофти връзка на някоя букса или пръднали регулатори, и във двата случая трябва да ги сваля и да ги тествам, а не ми е останало време.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X