Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GAS GAS 300+/гас мания/

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: GAS GAS 300+/гас мания/

    Това с накланянето работи, но в студено време макар и да съм го накланял за да прелее пак не пали от раз - иска си 3-4 ритника.
    Протичането от преливника само вдига нивото, а не е толкова да опресни "стария" бензин защото той е един и същ, било в резервоара или в чашата на карба.
    Силата е нищо без контрол.

    Коментар


    • От: GAS GAS 300+/гас мания/

      Преди тренировка си пълнехме резервоарите с прясно приготвена смес , защото от предишната не е останало нищо , дори и да не сме го изгорили , имаше кой да го източи.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • От: Re: От: GAS GAS 300+/гас мания/

        Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение
        Аз контакт нямам
        Как си гасиш мотора, на скорост ли
        Енджин стоп, кил суич, контакт, все тая, важното е да няма искра.

        Коментар


        • От: Re: От: GAS GAS 300+/гас мания/

          Връщаш му газта и гасне.
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • От: GAS GAS 300+/гас мания/

            По старата техника даже имаше бутон на карбуратора с който натискаш поплавъка за да не накланяш мотора.
            EXC TPI 2019

            Коментар


            • От: GAS GAS 300+/гас мания/

              Така или иначе не се кара и реших да си сменя маслото в предницата. Това добре, но нещо удрям греда с менуал за предницата която е на мотора. В нета за 48мм Марцоши ми излизат някакви менуали за Шивър предница а моята мисля, че не е такава. Мисля, че не е такава защото "гайката" отгоре не е същата. Реално на външен вид предницата изглежда като на бетата която имах преди това, но на бетата беше 45мм. Аз хубаво ще я отворя и ще видя колко е нивото и какво е количеството на маслото. Но ако преди мен жабара е правил някакви свободни съчинения... ще го карам по неговия начин а не ми се ще. Предпочитам да си имам черно на бяло писано от производителя.
              ЕДИТ: 130мм или 612сс е маслото като ниво или количество, това е със сигурност. Обаче няма да е лошо да имам pdf на предницата.
              ЕДИТ2: възможно ли е предницата да не е Marzocchi ами да е Sachs.
              Последно редактирано от chavetoo; 23-01-17, 20:32.
              EXC TPI 2019

              Коментар


              • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                На 130мм камера предницата поне на мен ми е прекалена мека. Сакса мисля ,че е червен, а шивъра на Марзочито е 50мм.
                Силата е нищо без контрол.

                Коментар


                • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                  130мм го дават по менуала на мотора, но никъде не прочетох с каква предница е. 48мм също го дават шивър според менуал от нета и по клипове в тубата е такава.
                  В момента предницата ми е развита докрай и я усещам много добре. Реално както казах ще видя в момента колко е маслото за да имам едно на ум.
                  EXC TPI 2019

                  Коментар


                  • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                    Вчера направих смяната, като почнах да точа старото чак ме хвана яд, че го точа. Толкова чисто масло все едно сега е налято. Налях 610мл и застана на 140мм засега го оставям така и ако нещо ми е много мека... винаги мога да долея.Реално проверката на нивото я дават докато предницата е монтирана на мотора, затова от там може да идва разликата с 10мм в нивото. Принципно аз съм свикнал на по мека предница да карам, тази на стандартни настройки ми е "твърда" и развивам още няколко клика. Ще покарам като се затопли и тогава ще мога да споделя как е.
                    EXC TPI 2019

                    Коментар


                    • Re: От: GAS GAS 300+/гас мания/

                      Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                      Реално проверката на нивото я дават докато предницата е монтирана на мотора, затова от там може да идва разликата с 10мм в нивото. Принципно аз съм свикнал на по мека предница да карам, тази на стандартни настройки ми е "твърда" и развивам още няколко клика. Ще покарам като се затопли и тогава ще мога да споделя как е.

                      Чакай, чакай, как така на мотора??
                      Нивото се мери при максимално свит кол, без пружина. А за твърдостта, нивото има значение ама само към края на хода, когато въздуха играе ролята на "пружина" преди да се свие напълно и да удари "на твърдо".

                      Коментар


                      • От: Re: От: GAS GAS 300+/гас мания/

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot 2017-01-29 18.25.23.jpg
Прегледи:1
Размер:72.5 КБ
ID:5742325
                        EXC TPI 2019

                        Коментар


                        • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                          Светли, заеби тая картинка. Трябва да мериш кола свален, пружината извадена, кола свит до край и поставен във вертикално положение. Мери от върха дето е тапата до нивото. Дават при това положение 130мм. Аз ти препоръчвам да го направиш 120.
                          0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                          Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                          Суперскан България www.decbg.com
                          Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                          Коментар


                          • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                            Така го направих, но при това положение нивото е 140мм като сипах това което дават. Може би ако е на мотора и понеже кола няма да е вертикален, и ако се мери в задния край с 612мл ще стане 130мм. Не знам, засега остава така и ако нещо не е както трябва ще доливам. Макар че източих 600мл от кол като допускам и малка грешка, защото някакво количество е излязло с пружината и останалите части, та се доближавам до това което съм налял. А преди да я отворя за смяна на масло... предницата ми допадаше на 100%.
                            EXC TPI 2019

                            Коментар


                            • Re: От: GAS GAS 300+/гас мания/

                              Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                              Светли, заеби тая картинка. Трябва да мериш кола свален, пружината извадена, кола свит до край и поставен във вертикално положение.
                              Баш, иначе по картинката нивото ще е различно в зависимост дали мериш в оредния край или в задния, зашото кола не е вертикално.
                              А за милилитрите и много относително, те за това и дават да се мери ниво, защотот милилитрите не са много точни.

                              Коментар


                              • От: GAS GAS 300+/гас мания/

                                Вдига се мотора на стойка , сваля се каплата , завива се оста за каплата на коловете , отварят се коловете , вадят се пружините , източва се маслото , маха се стойката и се пуска мотора да опре на коловете при свито положение. Така коловете са в почти вертикално положение и са свити до край. Коловете е добре да се свалят от тройниците само при ремонт , защото коловете са се сработили в едно положение спрямо втулките.
                                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X