Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работен джип за село

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Работен джип за село

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Е на Г дизел има ЕДНА главна жица за да се движи, ама може и без нея че се гаси на вакуум. И ти трябва ключ 13 и 17 за да разглобиш цялата кола. Ама това не е нещо кой знае кво нал тъй.
    Това е много ,нещо ако ще ползваш джипа,на село наместо кон.От време на време и без подъжка.Двигателите на Мерцедес с едната жица са тежки,стари и освен това нафтови.На газ руски мотор е по ефтин,особенно с бутилка от газов котлон(20л)Аз като върл фен на Мерцедес и притежател на няколко машини от тази марка,немога да му препоръчам ефтин джип с мотор от тази марка,и същевременно много прост за подръжка.Не казвам че Гегата не е класи като здравина ремонтопригодност или презапасяване на здравината на агрегатите но неотговаря на много важен параметър от условието.Цена около или малко над 1000лв.

    Коментар


    • #17
      От: Работен джип за село

      Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
      Драмата на Г, дизел и бензин, почва, когато не става само с чук, клещи, електрожен и ключове 13 и 17. Ми тряа да се поръчват части. От тия с трилъчата емблема.
      Нда. Само дето можеш да поръчаш всяко едно болтче по каталог И не се троши особено често.
      Но имах предвид друго - ще ползвам един лаф на Жоро Георгиев - и блуса и чалгата са простички неща, ама едното е простота, докато другото простотия.

      ПП Уаз или квото и да било за 1к е много скъп начин да се дадат пари за нещо дето в Надин струва 350 лв.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #18
        От: Работен джип за село

        В момента тук при нас в Северозападнала България изкупуват УАЗките по 42 ст. за килограм. Един УАЗ 469 тежи 1700кг. а Буханката е 1900кг.
        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

        Коментар


        • #19
          От: Работен джип за село

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Нда. Само дето можеш да поръчаш всяко едно болтче по каталог И не се троши особено често.
          Но имах предвид друго - ще ползвам един лаф на Жоро Георгиев - и блуса и чалгата са простички неща, ама едното е простота, докато другото простотия.

          ПП Уаз или квото и да било за 1к е много скъп начин да се дадат пари за нещо дето в Надин струва 350 лв.
          Колега,няма да споря ,с тебе,щото руски джип едва ли си имал,но аз Г-класа ,съм имал,и сега имам и Дефендър ,заедно с Газ-69.При останалите два автомобила ,повредите са по-редки ,но всяка повреда го изважда от работа за няколко дни ,ако се намира в някакво село.Като изключим частите за Дефендър от Англия ,евтини части там няма.При руските всяко нещо може да се побългари на място и да работи.Няма да пиша за цената на отделните възли и агрегати на машините,щото мача ще стане Левски срещу Цеска.Дай да направиме един тест ,гледам караш с групата по Плана,напиши,кога ще излизата и аз,ще дойда с Газката.Предлагам да снимаме,там където карате с Гегите и другите машини,ако не може да мине газката ,спирам да пиша във форума и ще побликувам в който искаш ежедневник платена статия че от руските машини нищо не става освен скраб.Предлагам технически преглед преди това,двигател,мостове,скорости и раздатка ,да са руски.Срещу това мисля че мога да очаквам почти нормален джип,не тръбна конструкция,с двигател от опел,например,на нещо,като купе от Самурай.

          Коментар


          • #20
            От: Работен джип за село

            Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
            Благодаря на колегите за отговорите! За сега ще видя един самурай, а също така и на село има УАЗ-ка с двигател от BMW. И тя трябва да се види. Ако до тогава не излезе нещо друго по-интересно, има голяма вероятност да се спра на един от тези два джипа.
            Друже, тая УАЗ-ка с двигател от БМВ по-добре не я гледай! Тези двигатели не са от групата пригодна за експлоатация само на село.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #21
              От: Работен джип за село

              Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
              Здравейте, колеги! Търся да закупя джип, който ще се кара предимно из селото. Темата не е толкова да ми предложите марка и модел, колкото ако имате някой познат, който си продава джипа, да ми дадете координати. Темата е следната: както казах, въпросният джип ще се кара предимно из село, а може и само там. Търсеният от мен джип може да бъде без регистрация, с изгнило купе, без пълен брой седалки, нямам претенции. Единственото, което ми се иска, е да няма сериозни проблеми по двигател, скоростна кутия и ходова част. Бюджетът, който мога да отпусна, е около 1000 лв. за момента. Ако имате предложения, бих се радвал да ги споделите. Благодаря!
              Струва ми се, че не си посочил 2-3 важни неща.
              1. Колко трябва да е голям джипа? Щото и Самурая и Буханката са добри по своему, но ...
              2. До колко можеш да се оправяш с евентуален проблем сам или с помоща на близки другари? На Газката има 3 жици, на Гегата 2 (не, не е една, колкото и да му се иска на Търтьо), обаче като я изпапат мишките и ако не си в час... си е голям проблем.
              3. Каквато и да е кола за 1000 лева, гарантирано ще има проблеми и по мотора и по окачването. Ще хлопа, ще тропа, вероятно ще пушляви по малко, а може и да не пали особено добре.
              Руснаците по рождение си имат и проблеми със скоростите, в смисъл, че всичко дърто се включва с чалъм. За спирачки няма да споменавам. Всичко това може да се поправи, разбира се, но иска пари и време.
              Та мислълта ми е: "без проблеми като за 1000 лева" или "без проблеми по принцип"?

              Съседа от 5 години търкаля един древен пикап на Мицубиши при нулева поддръжка. Потропват карета, дизелчето поприкъдява, втулките на ресьорите отдавна са само спомен, спирачки я има на 2 от колелата, я не, обаче човека си е доволен и според него машината е в прекрасно състояние... Само пример.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #22
                От: Работен джип за село

                На много места по България има нужда от проходима колица, дето може и да е без регистрация, с изискване да може да запали, да мине няколко км, после пак да запали и да се върне. Дали на лов, за дърва, за гъби, да напръскаш лозето или да полееш пипера - все тая. Е, за таквизи случаи руските машинки са си екстра.

                Коментар


                • #23
                  От: Работен джип за село

                  Милене, само си припомни случката с обърнатата виетнамка и ми кажи после пак, че 2-тонна грамада засилена из чукарите, не трябва да е в пълна техническа изправност.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Работен джип за село

                    Къде съм използвал "технически не изправна". А и дъл е Самурай, Гега, Текезесарка или по голямо - разлика няма, се трябва да има един минимум на изправност, та да се експлоатира.
                    Не се хващай за думите ми, селата са пълни с такива возила, но аз не съм човека, който го е разрешил.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Работен джип за село

                      Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                      Колега,няма да споря ,с тебе,щото руски джип едва ли си имал,но аз Г-класа ,съм имал,и сега имам и Дефендър ,заедно с Газ-69.При останалите два автомобила ,повредите са по-редки ,но всяка повреда го изважда от работа за няколко дни ,ако се намира в някакво село.Като изключим частите за Дефендър от Англия ,евтини части там няма.При руските всяко нещо може да се побългари на място и да работи.Няма да пиша за цената на отделните възли и агрегати на машините,щото мача ще стане Левски срещу Цеска.Дай да направиме един тест ,гледам караш с групата по Плана,напиши,кога ще излизата и аз,ще дойда с Газката.Предлагам да снимаме,там където карате с Гегите и другите машини,ако не може да мине газката ,спирам да пиша във форума и ще побликувам в който искаш ежедневник платена статия че от руските машини нищо не става освен скраб.Предлагам технически преглед преди това,двигател,мостове,скорости и раздатка ,да са руски.Срещу това мисля че мога да очаквам почти нормален джип,не тръбна конструкция,с двигател от опел,например,на нещо,като купе от Самурай.
                      Няма какво да си мерим. Ужаз представи си съм виждал. И освен по изключение не карам в Плана, явно ме бъркаш с някого. А че ще минеш с газката не съм спорил никога. На тия масови бедствия вероятно с москвич 1360 ще се мине. Което не доказва нищо.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Работен джип за село

                        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                        на Гегата 2 (не, не е една, колкото и да му се иска на Търтьо)
                        Една за стартера, освен ако не палиш на бутане, тогава и без нея.
                        Коя е втората?
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #27
                          От: Работен джип за село

                          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                          Струва ми се, че не си посочил 2-3 важни неща.
                          1. Колко трябва да е голям джипа? Щото и Самурая и Буханката са добри по своему, но ...
                          2. До колко можеш да се оправяш с евентуален проблем сам или с помоща на близки другари? На Газката има 3 жици, на Гегата 2 (не, не е една, колкото и да му се иска на Търтьо), обаче като я изпапат мишките и ако не си в час... си е голям проблем.
                          3. Каквато и да е кола за 1000 лева, гарантирано ще има проблеми и по мотора и по окачването. Ще хлопа, ще тропа, вероятно ще пушляви по малко, а може и да не пали особено добре.
                          Руснаците по рождение си имат и проблеми със скоростите, в смисъл, че всичко дърто се включва с чалъм. За спирачки няма да споменавам. Всичко това може да се поправи, разбира се, но иска пари и време.
                          Та мислълта ми е: "без проблеми като за 1000 лева" или "без проблеми по принцип"?

                          Съседа от 5 години търкаля един древен пикап на Мицубиши при нулева поддръжка. Потропват карета, дизелчето поприкъдява, втулките на ресьорите отдавна са само спомен, спирачки я има на 2 от колелата, я не, обаче човека си е доволен и според него машината е в прекрасно състояние... Само пример.
                          1. Нямам претенции за големината.
                          2. Въпросният джип няма да е за мен, а за баща ми, тъй като той по-често си ходи към село и му трябва подобна машинка, а той си има нужното познание, за да се оправи с по-нормалните проблеми, които могат да се случат при експлоатация.
                          3. Като цяло за около 1000 лева не очаквам безпроблемен джип. Просто въпросните проблеми искам да са концентрирани върху части, които не са ми от значение, като купе, интериор и да са колкото се може по-малко по двигател и ходова част. Не мога да очаквам нещо перфектно за подобна цена, но стремежа е важен.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Работен джип за село

                            Колега, според мен джип за 1000 лв. в движение никога няма да намериш. Не говоря за някой скрап, дето трябва да го връзваш за магаре да го дърпа.
                            Nissan Terrano 2 2.4i

                            Коментар


                            • #29
                              От: Работен джип за село

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              Една за стартера, освен ако не палиш на бутане, тогава и без нея.
                              Коя е втората?
                              За подгревнитре свещи. Иначе ... интересно палене те чака
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Работен джип за село

                                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                                За подгревнитре свещи. Иначе ... интересно палене те чака
                                Е аре ся - има спрейове, чудеса, а и кой те кара да караш зимата?
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X