Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за разходки през уикенда

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джип за разходки през уикенда

    Здравейте на всички и поздравления за форума, в който има толкова много полезна информация.

    След доста месеци, в които предимно четях, реших да поискам вашето мнение и съвет в света на 4х4 автомобилите. Ще започна от там, че до сега опита ми с такъв тип авомобили стига до каране на "паркетен" джип в продължение на около 5-600 км. по асфалт. Ще се опитам в няколко реда надолу да обобщя какво очаквам от автомобила, който търся и за какво ще го използвам. Като начало искам автомобил, който ще се използва предимно (а може би и единствено) за съботно-неделни разходки тип "барбекю на някоя река/полянка", но да не се притеснявам ако се наложи да се мине някъде през черен път или има някое катерене и т.н. С две думи лек офроуд и предимно разходки по ливади. Държа да бъде дълга база и да има място в багажника, тъй като искам да си натоваря барбекю, чадър и всякакви неща от този тип, които са нужни при такъв тип излет. Няма да се кара през седмицата като ежедневна кола или когато се наложи да се ходи някъде надалеч ако до там има читав асфалтов път, тъй като имам още две коли за тази цел. В този ред на мисли не държа особено много на някакви велики екстри, комфорт и т.н. Държа единствено на климатика и доброто парно Искам джипът да е здрав като техника, без да ме вълнува, че ще го одере някой клон, камък или нещо от рода. Идеята ми е ако има нещо по него да го стегна и да знам, че мога да разчитам на него като тръгна някъде. Ще го пазарувам с идеята, че ще го направя и няма да го сменям скоро, най-вече поради скромната му употреба. А и като се направи читаво не виждам смисъл от честа смяна. Надявам се с описаното до тук става ясно горе-долу какво търся.

    Само едно пояснение - всичко гореописано важи в момента, което не значи, че карайки високопроходим автомобил няма да започнат да ми се въртят в главата мисли от типа "сега дали да не го повдигна малко", "искам друго окачване", "искам по-големи гуми" и т.н. Правя това уточнение, защото знам как се случиха нещата с леката кола - хайде още малко, още малко и накрая съвсем не беше малко. Та казвам това с идеята, че не искам паркетен джип, а нещо, което да може да движи и офроуд, в случай, че ми се запали главата по такъв тип дейност в бъдеще.

    Предвид и не много честата употреба, съответно не ми се ще и да наливам някаква баснословна сума (поне за момента) в кола, която надали ще прави повече от 10,000 км. на година. Откъм задвижване като че ли предпочитам бензинов атмосферен мотор + ГИ, от колкото дизел.

    В даден момент се бях насочил към Nissan Patrol Y61 след фейслифта, но си дадох сметка, че наливайки 20,000 + лв. в автомобил, няма как да не ми е жал за него, че ще му одера боята примерно. Мислейки трезво осъзнах, че този вариант не е много добър за употребата, която искам. От всичко, което успях да прочета, като че ли нещото, което си мисля, че най-добре би ми свършило работа и отговаря на моите критерий е Suzuki Vitara 2.0 V6 дълга база. Изчетох доста за модела и този двигател и като че ли повечето отзиви са добри. Гледайки цените на тези Витари (около 4-6000 лв) си мисля, че в рамките на 10,000 лв. би трябвало да се закърпи стабилен автомобил за целите, за които ми трябва. В тези пари слагам ГИ (ок. 1600 лв), 4 нови гуми (ок. 900 лв), регистрация в КАТ, данък, ГО, каско (ок. 650 лв), консумативи (1000-1500 лв).

    В общи линии е това за момента. Ще се радвам на всякакви мнения, коментари и насоки от ваша страна. Не бързам с тази покупка, не ми е опрял ножа в кокала, така че искам да съм сигурен в това, което купувам, че именно това е автомобилът, който ще ми свърши работа.

    Поздрави на всички!

  • #2
    От: Джип за разходки през уикенда

    Понеже говориш за регистрация в КАТ, моят съвет е да се ориентираш към покупка директно от собственик на вече регистриран автомобил, а не от автосалон. Така е по-малка вероятността да попаднеш на нареден автомобил и нагъл матрапазин.
    Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
    Стефан Арзатов

    Коментар


    • #3
      От: Джип за разходки през уикенда

      Загледай и Кия Спортидж.

      Коментар


      • #4
        От: Джип за разходки през уикенда

        Първоначално публикуван от VULKAN Преглед на мнение
        Понеже говориш за регистрация в КАТ, моят съвет е да се ориентираш към покупка директно от собственик на вече регистриран автомобил, а не от автосалон. Така е по-малка вероятността да попаднеш на нареден автомобил и нагъл матрапазин.
        Това съм го писал от гледна точка на предвиждане на разходи, а не толкова, че държа да е от автосалон. Иначе определено предпочитам да я купя от човек.

        Коментар


        • #5
          От: Джип за разходки през уикенда

          При поставените условия (много място в багажника), само супердългата Киа може да влезе в употреба.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Джип за разходки през уикенда

            Съмнявам се, дълга Витара да има много повече място в багажника, отколкото четириврата Кия.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: Джип за разходки през уикенда

              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
              Съмнявам се, дълга Витара да има многоз повече място в багажника, отколкото четириврата Кия.
              Аз не се и съмнявам. Комшията е с Витара, та сме си ги мерили - губи с доста.

              Коментар


              • #8
                От: Джип за разходки през уикенда

                Витарата е доста тясна като купе.
                И спрямо Ферозата.
                Гледал съм ги от терасата (от седмия етаж), мойта и на комшията Витарата.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: Джип за разходки през уикенда

                  Що не загледаш и Черокито!4L.За твоите цели може и да стане.
                  Успех.
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                  0888854582
                  Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                  Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Джип за разходки през уикенда

                    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                    Витарата е доста тясна като купе.
                    И спрямо Ферозата.
                    Гледал съм ги от терасата (от седмия етаж), мойта и на комшията Витарата.
                    http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=107

                    http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=16436

                    Това са фактите!
                    По темата: Карам това, което си набелязал от 10 месеца. До сега 18000км с ГИ. Кара се всеки ден. На работа, на къра и най-вече из Родината. Нямам оплаквания до този момент. Сметката ти е правилна за разходите след закупуването. Модела се е произвеждал между 1995 и 1998г. така, че гледай добре за корозия. Мотора слушай за шумове, най-вече от веригите.
                    Можеш да товариш и събира достатъчно багаж, дори и с газова бутилка в багажника.
                    Успех.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Джип за разходки през уикенда

                      Аз сравнявах с къса Витара.
                      Както и да е ...
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Джип за разходки през уикенда

                        Без да ставам досаден/на принципа всеки хвали своето си/ бих препоръчал "Дискавъри" 1 300 ТДИ, прост за подръжка, невероятно здрав и сравнително просторен/ както казва е дно приятелче монтьор-"Уазка" но английска изработка/ частите от "Падок" пристигат за три четири дни в къщи, и направете сметка: амбреаж-комплект 43 паунда, амортисьор 15 паунда, пружина 15 паунда, гърнета комплект 43 паунда, отделно във В. Търново има фирма, която доставя от "Падок" на приемливи за България цени. Но в крайна сметка всеки сам решава какво да прави. Лично аз карам второ "Д-1" и съм много доволен от съотношението качество-цена. Жената има "Хонда" CRV но не е за оф изпълнения. Успех!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Джип за разходки през уикенда

                          +1 за Диското.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Джип за разходки през уикенда

                            Той човека правилно е започнал с Патрул, просто да вземе от старите. Късата има багажник като да влезе Самурай вътре. Един 260 примерно даже е евтин.
                            А да, около 20 пъти по здрав от Витара и 35 от Диско За проходимост няма да говоря.
                            И не, не притежавам Патрул та да го хваля
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Джип за разходки през уикенда

                              при малка експлоатация само за пикник и лека разходка не е много важен разхода за теб .....така че още един + за Патрул от по-старичките вече,които ти е по-на сърце.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X