Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Височинен сензор - дали работи?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Височинен сензор - дали работи?

    Демонтиран Височинен сензор RQH100030 (ножичен датчик) от Диско2 - как да проверя дали работи?
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    От: Височинен сензор - дали работи?

    Ами да споделя аз .на скоро сменях единият ножичен " датчик както го наричаме ,
    моят беше тотално " заварен" в една позиция. като го свалих се опитах да го раздвижа след интервенция със спрей и други такива " накисвания ! То ясна поръчах друг , и колегата Андро реагира веднага , за което съм благодарен!
    Та реших да се пожелавам с ъс стария! Сслед като си " помислих че съм го раздвижил " със сила , забелязах че пластмасовото рамо се върти около метал. Ос на самия датчик !!! След което я извадих ( тя е на нещо като шлици подобно на кранчетат на чешмите!)последва разглобяване на една малка семеринга около оста, една финна зегерка и до там!
    После накисване във киселинен разтвор, ииии се раздвижи пушината.От чисто любопитство реших да пробвам дали работи все още. Да ама как ? И при това на какво положение да " Зацепя" пластмасовото рамо , като не съм го белязал преди това!?
    Вся пак , закачих пущината на мястото и след събиране ( без да зацепя рамото.него го сложих на болта на носача ) и сложих му буксата и запалих двиг. Джипа се повдига само от другата страна ! На ръка завъртват остичката на даттчика и в някое полежи ние клапана се чува как отваря и въпросната паднала стра започва да се помпи!
    При последвало завъртване на 90 градуса примерно се чува как др. Клапан отваря и изпуска въздух и пада на долу !
    Това за мене означава че работи тоя чарколяк само дето не мога да го " наместя " в кое точно положение да го остави и
    " зацепя" рамото отново. Оставих на една страна и си монтират другия .
    Това е което мога да споделя по въпроса .
    Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
    Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X