Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 54

Тема: Първото ми 4х4 !

Място
    Варна
    Публикации
    83
    Точки (при гласуване)
    3

По подразбиране Първото ми 4х4 !

Да ми е честито Попаднах на този екземпляр който като цяло не е в мн. лошо състояние. Страда от основното заболяване а именно РЪЖДАТАНа кратко за возилото: 2.6 автомат със перфектно работещо 4х4 с ЛСД диф. Като за начало ще му сменим все масла ремъци и тем подобни...и не на последно място естествено РЪЖДАТА Машината ще си я правя сам в свободното след работно време , ще поствам снимки в процеса на работа. Търпя на градивна критика и съвети Име:  DSC_0082.jpg
Прегледи: 1033
Размер:  108.4 Кб

Място
    Варна
    Публикации
    83
    Точки (при гласуване)
    3

По подразбиране От: Първото ми 4х4 !

Не смятам да го бавя ....Показвам как изглежда в момента.Име:  DSC_0090.jpg
Прегледи: 957
Размер:  77.4 КбИме:  DSC_0087.jpg
Прегледи: 958
Размер:  70.8 КбИме:  DSC_0084.jpg
Прегледи: 956
Размер:  73.3 КбИме:  DSC_0088.jpg
Прегледи: 956
Размер:  83.5 Кб

Място
    Варна
    Публикации
    83
    Точки (при гласуване)
    3

Утре ми пристигат частите за обслужването му.Другата седмица трябва да го регистрирам вече

Място
    Варна
    Публикации
    83
    Точки (при гласуване)
    3

А някой съвсем случайно да има тази гумена "лайсна" която стои под капачката на резервоара?

Място
    Варна
    Публикации
    83
    Точки (при гласуване)
    3

Тъкмо си взех частите днес , смених маслото и ремъците ...докато не стана време за накладките , отпред ДОБРЕ , но отзад буталото на апарата не искаше да прибере след като ги демонтир. Оказа се ,че и водачите са приключили курса....... РЕМОНТЕН КОМПЛЕКТ предлага ли се или направо някой да ми продаде читав такъв апарат?Абстрахирайте се към кутийката евтини накладки/ Име:  DSC_0126.jpg
Прегледи: 893
Размер:  69.4 КбИме:  DSC_0125.jpg
Размер:  107.6 КбИме:  DSC_0128.jpg
Размер:  72.9 Кб

Място
    Костинброд
    Публикации
    795
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на DriveNLife Преглед на публикациите
    отпред ДОБРЕ , но отзад буталото на апарата не искаше да прибере след като ги демонтир.
    Да те подсетя,нали ги прибирате с въртене и с лек натиск!?
    Последно редактиран от Калин ; 12-06-15 в 15:42
    JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

Място
    София
    Публикации
    6,920
    Точки (при гласуване)
    31

Буталцата едва ли са проблем, колкото водачите. Добрата новина е, че могат да се възстановят.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

Място
    Варна
    Публикации
    83
    Точки (при гласуване)
    3

Цитат Мнение на Scrapheap Преглед на публикациите
    Буталцата едва ли са проблем, колкото водачите. Добрата новина е, че могат да се възстановят.
    Точно така , буталата ги раздвижих , но водачите не мърдат.....Кажи за тази добрата новина , как да им вдъхна живот
    Междодругото работата по каросерията и рамата върви с пълна силаИме:  DSC_0134.jpg
Прегледи: 823
Размер:  94.6 КбИме:  DSC_0135.jpg
Прегледи: 823
Размер:  94.7 КбИме:  DSC_0133.jpg
Прегледи: 824
Размер:  94.0 Кб , утре ще бъде готов за грунда!

Място
    Варна
    Публикации
    83
    Точки (при гласуване)
    3

Единия апарат е готов , остана другия , но там водачите имам чувството ,че са заварени....дайте малко акъл как да му помогна

Място
    София
    Публикации
    6,920
    Точки (при гласуване)
    31

В крайна сметка късане, разпробиване и изработка на нови водачи. Пробвай с накисване с проникващо масло и нагряване.

Място
    Костинброд
    Публикации
    795
    Точки (при гласуване)
    9

Добре си го подкарал с флекса,но внимавай от пасажерската страна над гумата от дясно, е номера на рамата!
    JEEP GRAND CHEROKEE 2.7crd 088-570-53-52

Място
    Варна
    Публикации
    83
    Точки (при гласуване)
    3

Флекса е с шкурка номер 100 , номера на рамата блесна както и половината рама. И по закона на "Мърфи" след 4 часа усилена работа флексчето за 49 лева припадна Главния проблем в момента е ,че ще трябва да отделя купето от рамата , защото от вътрешната страна няма как да сваля раждата качествено.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,294
    Точки (при гласуване)
    62

Що не го отделиш тотално и да го дадеш за поцинковане? Главните гнилочи за отвътре, където не можеш да бръкнеш.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    Варна
    Публикации
    83
    Точки (при гласуване)
    3

Цитат Мнение на sparkybg Преглед на публикациите
    Що не го отделиш тотално и да го дадеш за поцинковане? Главните гнилочи за отвътре, където не можеш да бръкнеш.
    Имам 680 лева вноска за жилище , иначе отдавна да съм го дал , за да ми го направи някой.Не ми достигат финансите От друга страна винаги ми е било интересно и обичам да се занимавам с автомобили , ще се постарая да си го направя аз

Място
    София
    Публикации
    6,920
    Точки (при гласуване)
    31

Ръждата по този Трупър е съвсем незначителна за възрастта и модела. Поцинковането на СТАРО шаси е загуба на финанси, време и труд с никакъв резултат.
    Просто изрежи с флекса по два правоъгълни отвора в двата края на гредата за изкарване на мизериите. Изчисти внимателно с водоструика, сгъстен въздух и нещо за бъркане, завари отворите, като оставиш малко за оттичане, след изсъхване напръскай обстойно с парафин, боядисай го отгоре с епоксиден грунд, залепи с битумна лепенка страничните технологични отвори (става и воалит) и повече не се занимавай с глупости, а просто си карай колата. Така, както е реални проблеми от ръждата ,няма да имаш поне още 10 години. Всъщност тези коли нямат други сериозни проблеми, освен задните спирачни апарати при модификациите с дискови задни спирачки и то след 20 и няколко години немарлива експлоатация. За 2,6 мотора е критично важно, да не го прегряваш, защото се пукат глави. Друг е въпросът че нямат каквато и да е склонност към прегряване... В зависимост от начина на употреба, аз поне им демонтирам стабилизиращата щанга отпред.
    Това е автомобил, на който можеш да разчиташ във всякакви условия. Надежден, достатъчно проходим и икономичен. Трупър с автомат не съм имал и не мога да дам становище за АСК, но предполагам е също безгрижна.

Място
    Варна
    Публикации
    83
    Точки (при гласуване)
    3

Днес почти съм освободил купето от рамата , за жалост някой болотве ги изпокъсах.. Нямах батерия, не успях да фотна. Утре след обяд се надявам, да се освободи малко място на подемника , за да мога да вдигна купето за известно време. И с апаратите все още нямам никъкво решение / пробвах с нагряване /

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    31,294
    Точки (при гласуване)
    62

Цитат Мнение на DriveNLife Преглед на публикациите
    ...за жалост някой болотве ги изпокъсах...
    Приеми факта че тепърва има да късаш. Нормално е. След известно време ще спре да ти пука.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    Варна
    Публикации
    83
    Точки (при гласуване)
    3

След дъжда който ме валя вчера освен ,че нищо не успях да свърша , на всичкото отгоре и се разболях. Ще постоя в къщи малко , тъкмо съм си зел апаратите и съм ги натопил в една кофичка с нафта Някой да знае от къде мога да си купя полиуританови пръчки ,за да ми изработят малко втулки?

Място
    Варна
    Публикации
    83
    Точки (при гласуване)
    3

След цял ден прекаран в Ибей , взех та си поръчах полиуританови втулки за носачите и още някоя друга дреболийка. За моя голяма радост, след като апаратите пренощуваха в кофата с нафта водачите се раздвижиха. Единия от тях е в лошо състояние/ има язви от върешната страна/ та взех ,че го дадох на бай стругар да си свърши работата. Проблема е ,че няма да имам възможност да откача купето от рамата , защото ми искат некви нереални суми ,за да заема подемника за 2 дни.... дядо ми имаше една приказка / с пръдня боя не става/ Има още малко довършителна работа от вътрешната част на рамата , там където са спирачните мъркучета е доста неудобно свалянето на ръждата. Взимам си отпуска другата седмица и смятам да го приключвам вече , ще направя малко фотки

Място
    Варна
    Публикации
    83
    Точки (при гласуване)
    3

Няколко фотки от днес....След като махнах теглича съборих още 1 килограм ръждаИме:  DSC_0138.jpg
Прегледи: 558
Размер:  69.3 Кбслед което сменихме свещите ,че с уж новите "ДЕНСО" свещи прекъсваше ужасно - тези са НЖКИме:  DSC_0141.jpg
Прегледи: 557
Размер:  68.1 Кб Реших да взема еднин "БАРДАЛ" ,за да промием водната система....УЖАСтИме:  DSC_0140.jpg
Прегледи: 554
Размер:  108.9 КбИме:  DSC_0142.jpg
Прегледи: 553
Размер:  75.1 Кб

Страница 1 от 3 123 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Първото 4х4
    От Пенчо във форум Наука и образование
    Отговори: 0
    Последно мнение: 24-10-11, 14:42
  2. Първото бъги
    От Никола Русев във форум Бъгита и самоделни конструкции на колесни машини