Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Honda CRV 2005-6 2.2 icdti

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на Honda CRV 2005-6 2.2 icdti

    Здравейте приятели,

    От извесно време търся автомобил 4х4.
    Огледах доста от тези години и тази цена гравитираща от 11-15.000лв.
    Причината е ,че хобито ми е фотография на диви животни.
    Карал съм само леки коли до сега в момент Рено Меган 2009г 1.5 дци 90к/с като ново. И съм доволен от колата но с нея немога да мръдна почти никаде извън асвалта. Говорим за извън асвалта не извън пътя

    Огледах X-trail, Rav4, Santa Fe, Forester, Duster, Vitara от тези години.

    Извода ми е ,че CRV e с най-слабата 4х4 система или парт тайм ,която електронно включва до 40% отзад при нужда. Неможе да се очаква задния мост да те изкара от нещо сериозно освен да те побутне.
    Аз имам опит с Тойота Хилукс и Л200 ,които са сериозни 4х4 автомобили и съм минавал с тях през доста сериозно условия. Но тези не стават за обща употреба и са доста слаби на пътя с голям разход, ниска максимална скорост и занижен комфот. А и новичките са доста скъпи.

    Та защо се накланям към CRV:
    - Аз карамм само дизели и този 2.2 на хонда е с верига и е относително читав и здрав двигател. Остава проблема с депфера/съедитинтеля и състоянието на веригата.
    - Хареса ми разхода и динамиката на автомобила един от най-добрите в класа и годините си
    - Харесва мии големината на купето и простора
    - Високата позиция
    - 6 скоростнаата ръчка
    - По-слаб 4х4 означава и по-малко какво да му се чупи на тва 4х4 освен вече класическото сменяне на масло на муфата.
    - Сравнително много положителни мнения изчетени и сравннителни безпроблемен автомобил. Липса на детски болести и деефекти с малко изключения.

    Основния предендент беше Санта Фе но той идва само с 5 ръчка/автомат ,което не ме удволетворява
    За някой може би ще е по-красив но мен квадратния CRV ми харесва достатъчно.
    Санта фе също изглежда един относитеелно безпробглемен автомобил нно е без верига и демпфера и съединитела остват като проблем.
    По-добро 4х4 при Санта фе.

    Като цяло Ходничката ме кефи кви екстри има също тракшън, круиз, климатроник всичко ,което имам и сега в моята кола.
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 04-06-15, 11:02. Причина: cars.bg

  • #2
    От: Покупка на Honda CRV 2005-6 2.2 icdti

    Първоначално публикуван от ВГраматиков Преглед на мнение
    .......Извода ми е ,че CRV e с най-слабата 4х4 система или парт тайм ,която електронно включва до 40% отзад при нужда. Неможе да се очаква задния мост да те изкара от нещо сериозно освен да те побутне......

    .....- По-слаб 4х4 означава и по-малко какво да му се чупи на тва 4х4 освен вече класическото сменяне на масло на муфата..
    Една малка забележка:
    - 4х4 при СРВ-то не е с електронно включване и няма никаква електроника. Включва се автоматично, когато някое от предните колела загуби сцепление.
    Системата е с помпи ,които са в самия диф, и следят налягането на маслото /разработка на Хонда/ и има ли промяна зацепват едни многодискови съединители, които са в маслена баня.
    С оглед да не се прецакат, / при по-продължително боксуване/ , има предпазен клапан, който като се задейства, губиш 4х4 -то ,докато маслото в дифа изстине.
    / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

    Коментар


    • #3
      От: Покупка на Honda CRV 2005-6 2.2 icdti

      Освен доброто, положително ревю на марката и модела, не виждам въпрос.
      Явно си искал да ни питаш за определен екземпляр, дали става за закупуване, обаче постванетона обяви не е разрешено. Затова, ако искаш да покажеш някоя кола, направи няколко скрийн шота на снимките от обявата, и ги постни. Обаче само снимки на колата, без данни, кой, къде, какво продава.
      Ааа, попълни си в профила от къде си.

      Успех!

      п.п. Демпферния маховик и съединителя не са проблемни, проблема е в цената им, когато дойде време за смяна
      Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X