Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вътрешна изолация на апартамент

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Вътрешна изолация на апартамент

    Това лято ще правя изолация на тавана в целият си апартамент. Спрял съм се на вариант минерална вата с плътност 150кг/м3 с дебелина 5см и гипскартон.

    Надявам се да не топля повече съседите (поне тези над нас)

    Коментар


    • #92
      От: Вътрешна изолация на апартамент

      Първоначално публикуван от Y.Stoqnov Преглед на мнение
      Това лято ще правя изолация на тавана в целият си апартамент. Спрял съм се на вариант минерална вата с плътност 150кг/м3 с дебелина 5см и гипскартон.

      Надявам се да не топля повече съседите (поне тези над нас)
      С тази плътност е много твърда и трудно ще можеш да уплътни добре всичко около окачвачите.По добре е със средна твърдост, но да е много добре опаковано.

      Коментар


      • #93
        От: Вътрешна изолация на апартамент

        От три години съм с външна и вътрешна изолация , под фибран ,стени вътре и вън 5см. EPS. таван частично гипс картон / стиропор . Преди това безумно начинание , сметките за парно бяха от 200 ииии на месец + ток от 80 ииии на гора през зимата . Сега изгоних топлофикация изцяло / неискам да чувам за тях въобще / отоплявам се с климатици 2бр и плащам само ток .Разхода е направо очарователен в най студените месеци общо тока ми е до 130 лв. Него казвам да се хваля а да направите съпоставка на разходите от преди .Това важи и за миналогодишната сметка за ток ,потреблението е с незначителна разлика в лв. 5-10.
        За това че колеги от личен опит ви казвам има голямо значение с или без изолация . Ако някой има въпроси да пита / сам съм си правил всичко / ,ако мога да съм полезен на драго сърце .

        ПОЗДРАВИ
        Не всичко,което е с две БУЗИ ,е лице !
        ТЕЛ. нула88седем7шест4дведве8

        Коментар


        • #94
          От: Вътрешна изолация на апартамент

          Първоначално публикуван от Y.Stoqnov Преглед на мнение
          Това лято ще правя изолация на тавана в целият си апартамент. Спрял съм се на вариант минерална вата с плътност 150кг/м3 с дебелина 5см и гипскартон.

          Надявам се да не топля повече съседите (поне тези над нас)
          Няма сми. Вкъщи съм с 2см екструдиран полистирол , върху който мрежа и замазка първо с теракол, а после с гипсова шпакловка. Напълно е достатъчно и няма никакви проблеми вече 6 години. Няма и мухъл дори по тавана на бившия балкон, при все че съседите отгоре си остъклиха техния балкона едва преди 2 години, ако помня добре.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #95
            От: Вътрешна изолация на апартамент

            Първоначално публикуван от nvelikov Преглед на мнение
            От три години съм с външна и вътрешна изолация , под фибран ,стени вътре и вън 5см. EPS. таван частично гипс картон / стиропор . Преди това безумно начинание , сметките за парно бяха от 200 ииии на месец + ток от 80 ииии на гора през зимата . Сега изгоних топлофикация изцяло / неискам да чувам за тях въобще / отоплявам се с климатици 2бр и плащам само ток .Разхода е направо очарователен в най студените месеци общо тока ми е до 130 лв. Него казвам да се хваля а да направите съпоставка на разходите от преди .Това важи и за миналогодишната сметка за ток ,потреблението е с незначителна разлика в лв. 5-10.
            За това че колеги от личен опит ви казвам има голямо значение с или без изолация . Ако някой има въпроси да пита / сам съм си правил всичко / ,ако мога да съм полезен на драго сърце .

            ПОЗДРАВИ
            А какви климатици ползваш ? При студ -20 -30 какъв климатик може да топли и то ефективно, в същото време да не ти развърта електромера ?
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • #96
              От: До: Вътрешна изолация на апартамент

              Най - добре е външната и ако може всички от горе до долу да санирате, това е истината!

              Коментар


              • #97
                От: Вътрешна изолация на апартамент

                Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                С тази плътност е много твърда и трудно ще можеш да уплътни добре всичко около окачвачите.По добре е със средна твърдост, но да е много добре опаковано.
                Всъщност може и да си прав. Тази плътност ми остана от замисъла да не ползвам гипскартон, а да шпакловам като луд. Предвид скромния ми опит с шпакловането минах на идеята с гипскартон.

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Няма сми. Вкъщи съм с 2см екструдиран полистирол , върху който мрежа и замазка първо с теракол, а после с гипсова шпакловка. Напълно е достатъчно и няма никакви проблеми вече 6 години. Няма и мухъл дори по тавана на бившия балкон, при все че съседите отгоре си остъклиха техния балкона едва преди 2 години, ако помня добре.
                Най-вероятно си прав, но при 500лв за минерална вата срещу 250лв за 2см ЕПС (само за материала) смятам, че разликата в цената е незначителна пред вид качествата на единия материал и на другия... всичко друго е еднакво, като завършващи дейности (било с гипскартон или шпакловка) и накрая латекс.

                Първоначално публикуван от llliiilll Преглед на мнение
                Най - добре е външната и ако може всички от горе до долу да санирате, това е истината!
                То всички знаем кое е най добре, но ела накарай бабите вдовички при нас да изразходят едни 3000+лв за изолация... на тях в библиотеките им е добре - на топло са, после се прибират, завиват се и заспиват...

                Коментар


                • #98
                  От: Вътрешна изолация на апартамент

                  Каква ти е височината в помещенията? Доста ще свалиш нивото. Да не се получи некомфортно?

                  Коментар


                  • #99
                    От: Вътрешна изолация на апартамент

                    Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                    Каква ти е височината в помещенията? Доста ще свалиш нивото. Да не се получи некомфортно?
                    между 2,60 и 2,64... старо строителство, какво да ти кажа...

                    Коментар


                    • От: Вътрешна изолация на апартамент

                      Колга ползвам Fudjicu инверторни климатици единия 9-ка а другия 12-ца ниско температурни до -15 но до сега несъм има проблем . Вярно че при много ниски температури се тормозят ,осещасе по бързо и за по дълго обръщат режима .Но топлят при минос 20 /30 в къщи е 26 градоса ,по къс ракав.Това което ми прави впечатление че сметките за ток от две три години по месеци са еднакви с много малки разлики от порядъка на 10 лв.

                      Отговор на Краси .
                      Последно редактирано от nvelikov; 04-04-12, 20:45.
                      Не всичко,което е с две БУЗИ ,е лице !
                      ТЕЛ. нула88седем7шест4дведве8

                      Коментар


                      • От: Вътрешна изолация на апартамент

                        Интересна тема,четох я два пъти но не намерих конкретен отговор на въпроса "кой е най добрия материал за вътрешна изолация" изказаха се много мнения от едната крайност до другата.Аз утре сутринта с майстора трябва да купувам материала за вътрешна изолация спрял съм се на стиропор 2 см 100% плътност може да греша с наименованията не съм спец така ми каза майстора.Та ако някой може последно да изкаже компетентно мнение по този въпрос преди да съм го купил моля да го направи.
                        LZ2DRD

                        Коментар


                        • От: Вътрешна изолация на апартамент

                          Трябва ти не стиропор(експандиран полистирол), а екструдиран такъв (по-скъп е, по-твърд, не е на топчета, изолира по-добре и е водонепропусклив. Едно от наименованията му е Fibran). Стиропора е по-подходящ за отвън, ИМХО.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: Вътрешна изолация на апартамент

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Трябва ти не стиропор(експандиран полистирол), а екструдиран такъв (по-скъп е, по-твърд, не е на топчета, изолира по-добре и е водонепропусклив. Едно от наименованията му е Fibran). Стиропора е по-подходящ за отвън, ИМХО.
                            Благодаря sparkybg вече и аз съм се ориентирал към едно от двете , но както казват старите мъдреци "утрото е по-мъдро от вечерта"
                            LZ2DRD

                            Коментар


                            • От: Вътрешна изолация на апартамент

                              Първоначално публикуван от dzaro Преглед на мнение
                              Интересна тема,четох я два пъти но не намерих конкретен отговор на въпроса "кой е най добрия материал за вътрешна изолация" изказаха се много мнения от едната крайност до другата.Аз утре сутринта с майстора трябва да купувам материала за вътрешна изолация спрял съм се на стиропор 2 см 100% плътност може да греша с наименованията не съм спец така ми каза майстора.Та ако някой може последно да изкаже компетентно мнение по този въпрос преди да съм го купил моля да го направи.
                              Моето мнение и решение за моя казус е минерална вата 5см с плътност 40кг/м3, отдолу фолио и гипсокартон... сметките ми показват за 35м2 = 440лв с ддс за материалите, сам ще си го правя с приятел помощник и пари за труд няма да има (освен онези за "поливането")

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Трябва ти не стиропор(експандиран полистирол), а екструдиран такъв (по-скъп е, по-твърд, не е на топчета, изолира по-добре и е водонепропусклив. Едно от наименованията му е Fibran). Стиропора е по-подходящ за отвън, ИМХО.
                              Темата е сложна, но до колкото зная 1см от посочения материал се равнява на около 4см минерална вата като съпоставим коефициента на топлоотдаване. Другия важен коефициент е топлинното съпротивление, който също е в полза за минералната вата. Да не говорим за паропропускливостта на двата материала... минералната вата отново е първенец.

                              Първоначално публикуван от dzaro Преглед на мнение
                              Благодаря sparkybg вече и аз съм се ориентирал към едно от двете , но както казват старите мъдреци "утрото е по-мъдро от вечерта"
                              Забравих да спомена, че ще правя топлоизолация на таван.
                              Стените догодина ще ги правя(външно), надявам се отново с минерална вата, но с плътност 150кг/м3...като цена излиза малко отгоре, но като качества - доста отгоре.

                              Коментар


                              • От: Вътрешна изолация на апартамент

                                Тъй, и аз опрях до вътрешната изолация с фибран, имам питанки към знаещите.

                                Ще изолирам една северна стена, за бъдещата детска стая - 10 кв. м.
                                Сегашната стена е: бетон отвън, следва вата, въздушно пространство и 2см лист гипсофазер. Обаче понеже при монтажа на фазера върху бетона са поспестени матрЯлите, на фазера избиват тъмни влажни ивици почти по цялата стена - от конденза по крепежните елементи.

                                Идеите ми:
                                Схема 1. Слагам 5 сантиметра фибран директно върху гипсофазера, на леки П-образни профили, за да остане слой въздух за изолация отдолу - 2-3 см. Измазвам отгоре с гипсово лепило, примерно.
                                Недостатък: губя около 5-8 см от пространството на стаята. Предимство - може да се направи за 2 дни.

                                Питанка: има ли смисъл от профилите, или директно да го накова/налепя върху фазера?

                                Схема 2. Кърти се гипсофазера, маха се старата вата, нататък по схема 1, само между бетона и фибрана ще сложа едно тънко фолио - примерно алуминиево или нещо по-евтино, ще го измисля - за допълнителна влагоизолация.
                                Недостатък: Ще отнеме доста повече време, което ми е ограничено като ресурс... Печеля около 5-8 сантиметра пространство.

                                Питанка: Има ли смисъл изобщо да хващам тая схема с къртенето? Щото си е цяла нова стена, реално...


                                Бюджетиране:
                                Познат на баща ми, който се занимава с такива дейности, ми предложи "оферта" да ми го направят по схема 2- само че за стена от 10 кв.м ми поиска 700 лева.

                                Обаче из интернетя намирам оферти за 5 сантиметровия матрЯл плюс монтаж по схема 1 за 39 лв. на кв/м., което доооста по-добре ми влиза в бюджета.

                                Разбира се, мога и сам да си го направя, разполагам с инструментариума, мерака и донякъде уменията, пък имам и неизползвана отпуска

                                Идеи, мисли, предложения?
                                Последно редактирано от Петрушев (freesum); 09-04-12, 14:28.
                                Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
                                Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X