Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вътрешна изолация на апартамент

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Вътрешна изолация на апартамент

    Тук ще намерите всичко за сухото строителство с гипсокартонени плоскости . http://www.knauf.bg/knauf/home.nsf/0...B?OpenDocument
    Приятно четене !
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • #77
      До: Вътрешна изолация на апартамент

      Първоначално публикуван от stani70 Преглед на мнение
      Здравейте отново, имам и още няколко въпроса.
      1. Правилно ли е изграждането на конструкцията да е такова,че след полагането на ватата при монтажа гипскартона да прилепва плътно до нея? За да не ми се отнема от полезната площ на помещенията мисла да ползвам стъклена вата от 5см.
      2. Необходимо ли е CD профилите да се поппълват с вата.
      3. Както съм споменал преди, стените не са ми измазани и са от рехава четворна тухла, та се чудя как ще монтирам директните окъчвачи (мисля си за предварително поставени дървени трупчета, което ще е доста трудо и време-емко)
      4. И още един съществен въпрос относно закопуването на материалите, мисля да ползвам основно Кнауф материали, въпроса ми е за магазин или строителна борса в София (за предпочитане около Дружба) и дали осигуряват транспорт. По мои предварителни разчети ще ми трябват около 36 листа 1,2/2,0м и 55 броя CD профили на 3м, и съответните количества фугиращи смеси, ленти и шпакловки. Така че цената не е без значение .

      Поздрави


      По точка 1 и 2-ширината на ватата е колкото растоянието между профилите.Не е необходимо да пълниш самия профил(ако съм те разбрал правилно).Доколкото растоянието на конструкцията от стената ,то е толкова,колкото е необходимо за да се отвесира самата конструкция.
      По точка 3 –продават по борсите дюбели за кухи пространства.Попитай.Вършат работа.
      По точка 4 -несъм компетентен в тоя район на София.


      Успех в начинанието!

      Коментар


      • #78
        До: Вътрешна изолация на апартамент

        Сетих се и за "Конструмат"-Дружба 1-един от най-големите дистрибутори на Кнауф във BG.А каталозите като се четат , трябва да се има предвид ,че не всичко дето е в тях е налично, и на практика не се изпълняват детайлите на 100%.За който е нова тема , затова е добре да поговори с консултанта.

        Коментар


        • #79
          От: Вътрешна изолация на апартамент

          Темата е старичка но все пак ....
          Тази зима се измъчих с тия студове, апартамента ми е в кооперация и е с изложение юг,запад и север, а от изток е стълбището, разбирайте и там студ. Под нас никой не живее, над нас също, стара дограма която не вее много но все пак не е камерна с 2но стъкло.
          Външна изолация за момента не мисля да правя, едно че е доста скъпа, друго че използвам само 2 стаи от всички 4.
          Четох мненията за конденза на външните стени.
          Идеята ми е да направя изолация на тавана, понеже от там отлита всичко, въпроса е кое е най на сметка цена/качество. Фибран или вата и гипсокартон.
          Ще сменя прозореца, но ако оставя неговата стена без изолация (заради евентуален мухъл) дали ще е разумен вариант или не ?
          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

          Коментар


          • #80
            От: Вътрешна изолация на апартамент

            Колега, мога да ти дам идея как аз си направих тавана и даже ми паднаха сметките за парно. Преди 3 г. ме наводниха съседите със спукан радиатор. Трябваше бързо да поправя тавана и го измазах , беше паднала част от мазилката. Мой приятел военен бе налепил тавана си със стироупорени квадратни плочи подобни на окачен таван с лепило за стуроупор. Последвах го и аз. Плочите, мисля че са 40х40 или 50х50, лепят се с лепило за стироупор на гребен, една до друга. Не съм правил после нищо друго. Чат пат с метлата за паяжини. Така съм вече 3 г. Намаля ми малко шума от горе и по-доброто спадна ми сметката за парно, при положение, че всяка година го вдигаха. Просто при мен от временно стана за сега постоянно. Не съм имал мухъл. Дай боже да нямам, нямам външна, нито вътрешна изолация,но прозорците ми са с троен стъклопакет. Това е мен.
            Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

            Коментар


            • #81
              От: Вътрешна изолация на апартамент

              Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
              Темата е старичка но все пак ....
              Тази зима се измъчих с тия студове, апартамента ми е в кооперация и е с изложение юг,запад и север, а от изток е стълбището, разбирайте и там студ. Под нас никой не живее, над нас също, стара дограма която не вее много но все пак не е камерна с 2но стъкло.
              Външна изолация за момента не мисля да правя, едно че е доста скъпа, друго че използвам само 2 стаи от всички 4.
              Четох мненията за конденза на външните стени.
              Идеята ми е да направя изолация на тавана, понеже от там отлита всичко, въпроса е кое е най на сметка цена/качество. Фибран или вата и гипсокартон.
              Ще сменя прозореца, но ако оставя неговата стена без изолация (заради евентуален мухъл) дали ще е разумен вариант или не ?
              Слагай гипсокартин и минерална вата-ефекта е поразителен.

              Коментар


              • #82
                От: Вътрешна изолация на апартамент

                Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                Темата е старичка но все пак ....
                Тази зима се измъчих с тия студове, апартамента ми е в кооперация и е с изложение юг,запад и север, а от изток е стълбището, разбирайте и там студ. Под нас никой не живее, над нас също, стара дограма която не вее много но все пак не е камерна с 2но стъкло.
                Външна изолация за момента не мисля да правя, едно че е доста скъпа, друго че използвам само 2 стаи от всички 4.
                Четох мненията за конденза на външните стени.
                Идеята ми е да направя изолация на тавана, понеже от там отлита всичко, въпроса е кое е най на сметка цена/качество. Фибран или вата и гипсокартон.
                Ще сменя прозореца, но ако оставя неговата стена без изолация (заради евентуален мухъл) дали ще е разумен вариант или не ?
                Вътрешна изолация с фибран,тавана с стирупор,аз съм така и съм много доволен!
                0осем9осем7шест0осем7едно
                Миро

                Коментар


                • #83
                  От: Вътрешна изолация на апартамент

                  Аз също съм на тази вълна - изолация. Вчера за целия ден си направих спалнята /само външната стена/ с минерална вата и гипсокартон. Става си сравнително бързо и лесно, можеш сам да си го направиш. Утре започвам и хола - същата процедура. На тавана също ще сложа от тези стиропори 50х50, хем като декорация, хем изолация.
                  Според мен ватата е по-подходящия материал, а и по-лесно се монтира.
                  Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                  Mercedes w212 E350 4matic
                  Ducati Monster 600
                  O888795575

                  Коментар


                  • #84
                    От: Вътрешна изолация на апартамент

                    Първоначално публикуван от torozoff Преглед на мнение
                    Аз също съм на тази вълна - изолация. Вчера за целия ден си направих спалнята /само външната стена/ с минерална вата и гипсокартон. Става си сравнително бързо и лесно, можеш сам да си го направиш. Утре започвам и хола - същата процедура. На тавана също ще сложа от тези стиропори 50х50, хем като декорация, хем изолация.
                    Според мен ватата е по-подходящия материал, а и по-лесно се монтира.
                    отделно от това ватата е негорима а стереопора е трудно горим.............Не го лепете по тавана,че ако стане някакво късо по лампите или прегрее от силна крушка ............е няма да се запали ама ще създаде редица поразии.И не забравяите пароизолацията към гореописаният пакет.
                    Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                    GSM +359 895 236 182

                    А Rhf +

                    Коментар


                    • #85
                      От: Вътрешна изолация на апартамент

                      Аз направих вътрешна изолация 6мм. на цялата къща с плътно лепене с теракол и валяк ефекта е супер против всякаква логика.Тази зима съм с 1кубик дърва по малко, няма от какво друго да е при тая зима.Температурата в помещенията сравнение с преди това е с 5,6градуса нагоре.При -15 вътре е +25 при температура на парното 55-60градуса.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Вътрешна изолация на апартамент

                        5 см.Стиропор на стените,окачен таван с минерална вата,за сравнение преди с 4 киловата отопляема мощност температурата стигаше 19 градуса при -10 външна,сметка за тока около 250-280 лв.След изолацията при външна температура -8 ,вътре +28,сметка за тока около 180 лв.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #87
                          От: Вътрешна изолация на апартамент

                          Въпреки твърденията на теоретиците,че вътрешната изолация е неефекивна, при мен практиката показа друго.От 10 г съм с вътрешна изолация от 2см стереопор и ефекта е поразителен,икономията на енергия доста добра!!! Тази есен добавих и външна изолация но ефекта е почти никакъв.Явно всичко зависи от конкретният случай,но явно между теория и практика има голямо разминаване,както винаги в Бг!!!

                          Коментар


                          • #88
                            От: Вътрешна изолация на апартамент

                            Тази теория не е само в българската топлотехника.
                            Както е казано по-горе, зависи от предназначението на помещението и целта, която искаме да постигнем. Няма да се повтаряме отново.
                            А ти какво искаш, като имаш вътрешна и външна изолация, сметка за отопление = 0 лв. ????
                            Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                            Mercedes w212 E350 4matic
                            Ducati Monster 600
                            O888795575

                            Коментар


                            • #89
                              От: Вътрешна изолация на апартамент

                              Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
                              Въпреки твърденията на теоретиците,че вътрешната изолация е неефекивна, при мен практиката показа друго.От 10 г съм с вътрешна изолация от 2см стереопор и ефекта е поразителен,икономията на енергия доста добра!!! Тази есен добавих и външна изолация но ефекта е почти никакъв.Явно всичко зависи от конкретният случай,но явно между теория и практика има голямо разминаване,както винаги в Бг!!!
                              Полза от изолация едновременно отвътре и отвън, освен в някои редки случаи, имат единствено фирмите занимаващи се с тази дейност.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Вътрешна изолация на апартамент

                                Първоначално публикуван от torozoff Преглед на мнение
                                Тази теория не е само в българската топлотехника.
                                Както е казано по-горе, зависи от предназначението на помещението и целта, която искаме да постигнем. Няма да се повтаряме отново.
                                А ти какво искаш, като имаш вътрешна и външна изолация, сметка за отопление = 0 лв. ????
                                Просто споделям,явно всеки случай е различен,ако знаех че при наличие на вътрешна изолация поставянето на външна такава не сваля кой знае колко разходите за отопление,нямаше да се набутвам с външна.Става въпрос за апартамент,среден,с южно изложение.Разходите за топло не са ми 0,но с 6 куб дърва се грея два сезона с камина с водна риза!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X