Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вътрешна изолация на апартамент

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вътрешна изолация на апартамент

    Смятам да наслагам вътрешна изолация на стените в къщи. Стените са панел. Мисля да ползвам стиропор с дебелина 4мм, на ролки от 10 метра, ширина 50см.

    Някой правил ли го е? Къде е правилният магазин от където може да се купи подобна изолация?
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

  • #2
    До: Вътрешна изолация на апартамент

    Вътрешната не е правилна. Между нея и стената мухлясва и боледуваш. Ама по-лошо е че все едно топлиш фургон с котлон. Тъкмо се постопли, минеш през вратата и всичко пак е замръзнало. Понеже нищо не е акумулатор на топлината и къщата всъщност не е прогрята.
    По-добре не прави нищо.

    Коментар


    • #3
      До: Вътрешна изолация на апартамент

      Спасението е във външната. Останалото, Стефан го е казал.
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • #4
        До: Вътрешна изолация на апартамент

        Аз преди години си направих такава изолация и ефект няма. При това моята е 2см, а не 4мм. Добре, че си я правих сам та ми излезна на цената на материалите. Иначе си е минавка от всякъде. Ако правиш изолация - само външна. Нищо друго не помага.

        Коментар


        • #5
          До: Вътрешна изолация на апартамент

          От собствен опит и аз НЕ ти го препоръчвам. Мухъл, никаква акумолация на топлина, добре че го направих само на едната стая а не на целия апартамент.
          О899 2б2 1З2

          Коментар


          • #6
            До: Вътрешна изолация на апартамент

            Цялата работа тръгна от ремонта, който прави един колега от работата. Каза, че след като си сложил вътрешна изолация от този тип (лепи се като тапети) усетил сериозно подобрение. Ходил съм на гости на едни приятели във Видин. И там апаратамента е олепен от вътре със същата изолация. Нямат външна. Доста топло е, ремонт правиха преди 8 или 9 години, до сега не е мръднало. Не е избил мухал, а апартамента е 40 годишна панелка, като моя.
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • #7
              До: Вътрешна изолация на апартамент

              Изолация може да се налепи и от вътрешната страна. 2 см стиропор са достатъчни. Мухълът се появява при топлинните мостове, т.е. граничните плоскости на изолираната, когато има бетонови елементи (плочата или колони). Ефект има. За да няма конденз между стиропора и стената, влагата трябва да се спре от вътрешната стена - например с двустранно каширан стиропор и последният да се залепи плътно.
              Друг е въпросът, че това е един неефективен и антилогичен начин за топлоизолиране. Защото топлинните мостове си остават и като цяло сградата работи неефективно като термостабилност. Доста по-скъпо е, но по-разумно в дългосрочен план да си направиш топлоизолацията отвън, както те посъветваха. 5 см качествен стиропор.

              П.П. Май не става ясно, но говорим само за изолиране на външната стена отвътре, а не на целия апартамент отвътре. Тогава Стефан го е обяснил, че като отсъства акумулиращ елемент, се затопля само въздухът в помещенията и изстиването става буквално веднага след изключване на печката.
              Последно редактирано от Петя; 20-10-07, 15:10.
              НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
              Omnia vincit amor !

              Коментар


              • #8
                До: Вътрешна изолация на апартамент

                Що да избива? Стои си отзад, а спорите му те разболяват и алергизират. Класика в жанра.
                Хубаво, ама така не топлиш стените. Топлиш само въздуха. В крайна сметка за да ти е пак толкова топло, трябва да надуваш повече топлина, и то непрекъснато. Набутваш се, и не е приятно, понеже не остава равномерно.
                Проветри за пет минути стаята и виж кога ще се стопли. За да изстине толкова нормална къща, или с външна изолация, трябва да държиш отворен прозореца половин ден.

                Коментар


                • #9
                  До: Вътрешна изолация на апартамент

                  Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                  Цялата работа тръгна от ремонта, който прави един колега от работата. Каза, че след като си сложил вътрешна изолация от този тип (лепи се като тапети) усетил сериозно подобрение. Ходил съм на гости на едни приятели във Видин. И там апаратамента е олепен от вътре със същата изолация. Нямат външна. Доста топло е, ремонт правиха преди 8 или 9 години, до сега не е мръднало. Не е избил мухал, а апартамента е 40 годишна панелка, като моя.
                  Има едни от по-старите панелки, на които външните им стени са правени като сандвич - бетон, стиропор, бетон. Може да е такъв на приятеля ти и там определено си има полза от вътрешната изолация.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Вътрешна изолация на апартамент

                    [quote=Стефан;230642]Що да избива? Стои си отзад, а спорите му те разболяват и алергизират. Класика в жанра.


                    Малии,аз от 5 години съм със вътрешна изолация,затова ли зех да се разболявам все по-често(бронхити някви)

                    Ако сложа изолация отвън,трябва ли да махам вътрешната,или може да я оставя?
                    пс. избил съм терасата и е изидана с итонг,и ся ми мухлясва тавана....на него къде да му правя изолация?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Вътрешна изолация на апартамент

                      [quote=nikito776;230667]
                      Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                      Що да избива? Стои си отзад, а спорите му те разболяват и алергизират. Класика в жанра.


                      Малии,аз от 5 години съм със вътрешна изолация,затова ли зех да се разболявам все по-често(бронхити някви)

                      Ако сложа изолация отвън,трябва ли да махам вътрешната,или може да я оставя?
                      пс. избил съм терасата и е изидана с итонг.
                      И аз съм вградил терасата, нея съм я изолирал от вън но само страниците, пода и от вътре, с две думи нищо не се получи. Трябва да изолирам и пода от вън за да се получи нещо и да изчезне мухала, но пък там ми трабва разрешение от комшията под мен. За сега се справям с няколко флакона Savo годишно (препарат против мухъл).
                      Ако си направиш външна изолация която добре ти покрива всички "термо мостове" както ги описа Петя, е добре да махнеш вътрешната изолация за да може да се получи акомулиращия ефект при затопляне на помещенията.
                      О899 2б2 1З2

                      Коментар


                      • #12
                        До: Вътрешна изолация на апартамент

                        Да добавя. Ако в помещението е включен еркер или балкон, т.е. отдолу на част от плочата се пада неотопляем въздушен обем, за да не се задига настилката, а да се намали топлоотдаването, може да се залепи 4-5 мм лист корк. Аз така постъпих при приобщаването на балкона, за да не се обяснявам с комшиите. Миналата зима беше топла, та нямам наблюдения още за дефекти. Въпросът е като се пипне с ръка подовата настилка над стаята долу и над въздуха, да няма съществена температурна разлика. Иначе кондензът е неизбежен. Оттам - и мухъл.
                        НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                        Omnia vincit amor !

                        Коментар


                        • #13
                          До: Вътрешна изолация на апартамент

                          Не знам коркът дали е подходящ за тази работа. При мене много бъзо "оживя", насели се с мухъли и други гадове. Също на тераса, само че много по отдавна правена. Сега има доста по "антисептични" материали

                          Коментар


                          • #14
                            До: Вътрешна изолация на апартамент

                            Да разбирам ли че,каквато и изолация да правя,щом съм "избил"терасата, мухълът е неизбежен?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Вътрешна изолация на апартамент

                              При поставяне на вътрешна изолация акумулиращия ефект на стената се губи но не на стаята освен ако и четирите стени на стаята не са външни(бунгало) и съответно се изолират.В общия случай външните стени са една или две т.е акумулиращия ефект би намалял 1/4 до 1/2.Аз например живея в панелен блок на който външните стени представляват "сандвич т.е панел-стиропор-панел.Отделно вътрешната мазилка е изпълнена от два пласта- първо някаква перлитна замазка т.е вътрешна топлоизолация и после хоросанова замазка.Никога не съм имал мухъл и външните ми стени са топли(сравнително) за разлика отпознати в апартамент с тухлени стени без изолация където зимата стените са ледени
                              Николай Папазов

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X