Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вътрешна изолация на апартамент

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Вътрешна изолация на апартамент

    Първоначално публикуван от Y.Stoqnov Преглед на мнение
    Темата е сложна, но до колкото зная 1см от посочения материал се равнява на около 4см минерална вата като съпоставим коефициента на топлоотдаване. Другия важен коефициент е топлинното съпротивление, който също е в полза за минералната вата. Да не говорим за паропропускливостта на двата материала... минералната вата отново е първенец.
    Нещо с част от коефициентите бъркаш май, ама нейсе.

    Коефициента топлопроводимост на XPS-а е около 0.030, а на ватата около 0.030-0.045 (при различните видове). Коефициента и на обикновен стиропор - 0.040-0.045. Тъй че особена разлика по тоя показател не очаквай.

    Единственото сериозно в полза на ватата е паропропускливост, но само когато ти трябва такава, а аз съм на мнение че за вътрешна изолация такава не трябва. А освен друго отгоре (отдолу всъщност, когато е таван) нямаш нищо освен мрежа и замазка. Нямаш конструкция на тавана, нямаш кухини и прочие истории. Направено добре не се пука. Преди 3-4 години ни наводняваха - нулеви щети по таваните, а при теб ще е целия таван за смяна при такъв сценарий. Единственото неприятно са многото дупки. по тавана - по една на всеки ъгъл между 4 плоскости и по една в средата на всяка плоскост.

    Та, наистина въпроса е сложен. Особено до колко има полза от паропропускливост при изолация на таван.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Вътрешна изолация на апартамент

      Темата е сложна, но до колкото зная 1см от посочения материал се равнява на около 4см минерална вата като съпоставим коефициента на топлоотдаване. Другия важен коефициент е топлинното съпротивление, който също е в полза за минералната вата. Да не говорим за паропропускливостта на двата материала... минералната вата отново е първенец.



      Забравих да спомена, че ще правя топлоизолация на таван.
      Стените догодина ще ги правя(външно), надявам се отново с минерална вата, но с плътност 150кг/м3...като цена излиза малко отгоре, но като качества - доста отгоре.[/QUOTE]

      В една друга тема публикувах прости формули за пресмятане на нужната изолация/актуални към момента/........по документи.Ако искаш погледни ги,пресметни какво ти трябва и тогава предприеми каквито и да е действия.Иначе малко хаотично ми се струва.
      Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
      GSM +359 895 236 182

      А Rhf +

      Коментар


      • От: Вътрешна изолация на апартамент

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Нещо с част от коефициентите бъркаш май, ама нейсе.

        Коефициента топлопроводимост на XPS-а е около 0.030, а на ватата около 0.030-0.045 (при различните видове). Коефициента и на обикновен стиропор - 0.040-0.045. Тъй че особена разлика по тоя показател не очаквай.

        Единственото сериозно в полза на ватата е паропропускливост, но само когато ти трябва такава, а аз съм на мнение че за вътрешна изолация такава не трябва. А освен друго отгоре (отдолу всъщност, когато е таван) нямаш нищо освен мрежа и замазка. Нямаш конструкция на тавана, нямаш кухини и прочие истории. Направено добре не се пука. Преди 3-4 години ни наводняваха - нулеви щети по таваните, а при теб ще е целия таван за смяна при такъв сценарий. Единственото неприятно са многото дупки. по тавана - по една на всеки ъгъл между 4 плоскости и по една в средата на всяка плоскост.

        Та, наистина въпроса е сложен. Особено до колко има полза от паропропускливост при изолация на таван.
        а термо съпротивлението?
        а температурата на горене?
        Да, наистина ще е кофти, ако отгоре ме наводнят...


        Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение

        В една друга тема публикувах прости формули за пресмятане на нужната изолация/актуални към момента/........по документи.Ако искаш погледни ги,пресметни какво ти трябва и тогава предприеми каквито и да е действия.Иначе малко хаотично ми се струва.
        ух гледал съм вече толкова много, че в главата ми е пълна каша...
        като на студент (дето е чел) преди изпит, само дано накрая няма "с извинение 2"

        Коментар


        • От: Вътрешна изолация на апартамент

          Познат на баща ми, който се занимава с такива дейности, ми предложи "оферта" да ми го направят по схема 2- само че за стена от 10 кв.м ми поиска 700 лева.
          Този специалист или е спал на течение,или е изпълнявал само държавни поръчки досега?? Щом имаш време почвай вариант две сам,пък ако ти се опре фината шпакловка,все някой майстор ще ти я направи за 30-40 лева,и си готов.

          Коментар


          • От: Вътрешна изолация на апартамент

            Не те съветвам да оставяш каквото и да е старо под новите пластове.Остава проводник и среда за мухъл,влага , миризма и пр.Говорим за детска стая .Разкарай всичко до бетон.Виж какво му е състоянието.Идеята с евтиното фолио също не върши работа.Ако искаш допълнителна защита-по-евтин вариант е добро обмазване с битумен грунд,по-надежден вариант-с мазана хидроизолация.После минерална вата средна плътност поне 5 см. и предстенна обшивка с гипсокартон.После ако искаш цялостен кит или само фугиране и дишащ латекс. Всичко дотук ще се върже на половината бюджет със собствен труд, но е и компромисно решение. Най-добре виж възможностите за защита отвън на тази бетонова стена.

            Коментар


            • От: Вътрешна изолация на апартамент

              Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
              Не те съветвам да оставяш каквото и да е старо под новите пластове.Остава проводник и среда за мухъл,влага , миризма и пр.Говорим за детска стая .Разкарай всичко до бетон.Виж какво му е състоянието.Идеята с евтиното фолио също не върши работа.Ако искаш допълнителна защита-по-евтин вариант е добро обмазване с битумен грунд,по-надежден вариант-с мазана хидроизолация.После минерална вата средна плътност поне 5 см. и предстенна обшивка с гипсокартон.После ако искаш цялостен кит или само фугиране и дишащ латекс. Всичко дотук ще се върже на половината бюджет със собствен труд, но е и компромисно решение. Най-добре виж възможностите за защита отвън на тази бетонова стена.
              Отказах се от половинчатите решения, ще изстържа всичко до бетон и ще го направя с дебела вата и гипсокартон.
              Отвън - няма много смисъл, защото ще изолирам само моя етаж. Над мен са наематели, и не им пука особено, а под мен са домоуправителите - те пък са скръндзи. Идеалното решение е цялата фасада да се опакова, ама това е някъде далеч в бъдещето...
              Бюджета го закрепих, сега остава и да успея да приключа до края на април...
              Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
              Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

              Коментар


              • От: Вътрешна изолация на апартамент

                ....и паропеграда задължително под картона...
                ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                Е250 1998-продаден
                Субару Пустош

                Коментар


                • От: Вътрешна изолация на апартамент

                  Айде и аз да попитам....
                  Леля ми живее във блок. Съседите от горният етаж са малко шумни и тя е решила да си напрви шумоизолация на тавана. Прочетох за ватата и гипсокартона, но ми се иска и алтернатава някаква. Дайте идея как да се изпълни въпросната задача.
                  Предварително благодаря!
                  HONDA XL650

                  Коментар


                  • От: Вътрешна изолация на апартамент

                    Ватата няма алтернатива по отношение на звукоизолация. Стиропора (EPS) и фибрана (XPS) категорично не стават за звукоизолация. Вкъщи имам 4 вида таван:
                    - с XPS и мрежа, директно шпаклован с теракол и после гипс
                    - стиропор, под който PVC панели с дебелина 10мм
                    - 10см празно, под което "висящ" таван от ПВЦ панели
                    - обикновен шпаклован таван.

                    Не мога да открия разлика в звукоизолацията межди 4-те варианта, дори не съм сигурен дали XPS-а не влошава нещата в това отношение.
                    Единствено мога да кажа че висящия близо то тавана PVC вариант е супер подходящ за бани и мокри помещения и е практически вечен. Чисти се лесно, водата не му пречи по никакъв начин, а като се направи нужното проветрение отгоре (между PVC панелите и тавана) - не мухлясва и не мирише. Отделно дето в празнината могат да се прекарват всякакви инсталации, осветления, проветрения и прочие.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Вътрешна изолация на апартамент

                      Не е като да няма алтернатива, но тя е в техническо отношение-със акустичен детайл и по-специализирани плоскости и защити срещу ударен шум-като за студио.Ценово обаче ситуацията е коренно различна.В случая ватата и картона са добре, само че окачването трябва да се изолира срещу ударен шум.

                      Коментар


                      • От: Вътрешна изолация на апартамент

                        Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                        Не е като да няма алтернатива, но тя е в техническо отношение-със акустичен детайл и по-специализирани плоскости и защити срещу ударен шум-като за студио.Ценово обаче ситуацията е коренно различна.В случая ватата и картона са добре, само че окачването трябва да се изолира срещу ударен шум.
                        Предвид цената не е реална алтернатива. Иначе и на мен ми дойде на ум веднага. Освен студиата, някогашните компютърни зали бяха изолирани по подобен начин - и таваните, и стените. Отгоре алуминиеви панели, отдолу вата на възглавнички.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Вътрешна изолация на апартамент

                          Има си вата за звукоизолация около 2-3 см. за таван специално с най-добър ефект с/у ударен шум.

                          Иначе по темата има си норми EN и там си пише каква е най подходящата външна-вътрешна изолация според материала на стенана. Най общо външната-стиропор, каменна вата, Бетонните елементи на приземни етажи, мази, гаражи всичко под кота 0 - XPS. Вътрешна - вата, гипскартон. Други комбинации определени като майсторски и магазински технологии са със съмнителен и често странични ефекти - най често мухал. Консултация с архитект си трябва за определяне правилната изолация.
                          ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                          Е250 1998-продаден
                          Субару Пустош

                          Коментар


                          • От: Вътрешна изолация на апартамент

                            Предварително се извинявам, ако по-горе има отговор на въпроса ми – не можах да изчета цялата тема, само част от нея.
                            Имам следния казус:
                            Спалня в апартамент (северно изложение, на 10 етаж) с голям гардероб, в който от години няма дрехи – дрехите стоят навън, поради феноменалното количество мухъл в гардероба. Ако произволна дреха престои вътре седмица-две, след това просто се изхвърля – мухълът я е „изял”.
                            Преди месец сложихме външна изолация на апартамента – 8 см. стиропор. Вчера изтеглихме гардероба напред с метър, свалихме фазера на гърба му за да го сменим. Отзад свалихме почернелите тапети (те се свалиха почти сами поради влагата). Видях празната стена и реших, че само външната изолация няма да ми стигне за тази ревматоидна спалня и през зимата пак всичко ше мухляса.
                            Затова се обадих на няколко човека с молба да ми кажат какво да добавя отвътре на стената към вече готовата външна изолация.
                            Единия ми каза „корк”. Другия ми каза – в никакъв случай корк – има специална боя, която запечатва, третия ми каза – никаква боя – каменна вата (7 см).
                            Въпросът ми е: на какво все пак да се спра за да съм по-спокоен срещу мухъла занапред.
                            Бих добавил само, че стаята има специфично обзавеждане, което не позволява повече от 2-3 см изтегляне на гардероба напред.
                            Благодаря предварително.

                            Коментар


                            • От: Вътрешна изолация на апартамент

                              Нищо по-добре.Чакай да изсъхне стената хубаво,ако трябва шпакловай,ако не-направо боядисвай.И проветрявай постоянно.
                              [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                              Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                              Коментар


                              • От: Вътрешна изолация на апартамент

                                Ако е направена добре външната изолация с обхващането на горна и долна плоча и по около 15-20 см. от комшиите, не би трябвало да има проблем. При всички положения стената трябва добре да изсъхне. Гардероба го качете на около 5-6 см на крачета и да не е плътно до стената. Аз бих изчакал зимата да оценя качеството на външната изолация.
                                ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                                Е250 1998-продаден
                                Субару Пустош

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X