Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вътрешна изолация на апартамент

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Вътрешна изолация на апартамент

    Първоначално публикуван от x3mrjoe Преглед на мнение
    Здравейте колеги !

    Видях темата която ме вълнува отдавна, а и при мен проблема с изолацията доста назря.
    Живея в къща, която естествено е тухла, и ще правя външна изолация. Освен с отоплението, много сериозен е и проблема с охлаждането, тъй като част от стените са югозападни и при слънчев летен ден, в следствие на "акумолаторния ефект" разбирам какво им е на пекарите и леярите в работно време.

    Та исках да попитам : Каква изолация ми препоръчвате, и защо, като основното, което ме касае, е отношението цена/качество на материалите ?

    Благодаря предварително за всякъква информация и мнения !
    ...ако решиш да го правиш с експандиран полистирол-стиропор, насреща съм, цени на производител

    Коментар


    • #62
      До: Вътрешна изолация на апартамент

      Колеги правих вътрешна изолация на апартамент, панел 76кв.м, в далечната 1994г. , когато нямаше алпинисти и за топлоизолация не се говореше нищо. Резултатите - вече 12 години се отоплявам с 0.8 до 1т въглища на година, докато като се настанихме 16.01.93г. за месец и половина изгорих 1,3т. Считам, че икономията /почти 3 пъти/ се дължи на топлоизолацията, която направих. По мойте изчисления 2 см стиропор са напълно достатъчни заедно с дървената ламперия от 18мм. Тогава цените бяха приблизително: 14лв./кв.м ламперия и 2.30лв./кв.м стиропор, а въглищата 45лв./т. Изолирах само външните стени на апартамента , около 33кв.м.Инвестицията - около 600лв. ми се изплати за около 3 години, защото още на следващата година въглищата поскъпнаха драстично.
      Предварително третирах дървената ламперия с безир срещу мухлясване двукратно. Дървените летви на които се кове ламперията бяха подравнени на щрайхмус на дебелина 20мм., като между тях слагах стиропора, под дъските на ламперията. Мухъл ми се появи само до комина, /където е топло/ и то от теч от покрива, преминава от някъде, вероятно през комина. Влагата се появява само при дъжд. На другите места до прозорците и другите стени нямам следи на мухъл. Всъщност горещо препоръчвам външната изолация, просто аз нямах такива възможности, фирми, материали както сега. При мен въпросът беше топлоизолация - веднага и на всяка цена. Даже стиропор нямаше и ходих в завода в Самоков, където ми рязаха специално за мен проскости 2см.
      Дано съм бил полезен и пак повтарям - ефекта е поразителен.

      Коментар


      • #63
        До: Вътрешна изолация на апартамент

        За вътрешна изолация според мен е най-добре - стената - 1 см. въздух, 2 см вата и гипсокартонови плоскости - общо около 4 см. Гипсокартона на метални щендери или ако е равна стената би могло на дървени летви.

        Ватата - най-добре с ниска плътност (около 30 кг/куб. метър)
        Може да се сложи каширана - с алуминиево фолио, така че да "отразява"
        лъчистата топлина навътре в помещението през зимата и навън през лятото.

        Все пак е възможно да се образува конденз, поради което може да се направят няколко неща :
        -да се постави пароизолация, така че влагата от помещението да не достига до стената (кашираната вата малко го обезмисля)
        -да се намаже стената с дълбокопроникващ грунд (дали няма да се влоши "дишането" на стената)
        -да се осигурят отвори за вентилация (горе, под тавана) през някакво разстояние.

        Дограмата - има дограми с вграден "отдушник"
        Трябва да се проветрява по-често (2-3 пъти на ден)
        Всеки ден в помещението се отделя по една кофа вода от семейството, което живее в дома.
        Александър

        Коментар


        • #64
          До: Вътрешна изолация на апартамент

          Освен всичко казано до тук за вътрешната изолация има и др.обстоятелства. Самия стереопор и производните му с времето насищат атмосферата в жилището с фенол (+ комплект други отрови) от което произлизат всички проблеми със здравето - алергии през заболявания на дихателната система и при продължително излагане даже онкологични зоболявания. В някои държави по света ситуацията с вътрешната изолация е кристално избистрена и законово ограничена. Изолационните материали за които говорите са лесно запалими и , ако не дай боже се запалят (нали във всяко жилище има печки,контакти, други предпоставки) или поставят в условия на висока температура, започва газово топене- материалът просто се "испарява" без явно горене. Един от многото съставки в букета е газът фосген, който е смъртоносен при вдишване.Немците са го използвали за първи път по време на І-та световна война като бойно отровно вещество. 2-3 вдишвания водят до летален изход в рамките на един час.
          Бяхме решили да се изолираме отвътре,но по принцип винаги събираме предварително информация. Съвсем случайно стана на въпрос за тия работи с едни познати химици-пожарникари. После се скъсах от четене по темата и продадохме всички купени до момента материали. Единствено кнауфа и каменната вата са безобидни в това отношение,но се оказват абсолютно достатъчни, което е добре.
          диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

          Коментар


          • #65
            До: Вътрешна изолация на апартамент

            Първоначално публикуван от ArSey Преглед на мнение
            Освен всичко казано до тук за вътрешната изолация има и др.обстоятелства. Самия стереопор и производните му с времето насищат атмосферата в жилището с фенол (+ комплект други отрови) от което произлизат всички проблеми със здравето - алергии през заболявания на дихателната система и при продължително излагане даже онкологични зоболявания. В някои държави по света ситуацията с вътрешната изолация е кристално избистрена и законово ограничена. Изолационните материали за които говорите са лесно запалими и , ако не дай боже се запалят (нали във всяко жилище има печки,контакти, други предпоставки) или поставят в условия на висока температура, започва газово топене- материалът просто се "испарява" без явно горене. Един от многото съставки в букета е газът фосген, който е смъртоносен при вдишване.Немците са го използвали за първи път по време на І-та световна война като бойно отровно вещество. 2-3 вдишвания водят до летален изход в рамките на един час.
            Бяхме решили да се изолираме отвътре,но по принцип винаги събираме предварително информация. Съвсем случайно стана на въпрос за тия работи с едни познати химици-пожарникари. После се скъсах от четене по темата и продадохме всички купени до момента материали. Единствено кнауфа и каменната вата са безобидни в това отношение,но се оказват абсолютно достатъчни, което е добре.
            СТИРОПОР, колега. Идва от полиСТИРОл, и ПОРи, и между другото е поредната търговска марка, станала нарицателно.

            ...а и каменната вата има своите кусури. Там, гъби, "домашни любимци", бацили и какво ли не. Щом има кухина някъде, там се нанасят съответните гадини и отърване няма.

            Иначе за пожароопасността си прав.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #66
              До: Вътрешна изолация на апартамент

              Наясно съм с нарицателните, надявам се основната идея да е ясна.Основно от пожароопасността произлизат неприятностите в случая. Няма материали без кусури. Предпочитам да са тия на ватата.
              диф сеуянин със самоует - www.rif4x4.bg

              Коментар


              • #67
                До: Вътрешна изолация на апартамент

                Стига бе хора! Тия вати са слабо канцерогенни, след известен брой години ще ги забранят както забраниха Азбеста и други подобни. За гипсокартона- ами самата комбинация на името подсказва, че и той не е светая-светих. Гипса по таблицата за твърдост на Мос е на 2 място по мекота, а и картона не е много твърд. И двете пият вода като жадна камила- гъби, дрожди и други гости бързо идват при тях. Така, че оправданието, че шпаклования стиропор или стиродур или друго производно животно само да го бутнеш и се вдлъбва е извинение на кофти майстори които като ги налепят ги правят все едно еднорък лепи плочки. Гипсокартона да не с якост на бетон. Да не говорим, че и той се реже с макетен нож.

                П.С. Дългото ми изложение е с цел да се разглеждат серйозно и други възможности освен сухо стройтелство.

                Коментар


                • #68
                  До: Вътрешна изолация на апартамент

                  Здравейте колеги, какво ще ме посъветвате да предприема в следния случаи. Сдобих се с нов апартамент на който вътрешните стени са с налепен гипсокартон а тухлите не са измазани, в следствие на което целият блок живее като едно голямо семейство без тайни. Та ми се иска преди да се нанеса да направя някаква шумо, а и топло изолация. От прочетеното в темата разбирам, че най-добрият вариант е гипсокартон с конструкция и вата (мисля да си измажа предварително стените с хоросан?). Но с цел икономия на средства правя сметка за изолация само на стените с комшиите и едностранно на вътрешните си стени.За външните стени също мисля да пропусна (сградата има външна изолация), че много сложно е обръщането около дограмата. Та въпроса ми е дали ще достатъчно добър ефект от начинанието в този вариант. А ако има и други идеи за шумоизолация ще съм благодарен да ги споделите .

                  Коментар


                  • #69
                    До: Вътрешна изолация на апартамент

                    Здравейте.Въпросът ми е следния......предстои ми слагане на външна изолация.Но на едната стая терасата ми е избита и е само на тухла без никаква замазка.Вече съм си купил фибран 2см и мисля да го сложа от вътрешната страна само на тези тухли не на цялата стая.Дали ще имам проблем с конденз когато имам 2те изолации?????

                    Коментар


                    • #70
                      До: Вътрешна изолация на апартамент

                      Първоначално публикуван от stani70 Преглед на мнение
                      Здравейте колеги, какво ще ме посъветвате да предприема в следния случаи. Сдобих се с нов апартамент на който вътрешните стени са с налепен гипсокартон а тухлите не са измазани, в следствие на което целият блок живее като едно голямо семейство без тайни. Та ми се иска преди да се нанеса да направя някаква шумо, а и топло изолация. От прочетеното в темата разбирам, че най-добрият вариант е гипсокартон с конструкция и вата (мисля да си измажа предварително стените с хоросан?). Но с цел икономия на средства правя сметка за изолация само на стените с комшиите и едностранно на вътрешните си стени.За външните стени също мисля да пропусна (сградата има външна изолация), че много сложно е обръщането около дограмата. Та въпроса ми е дали ще достатъчно добър ефект от начинанието в този вариант. А ако има и други идеи за шумоизолация ще съм благодарен да ги споделите .


                      Гипсокартон на конструкция с вата има поразителен шумо и термоизолиращ ефект. Препоръчвам.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Вътрешна изолация на апартамент

                        Според мен-от вътре вата и гипскартон, от вън фибран,аустротерм,стиропор,или каквото решиш и колкото по дебело толкоз по добре

                        Коментар


                        • #72
                          До: Вътрешна изолация на апартамент

                          Първоначално публикуван от чичо хухавел Преглед на мнение
                          Гипсокартон на конструкция с вата има поразителен шумо и термоизолиращ ефект. Препоръчвам.
                          +1, напълно подкрепям !
                          Боян 0898 / 63 66 73
                          Galloper II Exceed, 1999, 2.5 TDI, дълга база

                          Коментар


                          • #73
                            До: Вътрешна изолация на апартамент

                            Само да добавя,че и аз подкрепям гипсокартона с вата.
                            Цялата ми къща е така и съм с парно, супер доволен.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Вътрешна изолация на апартамент

                              Здравейте отново, имам и още няколко въпроса.
                              1. Правилно ли е изграждането на конструкцията да е такова,че след полагането на ватата при монтажа гипскартона да прилепва плътно до нея? За да не ми се отнема от полезната площ на помещенията мисла да ползвам стъклена вата от 5см.
                              2. Необходимо ли е CD профилите да се поппълват с вата.
                              3. Както съм споменал преди, стените не са ми измазани и са от рехава четворна тухла, та се чудя как ще монтирам директните окъчвачи (мисля си за предварително поставени дървени трупчета, което ще е доста трудо и време-емко)
                              4. И още един съществен въпрос относно закопуването на материалите, мисля да ползвам основно Кнауф материали, въпроса ми е за магазин или строителна борса в София (за предпочитане около Дружба) и дали осигуряват транспорт. По мои предварителни разчети ще ми трябват около 36 листа 1,2/2,0м и 55 броя CD профили на 3м, и съответните количества фугиращи смеси, ленти и шпакловки. Така че цената не е без значение .

                              Поздрави

                              Коментар


                              • #75
                                До: Вътрешна изолация на апартамент

                                Първоначално публикуван от stani70 Преглед на мнение
                                Здравейте отново, имам и още няколко въпроса.
                                1. Правилно ли е изграждането на конструкцията да е такова,че след полагането на ватата при монтажа гипскартона да прилепва плътно до нея? За да не ми се отнема от полезната площ на помещенията мисла да ползвам стъклена вата от 5см.
                                2. Необходимо ли е CD профилите да се поппълват с вата.
                                3. Както съм споменал преди, стените не са ми измазани и са от рехава четворна тухла, та се чудя как ще монтирам директните окъчвачи (мисля си за предварително поставени дървени трупчета, което ще е доста трудо и време-емко)
                                4. И още един съществен въпрос относно закопуването на материалите, мисля да ползвам основно Кнауф материали, въпроса ми е за магазин или строителна борса в София (за предпочитане около Дружба) и дали осигуряват транспорт. По мои предварителни разчети ще ми трябват около 36 листа 1,2/2,0м и 55 броя CD профили на 3м, и съответните количества фугиращи смеси, ленти и шпакловки. Така че цената не е без значение .

                                Поздрави
                                В "Дружба" на прима виста се сещам за "Ди-трейд","Практикер", "Бриколаж" също е наблизо!Ако изберете "Ди-трейд" мисля ,че имат каталозите на Кнауф и консултант да решите по най-добрият начин изолационните детайли.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X