Страница 5 от 11 ПървиПърви 123456789 ... ПоследенПоследен
Резултати 81 до 100 от 211

Тема: Вътрешна изолация на апартамент

Публикации
    189
    Точки (при гласуване)
    6

По подразбиране От: Вътрешна изолация на апартамент

Цитат Мнение на Краси Преглед на публикациите
    Темата е старичка но все пак ....
    Тази зима се измъчих с тия студове, апартамента ми е в кооперация и е с изложение юг,запад и север, а от изток е стълбището, разбирайте и там студ. Под нас никой не живее, над нас също, стара дограма която не вее много но все пак не е камерна с 2но стъкло.
    Външна изолация за момента не мисля да правя, едно че е доста скъпа, друго че използвам само 2 стаи от всички 4.
    Четох мненията за конденза на външните стени.
    Идеята ми е да направя изолация на тавана, понеже от там отлита всичко, въпроса е кое е най на сметка цена/качество. Фибран или вата и гипсокартон.
    Ще сменя прозореца, но ако оставя неговата стена без изолация (заради евентуален мухъл) дали ще е разумен вариант или не ?
    Слагай гипсокартин и минерална вата-ефекта е поразителен.

Място
    Ловеч
    Публикации
    3,669
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на Краси Преглед на публикациите
    Темата е старичка но все пак ....
    Тази зима се измъчих с тия студове, апартамента ми е в кооперация и е с изложение юг,запад и север, а от изток е стълбището, разбирайте и там студ. Под нас никой не живее, над нас също, стара дограма която не вее много но все пак не е камерна с 2но стъкло.
    Външна изолация за момента не мисля да правя, едно че е доста скъпа, друго че използвам само 2 стаи от всички 4.
    Четох мненията за конденза на външните стени.
    Идеята ми е да направя изолация на тавана, понеже от там отлита всичко, въпроса е кое е най на сметка цена/качество. Фибран или вата и гипсокартон.
    Ще сменя прозореца, но ако оставя неговата стена без изолация (заради евентуален мухъл) дали ще е разумен вариант или не ?
    Вътрешна изолация с фибран,тавана с стирупор,аз съм така и съм много доволен!

Място
    София - Сливен
    Публикации
    782
    Точки (при гласуване)
    9

Аз също съм на тази вълна - изолация. Вчера за целия ден си направих спалнята /само външната стена/ с минерална вата и гипсокартон. Става си сравнително бързо и лесно, можеш сам да си го направиш. Утре започвам и хола - същата процедура. На тавана също ще сложа от тези стиропори 50х50, хем като декорация, хем изолация.
    Според мен ватата е по-подходящия материал, а и по-лесно се монтира.
    SUBARU Forester 2.0X 2003
    O888795575 O878795578

Място
    sofia
    Публикации
    527
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на torozoff Преглед на публикациите
    Аз също съм на тази вълна - изолация. Вчера за целия ден си направих спалнята /само външната стена/ с минерална вата и гипсокартон. Става си сравнително бързо и лесно, можеш сам да си го направиш. Утре започвам и хола - същата процедура. На тавана също ще сложа от тези стиропори 50х50, хем като декорация, хем изолация.
    Според мен ватата е по-подходящия материал, а и по-лесно се монтира.
    отделно от това ватата е негорима а стереопора е трудно горим.............Не го лепете по тавана,че ако стане някакво късо по лампите или прегрее от силна крушка ............е няма да се запали ама ще създаде редица поразии.И не забравяите пароизолацията към гореописаният пакет.

Място
    Нови Искър
    Публикации
    1,408
    Точки (при гласуване)
    5

Аз направих вътрешна изолация 6мм. на цялата къща с плътно лепене с теракол и валяк ефекта е супер против всякаква логика.Тази зима съм с 1кубик дърва по малко, няма от какво друго да е при тая зима.Температурата в помещенията сравнение с преди това е с 5,6градуса нагоре.При -15 вътре е +25 при температура на парното 55-60градуса.

Място
    Пловдив
    Публикации
    3,145
    Точки (при гласуване)
    11

5 см.Стиропор на стените,окачен таван с минерална вата,за сравнение преди с 4 киловата отопляема мощност температурата стигаше 19 градуса при -10 външна,сметка за тока около 250-280 лв.След изолацията при външна температура -8 ,вътре +28,сметка за тока около 180 лв.
    Kia Ceed 2009 г. 16 клапана бензин
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI къса база и диферинциал с работещо LSD
    Kawasaki Versys 650 2008 г.Staring Through My Rear View
    Анатолий Пейчинов o8875o9815

Публикации
    670
    Точки (при гласуване)
    6

Въпреки твърденията на теоретиците,че вътрешната изолация е неефекивна, при мен практиката показа друго.От 10 г съм с вътрешна изолация от 2см стереопор и ефекта е поразителен,икономията на енергия доста добра!!! Тази есен добавих и външна изолация но ефекта е почти никакъв.Явно всичко зависи от конкретният случай,но явно между теория и практика има голямо разминаване,както винаги в Бг!!!

Място
    София - Сливен
    Публикации
    782
    Точки (при гласуване)
    9

Тази теория не е само в българската топлотехника.
    Както е казано по-горе, зависи от предназначението на помещението и целта, която искаме да постигнем. Няма да се повтаряме отново.
    А ти какво искаш, като имаш вътрешна и външна изолация, сметка за отопление = 0 лв. ????
    SUBARU Forester 2.0X 2003
    O888795575 O878795578

Място
    София
    Публикации
    2,364
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на pepihm Преглед на публикациите
    Въпреки твърденията на теоретиците,че вътрешната изолация е неефекивна, при мен практиката показа друго.От 10 г съм с вътрешна изолация от 2см стереопор и ефекта е поразителен,икономията на енергия доста добра!!! Тази есен добавих и външна изолация но ефекта е почти никакъв.Явно всичко зависи от конкретният случай,но явно между теория и практика има голямо разминаване,както винаги в Бг!!!
    Полза от изолация едновременно отвътре и отвън, освен в някои редки случаи, имат единствено фирмите занимаващи се с тази дейност.

Публикации
    670
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на torozoff Преглед на публикациите
    Тази теория не е само в българската топлотехника.
    Както е казано по-горе, зависи от предназначението на помещението и целта, която искаме да постигнем. Няма да се повтаряме отново.
    А ти какво искаш, като имаш вътрешна и външна изолация, сметка за отопление = 0 лв. ????
    Просто споделям,явно всеки случай е различен,ако знаех че при наличие на вътрешна изолация поставянето на външна такава не сваля кой знае колко разходите за отопление,нямаше да се набутвам с външна.Става въпрос за апартамент,среден,с южно изложение.Разходите за топло не са ми 0,но с 6 куб дърва се грея два сезона с камина с водна риза!

Място
    Стара Загора
    Публикации
    1,010
    Точки (при гласуване)
    8

Това лято ще правя изолация на тавана в целият си апартамент. Спрял съм се на вариант минерална вата с плътност 150кг/м3 с дебелина 5см и гипскартон.

Надявам се да не топля повече съседите (поне тези над нас)

Място
    София
    Публикации
    925
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на Y.Stoqnov Преглед на публикациите
    Това лято ще правя изолация на тавана в целият си апартамент. Спрял съм се на вариант минерална вата с плътност 150кг/м3 с дебелина 5см и гипскартон.

С тази плътност е много твърда и трудно ще можеш да уплътни добре всичко около окачвачите.По добре е със средна твърдост, но да е много добре опаковано.

Място
    София
    Публикации
    101
    Точки (при гласуване)
    5

От три години съм с външна и вътрешна изолация , под фибран ,стени вътре и вън 5см. EPS. таван частично гипс картон / стиропор . Преди това безумно начинание , сметките за парно бяха от 200 ииии на месец + ток от 80 ииии на гора през зимата . Сега изгоних топлофикация изцяло / неискам да чувам за тях въобще / отоплявам се с климатици 2бр и плащам само ток .Разхода е направо очарователен в най студените месеци общо тока ми е до 130 лв. Него казвам да се хваля а да направите съпоставка на разходите от преди .Това важи и за миналогодишната сметка за ток ,потреблението е с незначителна разлика в лв. 5-10.
    За това че колеги от личен опит ви казвам има голямо значение с или без изолация . Ако някой има въпроси да пита / сам съм си правил всичко / ,ако мога да съм полезен на драго сърце .

ПОЗДРАВИ
    Не всичко,което е с две БУЗИ ,е лице !
    ТЕЛ. нула88седем7шест4дведве8

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    25,584
    Точки (при гласуване)
    50

Цитат Мнение на Y.Stoqnov Преглед на публикациите

Няма сми. Вкъщи съм с 2см екструдиран полистирол , върху който мрежа и замазка първо с теракол, а после с гипсова шпакловка. Напълно е достатъчно и няма никакви проблеми вече 6 години. Няма и мухъл дори по тавана на бившия балкон, при все че съседите отгоре си остъклиха техния балкона едва преди 2 години, ако помня добре.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    Севлиево
    Публикации
    5,021
    Точки (при гласуване)
    18

Цитат Мнение на nvelikov Преглед на публикациите
    От три години съм с външна и вътрешна изолация , под фибран ,стени вътре и вън 5см. EPS. таван частично гипс картон / стиропор . Преди това безумно начинание , сметките за парно бяха от 200 ииии на месец + ток от 80 ииии на гора през зимата . Сега изгоних топлофикация изцяло / неискам да чувам за тях въобще / отоплявам се с климатици 2бр и плащам само ток .Разхода е направо очарователен в най студените месеци общо тока ми е до 130 лв. Него казвам да се хваля а да направите съпоставка на разходите от преди .Това важи и за миналогодишната сметка за ток ,потреблението е с незначителна разлика в лв. 5-10.
    За това че колеги от личен опит ви казвам има голямо значение с или без изолация . Ако някой има въпроси да пита / сам съм си правил всичко / ,ако мога да съм полезен на драго сърце .

ПОЗДРАВИ
    А какви климатици ползваш ? При студ -20 -30 какъв климатик може да топли и то ефективно, в същото време да не ти развърта електромера ?
    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06

Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: До: Вътрешна изолация на апартамент

Най - добре е външната и ако може всички от горе до долу да санирате, това е истината!

Място
    Стара Загора
    Публикации
    1,010
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на ALEX_Z Преглед на публикациите
    С тази плътност е много твърда и трудно ще можеш да уплътни добре всичко около окачвачите.По добре е със средна твърдост, но да е много добре опаковано.
    Всъщност може и да си прав. Тази плътност ми остана от замисъла да не ползвам гипскартон, а да шпакловам като луд. Предвид скромния ми опит с шпакловането минах на идеята с гипскартон.

Цитат Мнение на sparkybg Преглед на публикациите
    Няма сми. Вкъщи съм с 2см екструдиран полистирол , върху който мрежа и замазка първо с теракол, а после с гипсова шпакловка. Напълно е достатъчно и няма никакви проблеми вече 6 години. Няма и мухъл дори по тавана на бившия балкон, при все че съседите отгоре си остъклиха техния балкона едва преди 2 години, ако помня добре.
    Най-вероятно си прав, но при 500лв за минерална вата срещу 250лв за 2см ЕПС (само за материала) смятам, че разликата в цената е незначителна пред вид качествата на единия материал и на другия... всичко друго е еднакво, като завършващи дейности (било с гипскартон или шпакловка) и накрая латекс.

Цитат Мнение на llliiilll Преглед на публикациите
    Най - добре е външната и ако може всички от горе до долу да санирате, това е истината!
    То всички знаем кое е най добре, но ела накарай бабите вдовички при нас да изразходят едни 3000+лв за изолация... на тях в библиотеките им е добре - на топло са, после се прибират, завиват се и заспиват...

Място
    София
    Публикации
    2,364
    Точки (при гласуване)
    12

Каква ти е височината в помещенията? Доста ще свалиш нивото. Да не се получи некомфортно?

Място
    Стара Загора
    Публикации
    1,010
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на artefekt Преглед на публикациите
    Каква ти е височината в помещенията? Доста ще свалиш нивото. Да не се получи некомфортно?
    между 2,60 и 2,64... старо строителство, какво да ти кажа...

Място
    София
    Публикации
    101
    Точки (при гласуване)
    5

Колга ползвам Fudjicu инверторни климатици единия 9-ка а другия 12-ца ниско температурни до -15 но до сега несъм има проблем . Вярно че при много ниски температури се тормозят ,осещасе по бързо и за по дълго обръщат режима .Но топлят при минос 20 /30 в къщи е 26 градоса ,по къс ракав.Това което ми прави впечатление че сметките за ток от две три години по месеци са еднакви с много малки разлики от порядъка на 10 лв.

Отговор на Краси .
    Последно редактиран от nvelikov ; 04-04-12 в 21:45
    Не всичко,което е с две БУЗИ ,е лице !
    ТЕЛ. нула88седем7шест4дведве8

Страница 5 от 11 ПървиПърви 123456789 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 15
    Последно мнение: 25-03-07, 13:53
  2. Отговори: 0
    Последно мнение: 14-03-07, 21:03
  3. Полагане на изолация на под - LR Discovery I
    От Насов във форум Друго оборудване и принадлежности