Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вътрешна изолация на апартамент

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Вътрешна изолация на апартамент

    Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
    За отоплението - в никакъв случай не се топли с газови печки. Изгарят кислорода, трябва да проветряваш често, а така апартамента изстива и отново си в изходна позиция.

    +1 Освен, че изгаря кислорода, "изгорелите газове" на природния газ представляват вода /пара/ и въглероден двуокис. Тази вода, в комбинация с непостоянно /нецелодневно/ отопление, ще те "удави" във влага; конденз и мухъл!
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #47
      До: Вътрешна изолация на апартамент

      Разликите м/у външната и вътрешната изолация вече сме ги разисквали тук, ако имаш допълнителни въпроси питай смело. А за това, че ще ти долепят друг блок на калкана - не разчитай 100% на това, че той ще те топли. Понеже стандартите вече се следят доста по-сериозно от колкото преди няколко години, неговата стена със сигурност ще има външна изолация. В комбинация с недобро изолиране на междинното пространство, това ще направи старата стена практически гола.....Ако се решиш за външна изолация, може да ми пуснеш л.с.
      Technical Rescue Direct - life lies in courage
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

      Коментар


      • #48
        До: Вътрешна изолация на апартамент

        Само да уточня, че блока е ЕПК и се състои от 3 части. Строителството е започнало 90-сете години и са построени 1-ва и 2-ра секрия, на третата са положили само основите и са я замразили. Но основите са плътно долепени ди моята част. Затова питах дали е удачен варианта комбинация външна изолация на едната част с вътрешна на другата част от жилището. Тъпото е, че не знам кога и дали въобще ще го построят крилото до мен...
        Последно редактирано от vladi333; 28-10-07, 08:49. Причина: печатни грешки

        Коментар


        • #49
          До: Вътрешна изолация на апартамент

          Това да не е в Красна поляна случайно?
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #50
            До: Вътрешна изолация на апартамент

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Това да не е в Красна поляна случайно?
            Не - Младост 4

            Коментар


            • #51
              До: Вътрешна изолация на апартамент

              Здеавейте моля някои ако зная дали гипсокартона е добар за вътрешна изолация да пи6е .понеже смятам да си правя стаята с вътрешна изолация а е и стар панел и сам на 1 етаж .Стаята която искам да правя е имала плочки по нея и сега ги разбихме и цега стените са неравни може ли да ми препорачате някаква добра изолация без да трябва да изравнявам страните (направо да я слагам). Казаха ми за Гипсокартон че става вие какво бихте ме посаветвали. Благодаря ви предварително

              Коментар


              • #52
                До: Вътрешна изолация на апартамент

                При вътрешната изолация практически топлиш само въздуха в стаята. При външната се загряват и стените и по този начин действат като акумулираща печка. Освен това поне 80% от топлината бяга нагоре през плочата.Т.е. топлиш комшиите отгоре. По-добре изолирай таваните.
                Преди 89г. живеех в панелка без ТЕЦ над един тракторист. У тях две нафтови печки работеха нон-стоп, благодарение на което аз нямах почти никакви разходи за отопление.
                Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                -----------------------------------------------
                Питието определя съзнанието....
                -----------------------------------------------
                0887770735

                Коментар


                • #53
                  До: Вътрешна изолация на апартамент

                  Първоначално публикуван от kredit Преглед на мнение
                  Здеавейте моля някои ако зная дали гипсокартона е добар за вътрешна изолация да пи6е .понеже смятам да си правя стаята с вътрешна изолация а е и стар панел и сам на 1 етаж .Стаята която искам да правя е имала плочки по нея и сега ги разбихме и цега стените са неравни може ли да ми препорачате някаква добра изолация без да трябва да изравнявам страните (направо да я слагам). Казаха ми за Гипсокартон че става вие какво бихте ме посаветвали. Благодаря ви предварително
                  гипскартон на конструкция и вата задължително
                  емил златков
                  паджеро 2.5тд
                  ве стром 650

                  Коментар


                  • #54
                    До: Вътрешна изолация на апартамент

                    ами знаете ли колко струва тази конструкция че ми казоха една огромна сума ? ? ?

                    Коментар


                    • #55
                      До: Вътрешна изолация на апартамент

                      Цените варират във времето, зависят даже от населеното място, а ти не си попълнил своето. Все пак тук не сме бюро справки към строителна фирма..... И поне да беше прочел темата отначало, ами те е домързяло и това! Подробно сме обяснили почти всичко за вътрешните изолации и за гипсокартона като такъв вариант.
                      Ако искаш да се ориентираш за цената и нямаш познати в бранша, пускаш запитване за оферта в 2-3 фирми и си наясно!
                      НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                      Omnia vincit amor !

                      Коментар


                      • #56
                        До: Вътрешна изолация на апартамент

                        Някои мойже ли да ме посъветва с кое е по-добре да се направи вътрешна изолация? Със стириопор или с гипокартон вата?

                        Коментар


                        • #57
                          До: Вътрешна изолация на апартамент

                          Стиропора , пък бил той и шпаклован и с мреша, е по-мек. При първо по-силно бутане на стол или друг твърд предмет - дупка в стиропора, от тази гледна точка - гипсокартон е по-добре.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #58
                            До: Вътрешна изолация на апартамент

                            Аз направих в две стаи със стиропор и отгоре ПВЦ ламперия


                            След като мина зимата мога да докладвам - самата ламперия е добра изолация поради камерите с въздух в нея, стерилна е и не може да "оживее" с мухъли и плесени, а под нея стиропорът е допълнителна изолация. Поне след тази зима равносметката е положителна

                            Коментар


                            • #59
                              До: Вътрешна изолация на апартамент

                              Здравейте колеги !

                              Видях темата която ме вълнува отдавна, а и при мен проблема с изолацията доста назря.
                              Живея в къща, която естествено е тухла, и ще правя външна изолация. Освен с отоплението, много сериозен е и проблема с охлаждането, тъй като част от стените са югозападни и при слънчев летен ден, в следствие на "акумолаторния ефект" разбирам какво им е на пекарите и леярите в работно време.

                              Та исках да попитам : Каква изолация ми препоръчвате, и защо, като основното, което ме касае, е отношението цена/качество на материалите ?

                              Благодаря предварително за всякъква информация и мнения !
                              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 12-07-09, 10:18. Причина: редакционни корекции
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #60
                                До: Вътрешна изолация на апартамент

                                По-горе беше казано:5-6 см. стиропор,мрежа ,шпакловка и т.н.
                                [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                                Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X