Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вътрешна изолация на апартамент

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Вътрешна изолация на апартамент

    Първоначално публикуван от nikito776 Преглед на мнение
    Да разбирам ли че,каквато и изолация да правя,щом съм "избил"терасата, мухълът е неизбежен?
    По скоро много вероятен. Има и нещо друго което правя да намяля мухъла в близост до външната стената да няма никакви мебели които да са в близост до нея, както и на пода на вградения балкон, за да може да има по голяма цирцулация на въздуха около тях. Във вградената тераса имам разни шкавчета които зимата ги махам някъде другаде много е неудобно но няма как. Иначе мухъла е ужасен, даже преди 2 години и едни гъби изникнаха. Абе ако знаех че така ще се получи изобщо нямаше да правя този ремонт преди 5 г. Да не говорим че вкъщи е като джунгла от цветята на жена ми, което предполагам допринася повече за повишаване на влагата.
    О899 2б2 1З2

    Коментар


    • #17
      До: Вътрешна изолация на апартамент

      Да разбирам ли че,каквато и изолация да правя,щом съм "избил"терасата, мухълът е неизбежен?
      Итонга сам по себе си е добра изолация, но ти казваш, че ти мухлясва отгоре. Това означава, че отгоре терасата не е приобщена към апартамент и тавана ти е студен. Вътрешна изолация както казаха колегите не помага, всичката влага там отива. Може би да намалиш влагата?

      Коментар


      • #18
        До: Вътрешна изолация на апартамент

        Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
        По скоро много вероятен. Има и нещо друго което правя да намяля мухъла в близост до външната стената да няма никакви мебели които да са в близост до нея, както и на пода на вградения балкон, за да може да има по голяма цирцулация на въздуха около тях. Във вградената тераса имам разни шкавчета които зимата ги махам някъде другаде много е неудобно но няма как. Иначе мухъла е ужасен, даже преди 2 години и едни гъби изникнаха. Абе ако знаех че така ще се получи изобщо нямаше да правя този ремонт преди 5 г. Да не говорим че вкъщи е като джунгла от цветята на жена ми, което предполагам допринася повече за повишаване на влагата.
        То и аз ако знаех,нямаше да разширявам!!!
        Даже се замислям пак да си го преграждам....
        А тея цветяяяя.....Жената ако знае кво им мисля..

        Коментар


        • #19
          До: Вътрешна изолация на апартамент

          Аз съм на първия етаж над мазетата плюс на калкан /панелка от 69г./
          Преди 6 години докарах от Германия изолационни плоскости 5см жълти на цвят не помня как се казваха но не бяха стиропор. И ги сложих отвътре на външните стени, на пода положих /залепих/ 5мм корк а отгоре залепих паркет. Смених дограмата с Тисен ПВЦ а стъклопакета напълних с аргон. Нямам научно обяснение но при максимално пуснато парно преди гледах телевизия в хола с 2 бели мечки до мене а пингвин ми носеше чай от кухнята а сега нещата са съвсем различни и то драстично. Гледам ТВ по къс ръкав и плащам по малко парно. С това не омаловажавам мнението на Стефан /кото много ценя и не само в случая/ а също така не искам и да прозвучи като хвалба просто за мене практически този модел на изолация действа. Дано не е бомба със закъснител но 6 години съм ОК.

          Коментар


          • #20
            До: Вътрешна изолация на апартамент

            Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
            Аз съм на първия етаж над мазетата плюс на калкан /панелка от 69г./
            Преди 6 години докарах от Германия изолационни плоскости 5см жълти на цвят не помня как се казваха но не бяха стиропор. И ги сложих отвътре на външните стени, на пода положих /залепих/ 5мм корк а отгоре залепих паркет. Смених дограмата с Тисен ПВЦ а стъклопакета напълних с аргон. Нямам научно обяснение но при максимално пуснато парно преди гледах телевизия в хола с 2 бели мечки до мене а пингвин ми носеше чай от кухнята а сега нещата са съвсем различни и то драстично. Гледам ТВ по къс ръкав и плащам по малко парно. С това не омаловажавам мнението на Стефан /кото много ценя и не само в случая/ а също така не искам и да прозвучи като хвалба просто за мене практически този модел на изолация действа. Дано не е бомба със закъснител но 6 години съм ОК.
            казва се URSA или нещо такова.......аз сложих такава отвън и ефекта е подобен. потреблението на парно ми падна с 30%, но нещата са несравними..... 5 см УРСА срещу 4 мм стиропор......


            иначе и аз съм за външната, но задължително преди това се сменя дограмата
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #21
              До: Вътрешна изолация на апартамент

              Дограмата я сменихме миналата година и сега взех да се замислям за изолация.
              Аз не вярвам в чудеса!
              Разчитам на тях!

              Коментар


              • #22
                До: Вътрешна изолация на апартамент

                Аз като човек, който си изкарва хляба до голяма степен с монтаж на външни топлоизолационни системи, естествено подкрепям, че това е правилния избор. Но въпреки това и от вътрешна изолация, дори и много тънка има положителен резултат. Пробвал съм го лично, въпреки, че бях скептично настроен. А все пак разликата в инвестицията е доста сериозна. Е сериозна е и разликата в икономията на топлинна енергия, но в крайна сметка безплатен обяд няма, както е казала една известна кралица....
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • #23
                  До: Вътрешна изолация на апартамент

                  Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                  просто за мене практически този модел на изолация действа.
                  Много вероятно е най-съществена роля да е изиграла смяната на дограмата.

                  При мен разликата беше драстична без каквато и да било допълнителна изолация. С разкапаната дървена дограма през зимата в кухнята се влизаше само с дебел вълнен пуловер и то за малко. А помещението е малко и е с най-силно греещия радиатор в къщи ...

                  След смяната на дограмата досега не се е налагало да се отваря кранчето на МАХ, а температурата и при голям студ си е много нормална.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Вътрешна изолация на апартамент

                    Вътрешната изолация е компромис, голям компромис. Прави се в краен случай, при невъзможност за друг вариант, или по икономическа принуда. Понеже много е написано за мухъла, да почнем от "А и Б": Мухъла се появява на места с конденз. Във въздуха винаги има някакво количество вода, това представлява неговата влажност, когато говорим за количество вода в обем въздух - това е абсолютна влажност. Съществува и понятието относителна влажност, то е тясно свързано със способността на въздуха да поема определено количество вода, без тя да се втечнява, т. е. кондензира. 100% е относителната влажност в момента, в който водата почва да кондензира. Колкото е по-висока температурата на въздуха, толкова е по висока неговата абсолютна влажност, при 100% относителна! Казано по просто, колкото е по топъл въздуха, толкова повече вода може да поеме, без тя да почне да се втечнява. Когато топъл въздух с висока абсолютна влажност влезе в допир със студена повърхност, то тя на момента се овлажнява, тъй като в граничната област относителната влажност достига 100% - точно за това се изпотява бирата. Рязка граница между топла и студена среда има и между стената /външна/ и топлоизолацията /вътрешна/. При това положение мухълът е неизбежен. В този случай той не е открит, а е м/у стената и изолацията, но спорите му циркулират, а рано или късно започват да циркулират и частици от него и тогава мирише, най-накрая избива и той, въпреки всички шпакловки, замазки и пр. покрития на изолацията.
                    Абсолютно вярно е и това за акумулиращия ефект на стена с външна изолация.
                    В случай, че външната изолация е неизпълнима /по каквито и да е причини/ и се прави вътрешна, решението на проблема с конденза трябва да се търси, чрез намаляване на температурните разлики м/у повърхностите. Това може да се постигне най-общо по два начина: намаляване ефективността на изолацията - което според мен не е особено приемливо - или използване на материали, които снижават "резкостта" на границата: топло/студено, като я разширяват във обема си и не позволяват наличието на скокообразни температурни разлики. Най-общо, вторият тип материали са разните вати.
                    Относно разните видове пенопорести изолации: В зависимост от материала, те са два вида - полистирол и полиуретан, в зависимост от технологията на "разпенване" - екструдирани и експандирани. Това е: останалото са търговски марки и рекламни лафове!
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Вътрешна изолация на апартамент

                      и аз си направих сам вътрешна и скрих мухълъ зъл после направих и външна и сега изобщо не отоплявам , стои си винаги 18 градуса , през зимата де. а и като е повече ми става лошо така че съм доволен

                      Коментар


                      • #26
                        До: Вътрешна изолация на апартамент

                        Интерсното при мен е, че преди ремонта и смяната на дограмите, нямах никакви кондензи и мунали, ама пък в къщи напрао си вееше. След смяна на дограмата, температурите рязко скочиха с по малко използвана енерги, но се появи конденз. И от други познати съм чувал този ефект и то само при смяна на дограмата без други изолации.
                        О899 2б2 1З2

                        Коментар


                        • #27
                          До: Вътрешна изолация на апартамент

                          Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
                          Интерсното при мен е, че преди ремонта и смяната на дограмите, нямах никакви кондензи и мунали, ама пък в къщи напрао си вееше. След смяна на дограмата, температурите рязко скочиха с по малко използвана енерги, но се появи конденз. И от други познати съм чувал този ефект и то само при смяна на дограмата без други изолации.
                          Ако е алуминиева дограма,прави конденз, и то зъл!!
                          Затова слагат PVC за външна,а за вътрешна по-добре алумин!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Вътрешна изолация на апартамент

                            Говоря за PVC и конденза не е по дограмата а по стената около нея, най вече в ъглите, дограмата си е суха.
                            О899 2б2 1З2

                            Коментар


                            • #29
                              До: Вътрешна изолация на апартамент

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Вътрешната изолация е компромис, голям компромис. Прави се в краен случай, при невъзможност за друг вариант, или по икономическа принуда. Понеже много е написано за мухъла, да почнем от "А и Б": Мухъла се появява на места с конденз. Във въздуха винаги има някакво количество вода, това представлява неговата влажност, когато говорим за количество вода в обем въздух - това е абсолютна влажност. Съществува и понятието относителна влажност, то е тясно свързано със способността на въздуха да поема определено количество вода, без тя да се втечнява, т. е. кондензира. 100% е относителната влажност в момента, в който водата почва да кондензира. Колкото е по-висока температурата на въздуха, толкова е по висока неговата абсолютна влажност, при 100% относителна! Казано по просто, колкото е по топъл въздуха, толкова повече вода може да поеме, без тя да почне да се втечнява. Когато топъл въздух с висока абсолютна влажност влезе в допир със студена повърхност, то тя на момента се овлажнява, тъй като в граничната област относителната влажност достига 100% - точно за това се изпотява бирата. Рязка граница между топла и студена среда има и между стената /външна/ и топлоизолацията /вътрешна/. При това положение мухълът е неизбежен. В този случай той не е открит, а е м/у стената и изолацията, но спорите му циркулират, а рано или късно започват да циркулират и частици от него и тогава мирише, най-накрая избива и той, въпреки всички шпакловки, замазки и пр. покрития на изолацията.
                              Абсолютно вярно е и това за акумулиращия ефект на стена с външна изолация.
                              В случай, че външната изолация е неизпълнима /по каквито и да е причини/ и се прави вътрешна, решението на проблема с конденза трябва да се търси, чрез намаляване на температурните разлики м/у повърхностите. Това може да се постигне най-общо по два начина: намаляване ефективността на изолацията - което според мен не е особено приемливо - или използване на материали, които снижават "резкостта" на границата: топло/студено, като я разширяват във обема си и не позволяват наличието на скокообразни температурни разлики. Най-общо, вторият тип материали са разните вати.
                              Относно разните видове пенопорести изолации: В зависимост от материала, те са два вида - полистирол и полиуретан, в зависимост от технологията на "разпенване" - екструдирани и експандирани. Това е: останалото са търговски марки и рекламни лафове!
                              +1 Много добро обяснение колега. Браво!
                              Technical Rescue Direct - life lies in courage
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                              Коментар


                              • #30
                                До: Вътрешна изолация на апартамент

                                Ако някой ми даде съвет, ще съм много благодарен.
                                Имам външна изолация на апартамента, живея на последния етаж и въпреки изолацията и парното/локално/ което имам и го паля като парен локомотив пак е студено. Смятам, че плочата на тавана ми изсмуква всичката топлина. Над плочата/тавана/ изолация не мога да направя, защото са тавани на други хора и не мога да се разбера. Остава варианта за вътрешна изолация на тавана- с гипскартон и вата или с някакви изолационни плоскости залепени на тавана. Кажете някой ако е правил, или знае как е по добре да се направи.
                                Борислав Русенов - 0889593977

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X