Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вътрешна изолация на апартамент

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Вътрешна изолация на апартамент

    Колкото повече я чета тази тема, толкова повече се обърквам.
    Значи, апартамента в който живея от 3 години е ЛЕДНИК, с ТЕЦ съм + духалки и едвам докарвам до 19градуса.
    Дограмата ми е от най-първата "алуминиева" /според мен е от стомана/ и тече вода по нея като река.
    Стъклопакетите отдавна са се разхерметизирали и между стъклата е матово бяло.
    Комшии отгоре и отдолу нямам, апартаментите са празни и неотопляеми.

    Външна изолация НЯМАМ КАК ДА НАПРАВЯ, НЯМА и не ме питайте за причината, не може.

    Сега, въпросът ми е, 2013 год. сме, няма ли някакво решение, пък било то и скъпо с вътрешна изолация, но да не е по-дебела от 2см.
    Също така приемам съвети за дограма, интересува ме НАЙ-ДОБРОТО на пазара, ще я купя още през Февруари, че ме е страх като се затопли да не размисля..
    Искам да купя всичко сега, имам празен гараж и в него ще складирам, а лятото мисля да почвам.

    Значи, засега изолация на всички външни стени, тавани и смяна на дограмата, НО...какво да правя с пода, навсякъде е теракота и не ми се разбива.
    Като се сетя, ще допълвам.... приемам съвети всякакви, дори и платени.

    А да, имаше тук една тема за термозаснемане, не я намирам, има ли ефект от тях???

    Коментар


    • От: Вътрешна изолация на апартамент

      Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
      Аз съм си сложил вътрешна изолация фибран-2см , на таваните съм залепил стиропор-1см , дограмата ми в всички стаи е на различни производители и съм доволен!

      Две стаи топля с печка на дърва,кухнята с климатик.
      0осем9осем7шест0осем7едно
      Миро

      Коментар


      • От: Вътрешна изолация на апартамент

        Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
        Колкото повече я чета тази тема, толкова повече се обърквам.
        Значи, апартамента в който живея от 3 години е ЛЕДНИК, с ТЕЦ съм + духалки и едвам докарвам до 19градуса.
        Дограмата ми е от най-първата "алуминиева" /според мен е от стомана/ и тече вода по нея като река.
        Стъклопакетите отдавна са се разхерметизирали и между стъклата е матово бяло.
        Комшии отгоре и отдолу нямам, апартаментите са празни и неотопляеми.

        Външна изолация НЯМАМ КАК ДА НАПРАВЯ, НЯМА и не ме питайте за причината, не може.

        Сега, въпросът ми е, 2013 год. сме, няма ли някакво решение, пък било то и скъпо с вътрешна изолация, но да не е по-дебела от 2см.
        Също така приемам съвети за дограма, интересува ме НАЙ-ДОБРОТО на пазара, ще я купя още през Февруари, че ме е страх като се затопли да не размисля..
        Искам да купя всичко сега, имам празен гараж и в него ще складирам, а лятото мисля да почвам.

        Значи, засега изолация на всички външни стени, тавани и смяна на дограмата, НО...какво да правя с пода, навсякъде е теракота и не ми се разбива.
        Като се сетя, ще допълвам.... приемам съвети всякакви, дори и платени.

        А да, имаше тук една тема за термозаснемане, не я намирам, има ли ефект от тях???
        Не е лесен случая,но все пак възможните мерки:
        -за дограмата.Добър вариант с баланс цена/качество-Рехау система 70 или подобни.Вид на стъклото и пълнеж-според изложението.Вложението в К-стъкло и съответните варианти според слънцестоенето си заслужава.Има зимна пяна и може да се монтира и сега.
        -Ако тези 2 см. важат и за стените като пакет , то не остава друго освен XPS,мрежа,много добра тераколова шпахловка, кит и боя.Все пак е желателно да увеличиш дебелината на пакета до 5 см.,поне към неблагоприятните изложения.
        -за пода-ако има начин , да се разбереш със собственика отдолу, поне декоративни стиропорени пана да се залепят на тавана му.На твоят таван-също като минимум.Все пак далеч по-добре е ,където може да се сложи 5 см. вата.

        Коментар


        • От: Вътрешна изолация на апартамент

          След така поставеното задание,огледай се за корк и кьомерлинг.Скъпо,качествено,трайно.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Вътрешна изолация на апартамент

            За таваните - дори при 2см XPS разликата е осезаема. От 4-те стаи вкъщи, дневната е с 2см XPS, моята стая е с 2см стиропор + 1см PVC плоскости за таван, монтирани плътно под стиропора върху дървени летви. Само от това и в двете стаи е сигурно с 3-4 градуса по-топло, едната се топли със 700W конвектор, и то само ако не е пуснат компютъра, а другата - с 2KW конвектор, като в общия случай вратата между двете е отворена, та 700 ватовата се включва крайно рядко.

            За разлика от това, едната спалня се топли с 1.4 киловата, а другата с 1.7 киловата, при положение че са наполовина на дневната като квадратура. При голям студ навън 1.7 киловатовия конвектор в едната спалня (грубо 2.50 x 3.50), трудно смогва да поддържа повече от 20 градуса.

            Та, изолация на таваните според мен е абсолютно задължителна, а освен това и доста ефикасна.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Вътрешна изолация на апартамент

              Чинел .. за под 5 см. ... по стените и пода .. файда нЕма.
              Аз бях на същия у. като теб и ... сложих 10 см. Може да ти се струва много .... но веднъж го правя
              Дограмата ПВЦ .. поне 6-7-8 камерна ... познава се лесно по ширината .. слагаш кутия цигари и ... дограмата трябва да е поне толкова ... моята е повече.
              Стъкло ... троен стъклопакет, ако искаш слагай Ка стъкло, ама лятото от южната страна ... печем баници!
              Ако, искаш подробности ... думай! Да не правя реклама на джамджиите.
              Последно редактирано от CarTest™; 28-01-13, 20:40.
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • От: Вътрешна изолация на апартамент

                А пък за теракота,ако ти е студено и не ти се разбива сложи директно в/у него фибран и отгоре ламинат!!!

                Коментар


                • От: Вътрешна изолация на апартамент

                  От южната и западната страна К стъклото да върви със зелено или кафяво външно според желанието. Разликата с обикновеното зимата е чувствителна на пипане. Конденза при К е само долу, а при обикновеното е повечко особено с плътни щори. На тавана задължително дебелина поне колкото е по стените. Аз бих сложил 10 см вата и гипскартон в предвид панел и че отгоре никой не живее. На пода бих сложил върху теракота фолио с алуминиева вложка, XPS за под мин 2 см и ламинат.
                  ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                  Е250 1998-продаден
                  Субару Пустош

                  Коментар


                  • От: Вътрешна изолация на апартамент

                    Апартамента ти е перфектен.
                    Продай го и да ти търся парцел до мене. След 45 дена ще имаш покрив, а след 6 месеца - ще ни посрещаш! И ще се топлиш "на свещи" ...
                    Дотогава ще спиш в "бараката" на двора.
                    Mitsubishi L200 DobbleCab

                    KTM XC 450 RW 2009
                    KTM 350 SX 2011

                    Коментар


                    • От: Вътрешна изолация на апартамент

                      Здравейте, в моя апартамент бяха същите условия и го реших с външна изолация и допълнително поставена от външната страна плъзгаща дограма. Върху теракота сложих корков паркет и ефект е поразителен. Тавана само в едната стая сложих семпрон 6мм. и така климатика работи доста по леко и е разбираемо не топля пода на комшията. Иначе предложението на колегата за твоя къща си е добро.

                      Коментар


                      • От: До: Вътрешна изолация на апартамент

                        Извинявай,да попитам между селитрона ако има фуги,с кое е най добре да се запълнят и с какъв грунд да се грундира преди боядисване.Предварително благодаря.

                        Коментар


                        • От: Вътрешна изолация на апартамент

                          Искам да направя вътрешна изолация на сухо чисто мазе с топла връзка до горните помещения. Очевидно няма как да предпочета външна топлоизолация. Най-критичен ми е подът. Засега остава или дебел мокет, или двоен кух под. Електрически влагоабсорбатор ще е задължителен.
                          Искам да споделя нещо, което мен лично ме изуми в началото. Тук всички се верят и кълнат как свободното движение на въздух намалява влагата. Греда! Монтирах вентилатор да изкарва въздуха и затворих мазето, да влиза само въздух отгоре. Влага не, ами ВЛАГА, по едно време помислих, че има теч отвън. Локвички около вентилатора,имам предвид буквално и съвсем истински. 95% относителна влажност и 18 градуса температура на теракота под него, и 10 градуса разлика между горното топло помещение и мазето. Като спрях тоя вентилатор и пак отворих прозорчето към навън - влагата падна с 20% и мухълите се закротиха. Нищо чудно, ако мога да направя лаишко сравнение, че фризер прави най-много лед ако го отваряш по-често.
                          Чудя се и за перлит върху тоя теракот. Събирам идеи всякакви. Прочетох всички теми, свързани с тематиката, и яко се обърках.

                          Коментар


                          • От: Вътрешна изолация на апартамент

                            Зависи кога я правиш тази процедура с проветрението? Ако е сега по време на жегите, със сигурност се получава влага. Мазето е хладно и предполагам не е повече от 18-20 градуса. Стените може и да са с по-ниска температура. Въздуха с увеличаване на температурата има способност да поглъща повече влага. Така външния въздух при 30-35 градуса има доста влага. След като го вкараш принудително в мазето, въздуха се охлажда. Влагата се отделя под формата на вода, защото при температура от 20 градуса влагата във въздуха е почети на половина и излишната вода се втечнява и отделя. Зимата е друга бира. Тогава студения въздух го вкарай в мазето и ще поеме влагата от мазето. След това като излезе на вънка я отделя в околната среда и много бързо ще изсъхне. Затова процедурата с вентилатора можеш да я правиш зимата, но и температурата ще ти падне.

                            Коментар


                            • От: Вътрешна изолация на апартамент

                              Перлита е хигроскопичен. И защо кух под? Ако смяташ да ползваш перлит ще ти трябва някаква решетка от бичмета да речем поне 5Х5 през 50 см. Трябва да ги "заковеш" към пода, за да се избегне евентуалното разскърцване на конструкцията. Полагаш перлита до височината на бичметата и отгоре ковеш ОСБ водоустойчиви плоскости. След това постилаш дебелия мокет. При възможност е по-добре да "заредиш" с минерална вата вместо перлит.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Вътрешна изолация на апартамент

                                явно има някаква друга идея, която не споделяш, а би помогнала в реаването на казуса ти...
                                иначе изриване на замаската, фибран на пода, каменна вата(поне 50кг/м3) и гипскартон на стените и тавана

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X