Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко Въпроса по двигателя на терано 2.7ТДИ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко Въпроса по двигателя на терано 2.7ТДИ

    Колеги Здравейте,тъй като съм още" зелен " с тераното искам да ви попитам: каква функция изпълнява това и трябва ли да му е запушено маркучетоНатиснете снимката за да я уголемите

Име:20150603_124139.jpg
Прегледи:1
Размер:105.2 КБ
ID:6091744 и още :това ли е егеераНатиснете снимката за да я уголемите

Име:20150603_124232.jpg
Прегледи:1
Размер:117.4 КБ
ID:6091745 и как трябва да го изолирам. благодаря предварително.

  • #2
    От: Няколко Въпроса по двигатела на терано 2.7ТДИ

    Джипката ти има EGR(рециркулация на изгорели газове). Това на първата снимка ти управлява клапата.

    Защо ти е да го изолираш? Ако джипката върви нормално, няма никакъв смисъл да го пипаш.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Няколко Въпроса по двигатела на терано 2.7ТДИ

      Мерси за бързото включване Спарки,в предишна тема питах за моите проблеми за това искам да го затворя,джипа ми е като скопен кон

      Коментар


      • #4
        От: Няколко Въпроса по двигатела на терано 2.7ТДИ

        Първоначално публикуван от garmodolov Преглед на мнение
        джипа ми е като скопен кон
        А защо реши че е от EGR-а? Това обикновено е ефекта от скапан дебитомер.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Няколко Въпроса по двигатела на терано 2.7ТДИ

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          А защо реши че е от EGR-а? Това обикновено е ефекта от скапан дебитомер.
          ами като го изключа и е двапъти по скопен! изкарва син пушек и затова един механик тук ме посъветва да измия Интер кулера и да запуша егр а. незнам какво да правя чека не свети апък джипа неще,какво ли не правих ще пробвам и това и смяна на всички маркучи с нови,данеби да смуче въздух?

          Коментар


          • #6
            От: Няколко Въпроса по двигатела на терано 2.7ТДИ

            Първоначално публикуван от garmodolov Преглед на мнение
            ами като го изключа и е двапъти по скопен!
            Много ясно че ще е 2 пъти по-скопен. EGR-а не е само тая клапа. Тая клапа конкретно ти затваря притока на въздух, за да може да смуче и изгорели газове при ниско натоварване.

            Първоначално публикуван от garmodolov Преглед на мнение
            изкарва син пушек и затова един механик тук ме посъветва да измия Интер кулера и да запуша егр а.
            Еми остави го на въпросния механик да свърши тия 2 неща, щом е толкова в час.

            От смучене на въздух по въздуховодите син пушек не се получава. Получава се от смучене на въздух или запушване в горивната система. Ама това лесно се проверява - маркуч от помпата директно в чиста туба с нафта, и ако се оправи, търсиш проблема между помпата и резервоара.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Няколко Въпроса по двигатела на терано 2.7ТДИ

              ЕГР-а вкарва изгорели газове в смукателния колектор , което съчетано с маслените пари от картера и малко от турбото може да блокира частично колектора , пък и егр-а може да остане леко отворен . затова някои го изолират , но трябва да се провери и дали вече не е натрупало сажди и ако да - се чисти . другия ефект от премахването е , че дебитомера вече отчита повече въздух и мотора става една идея по-пъргав ама и леко ще си увеличи апетита . Зимата пък ще се стопля малко по-бавно .

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled1.png
Прегледи:1
Размер:569.3 КБ
ID:5664656
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                От: Няколко Въпроса по двигатела на терано 2.7ТДИ

                На TD27T/Ti се случва най-много това:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010967.jpg
Прегледи:2
Размер:92.0 КБ
ID:5664657

                Освен ако няма някакъв генерален проблем, ама се съмнявам. Сериозното запушване като на по-горната снимка се случва по-често на двигатели, при които входящия и изходящия колектор са от една и съща страна на двигателя, тоест изходящия топли входящия. TD27Ti не знам да има проблем със запушване, поне не и чак до там че да окаже сериозно влияние на вървежа.

                Колкото до разхода - не вярвам да доведе до съществена разлика. Във висуките режими, където разхода е голям, ЕГР-а така или иначе не работи, а да спестиш повече от 200-300 грама на 100км заради EGR-а ми се струва твърде оптимистично.

                Снимката е от тук:
                http://pcoa.org.au/forum/viewtopic.php?f=45&t=5470

                В темата има и подробности по запушването на EGR-а.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Няколко Въпроса по двигатела на терано 2.7ТДИ

                  Здравейте колеги,благодаря за бързите отговори и отзивчивост на всички отговорили. Нямах време до сега да пиша затова сега малко развитие: Това беше положението когато го разглобих Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150603_183551.jpg
Прегледи:1
Размер:86.5 КБ
ID:5665655Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150603_183626.jpg
Прегледи:1
Размер:140.8 КБ
ID:5665656Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150603_183707.jpg
Прегледи:1
Размер:85.2 КБ
ID:5665657Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150603_183945.jpg
Прегледи:1
Размер:155.9 КБ
ID:5665658вътре беше и ето тази гнясНатиснете снимката за да я уголемите

Име:20150603_201759.jpg
Прегледи:1
Размер:77.6 КБ
ID:5665660 А така се справих със егр аНатиснете снимката за да я уголемите

Име:20150604_192656.jpg
Прегледи:1
Размер:77.4 КБ
ID:5665661 наистина е една идея по пъргав. определено има полза. но нее това което беше,пак припушва син пушек при подаване на гас след като е вървял на скорост със върната гас.даваите идеи какво още да правя. Спарки моля те кажи това нормално ли е и ако е защо е този датчик.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150605_123636.jpg
Прегледи:1
Размер:103.2 КБ
ID:5665664 Благодаря.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Няколко Въпроса по двигатела на терано 2.7ТДИ

                    Това на последната снимка ти е датчика за лампата за маслото. На преден план вероятно е горивния филтър, и омазненото определено не трябва да е омазнено. Всичко по горивната система външно трябва да е абсолютно сухо.

                    EGR-а правилно си го запушил, макар че начина, по който си го направил не ми е много по сърце. Сега трябва да застопориш и клапата в отворено положение. Ей-тоя чичка направо я е махнал:
                    https://www.youtube.com/watch?v=rd5wzc3msws

                    Всички вакууми, които махаш, трябва да се запушат.

                    Не е зле да си изчистиш и интеркулера, и масления отделител (отпред на интеркулера, в дясно, кръгла пластмасова кутийка). Мие се само с нафта.

                    Честно казано чак толкова нагар ми се струва малко прекалено, но не мога да гадая дали е нормално или не. Във всеки случай според мен има данни че е карано със скапано/дърто масло.

                    Не познавам системата достатъчно в детайли, за да съм докрай обстоен. Карам го по каквото съм чел и гледал из сайтовете и на живо. Моето е без EGR. Колектора е само леко омаслен, но иначе свети.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Няколко Въпроса по двигатела на терано 2.7ТДИ

                      Първоначално публикуван от garmodolov Преглед на мнение
                      ... ще пробвам и това и смяна на всички маркучи с нови,данеби да смуче въздух?
                      Ако влиза въздух в помпата ще пречи на авансатора . Ако няма напукано по маркучите , може да изрежеш краищата им на 1.5 см и да стегнеш останалите "нови" краища .
                      Бих погледнал и цедката на входа на помпата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Няколко Въпроса по двигатела на терано 2.7ТДИ

                        Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
                        Ако влиза въздух в помпата ще пречи на авансатора.
                        Ще пречи на много неща, не само на авансатора.

                        БИх препоръчал профилактично да измерите и компресията. Ще каже едно-друго.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Няколко Въпроса по двигатела на терано 2.7ТДИ

                          Мерси,Спарки на лято ще има да черпя. Точно за този датчик питах защото нямам кабел на него?????? какво трябва друго да направя всички маркучи ги смених с новиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:20150609_182055.jpg
Прегледи:1
Размер:88.9 КБ
ID:5665756 цетка на помпата нямам! как да пробвам за въздух. това е масленият филтър,интер кулера свети,чист е,масленият отделител е измит/триабва ли да диша, когато го напълних да го измия от капачката му течеше или трябва да не тече/за маслото и аз така смятам кипъреца от които го купих ми изглеждаше много мърляв с колите колата която караше гореше повече масло отколкото бензин а беше 2013 г. вакумите съм махнал троиниците и сам ги вързал на баипас.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150609_182021.jpg
Прегледи:1
Размер:112.9 КБ
ID:5665755

                          Коментар


                          • #14
                            От: Няколко Въпроса по двигателя на терано 2.7ТДИ

                            До колкото виждам от снимката, това е с десен волан? В такъв случай ще трябва да правиш снимки в по-общ план, за да мога да се ориентирам кое къде е.

                            Датчика за масло при мен е откъм пътника, под смукателния колектор и зад горивната помпа. На друго място не знам да има датчик. И трябва да има кабелче на него - той управлява лампата за маслото на таблото. Като палиш лампата свети ли? Колко след това изгасва?

                            Ако е махната крушката или е вързана към нещо друго, не искам и да си помислем що за мангал го е експлоатирал това, или поне що за мангал ти го е продал.

                            Масления отделител не го мисли вече, щом си го мил.

                            Щом на снимката това е масления филтър, стегни омасления болт - от там не трябва да тече. Това е маслото, отиващо към турбото.

                            Намери къде да ти премерят компресията. Мери се през дупките на подгревните свещи, на горещ двигател. Изключва се подаването на гориво (клапанчето на помпата), махат се всичките свещи, и след това се мери цилиндър по цилиндър. Нормата е 25-30 бара.

                            За другото ти казах - махни клапата на EGR-а или я застопори в отворено положение, ако вече не си. Между интеркулера и смукателния колектор се намира. Като махнеш интеркулера се вижда.

                            Това пушене в синьо може да е или от неправилна горивна смес/момент на впръскване, или сдало турбо (пуска повече масло), или сдал двигател (дали генерално или нещо по-дребно - не знам). Премери компресията, поне за да изключим проблем с мотора.

                            Тоя двигател е ужасно здрав, но явно е експлоатиран от тотален мърляч и няма как да предполагам какво е вършено по него.

                            Лампата "check engine" свети ли, като дадеш контакт? Трябва да свети за момент, и после да изгасне. Ако не, смятай че и тя е махната или изгоряла.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Няколко Въпроса по двигателя на терано 2.7ТДИ

                              Мерси Спарки извинявам се ако е прозвучало като провокация, лампата свети/за маслото/ и изгасва като на всяка кола така ми се струва,чека свети и гасне в нормите. Двигателя мърка като коте по тих е даже от няколко други по нови нисана след 2000г които съм слушал! клапата е застопорена/изключен вакуум/.може ли да е от компа на джипа/кондензаторите в него/ и тои да не дава точният момент на впръскване. Някои ми беше казал че турбото имало някакъв клапан вътре които предпазва от прекомерно надуване и в един момент отваря и върти въздуха вътре без налягане и така отваря и затваря постоянно,вярно ли е и ако е така може ли този клапан да не затваря и за това да няма цялата мощност.джипа е бил служебна кола абе с две думи обща кобила които е хване тои е язди. наистина ме кефят колко са здрави!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X