Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Първи мотор - съвети за избор, поддръжка и др.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първи мотор - съвети за избор, поддръжка и др.

    Здравейте! На 19г. съм, карам автомобил от 1 година, но ми се иска да пробвам и нещо на 2 гуми. Отдавна си падам по мотори, но сега съм се насочил по-конкретно към супермото. Вижданията ми са за нещо поне 250 кубика, за да не се чувствам като спрял като сменя от кола на мотор. Четох и другите подобни теми за първи СМ мотор, но повечето водачи тук имаха опити и с предишни мотори . Интересувам се от цялостната поддръжка на мотора (например обслужване на определени моточасове?) и съвети отностно кубатура/мощност. Ще съм Ви много благодарен

  • #2
    От: Първи мотор - съвети за избор, поддръжка и др.

    Забравих да спомена ръст 189 и 68 кг. Смятам да отделя около 2000лв +/- за мотора и отделно колко трябва да отделя за хубава каска примерно и консумативи?

    Коментар


    • #3
      От: Първи мотор - съвети за избор, поддръжка и др.

      Не намерих друга подобна тема, ако не съм я видял ще съм благодарен поне да ме насочите

      Коментар


      • #4
        От: Първи мотор - съвети за избор, поддръжка и др.

        С тези 2000лв няма да стигнеш до никъде! Или ще си купиш нещо и после ще налееш още 2000лв.
        Защо си се спрял на СМ? За какво ще ползваш мотора и колко ще го караш( за Събота и Неделя)?
        Първо виж покарай не само СМ и друг тип. Прецени кое ти допада повече.
        Погледни в нашите сайтове, как до 3000лв има само боклуци-Супер мото. Почват от 3700 нагоре мотори които заслужават да се видят.
        Ако не можеш, да отделиш толкова пари гледай Хонда 250хр. Дори да не е със СМ капли... на по късен етап ще си купиш.
        Само с каска не става!
        200лв каска
        150-200лв втора ръка ботуши
        Протектори 60...600лв от теб зависи
        Ръкавици 50лв
        Не те знам с какво ще караш... с екип за мотокрос/ендуро или за писта. Първи вариант нов 250лв, а за писта втора ръка 450-600лв има доста добри, но се иска търсене и търпение.
        Това са примери.. ти ако искаш може да си караш с каска и ръкавици, а дрехите да са като за кафенце! Но помни, че здравето е безценно
        Казваш, че си на 19г и искаш поне нещо 250кб, за да не се чувствам като спрял като сменя от кола на мотор. Квай тая кола е? Ти А-категория имаш ли? Аз с 250 подходящ модел.. направен на СМ и ти с кола примерно 250-300 магарета по Шипка ще те разоря. Ще се повторя.. първо пробвай няколко мотора сравни и тогава мисли. Но ако нямаш А-категория първо нея!
        KTM 640 LC4 Prestige Supermoto;YAMAHA WR450F/08

        Коментар


        • #5
          От: Първи мотор - съвети за избор, поддръжка и др.

          Мотора ще се кара всеки ден. Колебаех се между СМ и пистов, но СМ ми изглежда по-подходящ за града. За това, че не искам да се чувствам като спрял го казах защото гледах клипчета как 250цц мотори 0-100 го правят за 6.5 секунди примерно, а с колата го правя за 7. Всъщност излиза, че мотора ще ми дойде по-голям разход от колата, а аз си мислех че е обратното. На този етап колата ме дърпа доста назад и си мислех, че с мотора ще мога да бръмча повече, но може и да греша. За категорията А не мога да изкарам сега, но мога А2 до 35кв/48 кс. Иначе какъв разход дават горе долу 250кб и 600кб?

          Коментар


          • #6
            От: Първи мотор - съвети за избор, поддръжка и др.

            Разхода на бензин ще ти е най-малкия разход като цяло.Мотора няма нищо общо с колата.

            И за да не е спам:Разхода между 600цц и 250 (напилен двигател) е горе-долу еднаква.Ако 250 е някакъв по-дърт въздухар може да го свалиш на 3,5-4/100 ама то тогава не караш,даже не се и возиш...нещо като пълзене е .

            Коментар


            • #7
              От: Първи мотор - съвети за избор, поддръжка и др.

              Не си за 600цц... не се обиждай.
              Разхода на бензин е много относителен и няма как да се определи точно. Купи си един скутер 250цц и си карай на воля лятото.
              KTM 640 LC4 Prestige Supermoto;YAMAHA WR450F/08

              Коментар


              • #8
                От: Първи мотор - съвети за избор, поддръжка и др.

                Благодаря за съветите и не се обиждам, защото аз самия не искам да се хвърлям на нещо голямо, просто нямам база за сравнение Иначе ми се искаше да е нещо с по-добър външен вид от един скутер, но се очертава да си бръмча с колата за сега, защото явно мотора има по-големи разходи, които в момента не мога да поема.

                Коментар


                • #9
                  От: Първи мотор - съвети за избор, поддръжка и др.

                  За 3000-3500лв можеш да си вземеш хонда forza 250i.
                  Ролки и ремък+масло и спирачна течност, въздушен филтър-220лв и за следващите 10000км само каране. Върви до 140 доста добре. Удобен както за града така и извън.
                  KTM 640 LC4 Prestige Supermoto;YAMAHA WR450F/08

                  Коментар


                  • #10
                    От: Първи мотор - съвети за избор, поддръжка и др.

                    След лятото мога и да успея да отделя 4000лв за СМ. За тези пари кои модели? Гледам продава се един варненски КТМ ехц 525 70кс за 3800. За малко повече пари има хонди и лц4 по-нова година, по-голяма кубатура и странното за мен е, че са с по-малка мощност. И освен ремък, ролки,масло,филтър, спирачна течност и верига примерно друго сменя ли се? Гумите предполагам ще издържат дълго, защото нямам намерение да ги паля.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Първи мотор - съвети за избор, поддръжка и др.

                      За тези пари кои модели са добри?* Понеже го редактирах горния пост съм забравил да допълня. Четох, че ако не е сток СМ не е добре за ежедневно каране, именно заради обслужването на определени моточасове. Както казах моторът ще се кара всеки ден и по възможност да е около 48 к.с. Хъскито отпада, не защото не ми харесва, а заради частите, които на нашия пазар липсват и се чака дълго за доставка. КТМ не изглеждат зле и ми се струват най-достъпни, но нямам наблюдение така че се доверявам на вас.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Първи мотор - съвети за избор, поддръжка и др.

                        EXC 525 70 коня няма..... 520/525 (509кубика са) са около 50 до 54-55 ако са с доста "тунинг". ЛЦ4-ките са горе долу на същите коне.
                        ЕХС-то не е за всеки ден!Ако ще го караш в града всеки ден, ЛЦ4-ката е мотора. Подръжката му е като на всеки шосеен мотор - масло веднъж годишно, дилтъра ще го переш и омасляваш чат пат(в града няма да се цапа толкова бързо), верига, гуми, окачване като на всеки мотор. Ролки и ремък са за скутера, моторите нямат или поне на лц4-ката едва ли ще ти се наложи някога да сменяш ангренажна верига.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Re: Първи мотор - съвети за избор, поддръжка и др.

                          Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение
                          ... ЛЦ4-ката е мотора. .. масло веднъж годишно.
                          Да бе да!

                          before: Kawasaki ZX10R 2009
                          after: KTM 690 SMC R 2015

                          Коментар


                          • #14
                            Re: От: Re: Първи мотор - съвети за избор, поддръжка и др.

                            Първоначално публикуван от Mean Преглед на мнение
                            Да бе да!

                            Така е по мануал.....освен ако на правиш повече от 5хил.км на сезон
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$1D7E2E54CA698847.jpg
Прегледи:1
Размер:40.4 КБ
ID:5666601

                            Коментар


                            • #15
                              От: Първи мотор - съвети за избор, поддръжка и др.

                              Да бе, ама си похарчват масълце LC-4ките и не го виждам как ще изкара 5 000 км. На моя за 1000 км., от които 2 трак дни, и поне карания с над 150-160 км/ч (демек 6000+ rpm) и сега долях 0,5 л. масълце. Още едно момче, кара го по-туристическата, без трак дни и тн., за 2 200 км. -> 0,7 л. масло. Маслото е BelRay 10W50 синтетика, мисля по-натам да пробвам с 10W60.
                              before: Kawasaki ZX10R 2009
                              after: KTM 690 SMC R 2015

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X