Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4X4, но не джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 4X4, но не джип

    Мои познати ме помолиха за съвет какъв автомобил 4Х4 да си вземат. Изискванията са да не е повече от 1600 кубика, задължително бензин без газ, след 2005-та, бюджет 10-12 000 лева.Изискванията са да може зимата да се качва до вилата им, която е буквално на 100 метра от главният път, в никакъв случай няма да се ползва за офроуд изпълнения.Като разгледах мобилето и карса, ми излизат Сузуки Суифт и Игнис, Фиат Панда, Субару Легаси, Дайхатсу също, но тях смятам да ги пропусна заради по-малката разпространеност и по-трудно предполагаемо сервизиране.Дайте становище, разглеждат се и варианти и за някакъв по компактен джип. Лично аз бих взел Суифта, но дали съм на прав път, за да го препоръчам на хората. Благодаря предварително

  • #2
    От: 4X4, но не джип

    Хонда HRV.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #3
      От: 4X4, но не джип

      То аз точно от тези хонди започнах, но след 2005-та няма такива автомобили, в карс-а излиза само една хонда 2005-та, при това с газ, нещо, което хората категорично не желаят.

      Коментар


      • #4
        От: 4X4, но не джип

        Значи CR-V. Е, ще трябва да поотпуснат малко кубиците. Разликата в разхода не мисля, че ще е голям. За сметка на това ще се раздват на повече пространство. Обясни им, че по една или друга причина никой не слага 1.2, например, двигател на 4х4 (с малки изключения, ама ти не ги споменавай).
        Последно редактирано от silverfox; 01-06-15, 23:22.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #5
          От: 4X4, но не джип

          Щом бензин ..хонда CRV . Аз съм със Шкода Октавия 4Х4 ,но дизел и съм доволен. Дали нямаше бензинова такава????
          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

          Коментар


          • #6
            От: 4X4, но не джип

            Това с Шкодата е чудесна идея, за това не се бях сетил.

            Коментар


            • #7
              От: 4X4, но не джип

              Ако не търсят нещо с много ламБички и копченца бих им препоръчал Субару Форестър.
              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

              Коментар


              • #8
                От: 4X4, но не джип

                Дачия Дъстър почва от тези цени, но вероятно са най-изтормозените екземпляри от 2010 г.Тези със 6-скоростната кутия имат първа бавна предавка, блокаж на виско муфата. Сравнително компактна, тежи само 1300 кила и има приличен багажник. Имат бензинови 1,6 и дизелови 1,5 мотори. Тук на работата ми карат две такива служебни. Едната е на над 200 000 км и не са правили сериозни пробелми до сега.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #9
                  От: 4X4, но не джип

                  Ако е за зимата, по баир, добре е да има добър просвет.В случая за мен лично е по-добре да се гледа колата да е по-висока, от колкото да е пълноприводна.
                  Най-добре и двете де.
                  Форестър?
                  Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                  Коментар


                  • #10
                    От: 4X4, но не джип

                    Като гледам хората искат малолитражка. Ето от мен http://en.wikipedia.org/wiki/Suzuki_SX4 .
                    Land Rover Discovery
                    Където е текло пак ще тече ...

                    Коментар


                    • #11
                      От: 4X4, но не джип

                      Да, ако не се търси място за багаж и се гони ниския данък-Сузуки Игнис/SX4/Субару Джъсти.
                      Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                      Коментар


                      • #12
                        От: 4X4, но не джип

                        +1 за Зъбарото....
                        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                        Коментар


                        • #13
                          От: 4X4, но не джип

                          Ако има Дачия Дъстър за въпросния бюджет мисля че е много добър вариант.
                          SUZUKI "VITARA" , 1.6 ,къса база,BF Goodrich MUD, 31x10,5 R15
                          Nissan Patrol Y60

                          Коментар


                          • #14
                            От: 4X4, но не джип

                            Първоначално публикуван от michev68 Преглед на мнение
                            Мои познати ме помолиха за съвет какъв автомобил 4Х4 да си вземат. Изискванията са да не е повече от 1600 кубика, задължително бензин без газ, след 2005-та, бюджет 10-12 000 лева.Изискванията са да може зимата да се качва до вилата им, която е буквално на 100 метра от главният път, в никакъв случай няма да се ползва за офроуд изпълнения.Като разгледах мобилето и карса, ми излизат Сузуки Суифт и Игнис, Фиат Панда, Субару Легаси, Дайхатсу също, но тях смятам да ги пропусна заради по-малката разпространеност и по-трудно предполагаемо сервизиране.Дайте становище, разглеждат се и варианти и за някакъв по компактен джип. Лично аз бих взел Суифта, но дали съм на прав път, за да го препоръчам на хората. Благодаря предварително
                            От споменатите по-горе, бих препоръчал следното: Субару-да, Панда-бива, Сузуки, еле па 4х4 и то произведено в братска Унгария, категорично не. Иначе нека огледат ФВ Пасат 4-моушън от тия години-за половината от сумата се намират прилични бензинови, но най-малкия двигател е 2 литра. Обаче си е истинско 4х4 с централен торсен, а не силиконено-ламаринени полюции като при унгарското недоразумение.
                            Животът е харизан кон според мен...

                            Теди

                            Коментар


                            • #15
                              От: 4X4, но не джип

                              Легаси и Форестър под 2000 кубика няма. Огледайте се за Импреса 1,6, а ако е комби Аутбек е най-практична, с ръчни скорости и бавни.
                              ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
                              Е250 1998-продаден
                              Субару Пустош

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X