Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

    След като не веднъж съм се заричал да не си правя сметки без кръчмаря(или шефа от горе),сега на ново ще трябва да потърся помощ от вас.Търсех за втора кола джип къса база или пикап за дърпане на ремарке,като смятах да си оставя пасатора като идеалната лека кола за в града и за почивки,но с бъдещето увеличаване на семейството,ще трябва да се преусмислят много неща.Едно от тях е и семейната кола,която ще се окаже и работен джип за таткото.
    Търси се джип дълга база 4х4,достатъчно голям за 5 членно семейство и куче.Иска ми се задните седалки да са просторни за три деца,не две седалки с подлакътници и тем подобни.Отделно този джип ще се ползва и за каране по черни пътища,ливади,коловози.Ще се товари стабилно,като варянта с ремаркето отпада и беше преосмислен.Ще дърпа каравана,но не всеки ден ,а 6 - 7 пъти в годината. Не е нужно да споменавам и че разхода и подръжката също е от значение.Дори да е бензин пак ще се минава на ГИ,но вие ще кажете най-добре.Автоматик или ръчни пак вие ще споделите.Бюджета е 8000 лв като е възможно купуването на джипа да е от Италия.
    Благодаря на всички отзовали се,дори и на спамещите!Все е интересно кой какво мисли по въпроса :-)
    Последно редактирано от dadybg; 31-05-15, 08:42.

  • #2
    От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

    Гранд до 98-ма, осмак.
    O888 749-O86
    C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
    NC 750

    Коментар


    • #3
      От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

      Диско 2 ще ти залепне като шамар на врат.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

        Първоначално публикуван от m4r1qn Преглед на мнение
        Гранд до 98-ма, осмак.
        Гранд за семейство с 3 деца + куче, резервната гума в багажника, че и бутилка за газова ... Става, ама друг път!

        По-скоро нещо от рода на Диско, Паджеро, Хюндай Галопер, Нисан Патрол (дълъг) ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

          +1 за Диското
          Ford Bronco II 2.9 V6
          Уаз 469Б
          Hyundai Santa Fe 2.0 CRDI 125
          0899846606

          Коментар


          • #6
            От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            ... Нисан Патрол (дълъг) ...
            Идеално пасва Чавдаре Y61, но съветвам за този бюджет да не се търси дори такъв..За тия пари някакво Диско да се търси или неизгнило Паджеро.
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #7
              От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

              Мойте 5ст. - щом ще се товари, а и мислиш да ходиш насам-натам по горите, задължително заден цял мост, предницата ще я обсъдим по-гъсно .
              В Диско съм се возил 3-4 пъти, не знам как е извън пътя, но откъм простор е добре, комфорта бива. Дълъг патрУл за тия пари, по-скоро не, не и ако не си приготвил още 2-3к. за вкарване в пътя. Грандовете, и всякакви такива ги забрави - мястото е кът . До тука с целите мостове.
              Остава варианта предно независимо, задно на цяло. Или Паджери2/Галопер, Терано. Личните ми наблюдения са, че са много сходни като пространство и комфорт. Паджерото имаш избор м/у 2,8 Дизел и 3,0+ Бензин . Тераното САМО - 2,7тди за твоите нужди.
              С оглед обслужването, Тераното е най-евтино - сменяш маслата, ново виско (ако има нужда), при добро желание сменяш и ремъците на динамо/климатик/хидравлика. Ангренаж НАМА, нито верига ...

              Да обоПщим, ако бях на тебе, както казват в едни региони - Диско или Терано/Паджеро, като горе съм посочил преимуществата + багажник на покрива, за което и да избереш.

              Коментар


              • #8
                От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                Първоначално публикуван от dadybg Преглед на мнение
                След като не веднъж съм се заричал да не си правя сметки без кръчмаря(или шефа от горе),сега на ново ще трябва да потърся помощ от вас.Търсех за втора кола джип къса база или пикап за дърпане на ремарке,като смятах да си оставя пасатора като идеалната лека кола за в града и за почивки,но с бъдещето увеличаване на семейството,ще трябва да се преусмислят много неща.Едно от тях е и семейната кола,която ще се окаже и работен джип за таткото.
                Търси се джип дълга база 4х4,достатъчно голям за 5 членно семейство и куче.Иска ми се задните седалки да са просторни за три деца,не две седалки с подлакътници и тем подобни.Отделно този джип ще се ползва и за каране по черни пътища,ливади,коловози.Ще се товари стабилно,като варянта с ремаркето отпада и беше преосмислен.Ще дърпа каравана,но не всеки ден ,а 6 - 7 пъти в годината. Не е нужно да споменавам и че разхода и подръжката също е от значение.Дори да е бензин пак ще се минава на ГИ,но вие ще кажете най-добре.Автоматик или ръчни пак вие ще споделите.Бюджета е 8000 лв като е възможно купуването на джипа да е от Италия.
                Благодаря на всички отзовали се,дори и на спамещите!Все е интересно кой какво мисли по въпроса :-)
                Такова универсално нещо няма.
                Каквото и джип да вземеш окачването ще е за смяна в тоз бюджет.
                3 деца на една седалка не става освен ако не са поотраснали и елегантни.
                Детски седалки повече от 2 също няма как на един ред.
                Вариант е 7 места.
                Кучето и то става ако е джобен размер иначе заема цял багажник.
                Голям джип повдигнат тегаво се товари.
                Ремаркето иска голям мотор и автомат.
                Пиши от къде си - аз предлагам за Варна оглед на повдигнато диско 7 места струвало 8000 лв преди тунинга и гумите.
                Аз моето го ползвам за разходки без товарене и евридействане.
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #9
                  От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                  Disco 2, Td5. При начална цена 8000 лв. си приготви още 900 за нови гуми, 300 - за масла и филтри, и поне 1000 - за ремонти. После - сядаш и си караш дълго и с кеф!
                  пп. За предимства и недостатъци мога да говоря до утре - имах 3, сега - 1.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                    Аз съм с дълго pajero 2 и съм много доволен от към пространство. 7 местно е но със всичкия ми постоянен багаж рядко пущам последните две седалки за да возя някой. Но за да вземеш читаво що годе приготви мин 7000 лв . Оттам нататък вече си прави сметките какво ще му правиш за да ти хареса на теб.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                      Шеви Астро ван 4х4 и сходните му........
                      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                      Коментар


                      • #12
                        От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                        За Гранд-а и Чавдар - Резервната гума на покрива, газовата на нейно място... Има и по големи МПС-та - прав си.
                        O888 749-O86
                        C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
                        NC 750

                        Коментар


                        • #13
                          От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                          Моето предложение е Нисан Х трейл-не са скъпи и са икономични

                          Коментар


                          • #14
                            От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                            Първоначално публикуван от m4r1qn Преглед на мнение
                            За Гранд-а и Чавдар - Резервната гума на покрива, газовата на нейно място...
                            На някой може и да му се струва много куул резервната гума да е на покрива, ама според мен изобщо не й е там мястото. А и дори да не я броим нея, Грандът не е за голямо семейство с куче. На моя резервата е под пода на багажника, а газовата бутилка е малка (само 40 л) и въпреки това мястото е дефицит, въпреки че обикновено пътуваме само 2 души + куче без особено много багаж.
                            Както е споменато по-горе, кучето (ако не е с големината на котка) заема целия багажник. Т.е. нашият багаж отива на задните седалки. А ако трябва да качиш и 3 деца + съответния багаж за тях?
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Джип за 3 деца,2 възрастни, куче и една каравана...ей така за изотзад ;-)

                              Съгласен съм Гранд-а не е еталон за големина, но кучето ще завземе който и да било багажник.
                              O888 749-O86
                              C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
                              NC 750

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X